" />

Forum

BigBen - konečně pořádné hodiny pro naše smartphony | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 3. srpen 2008
Pokud jste až do současné doby neměli ve svém smartphonu pořádné hodiny, nyní zbystřete pozornost. Aplikace BigBen z dílny společnosti Cellphonesoft toho totiž umí mnohem více, než jen zobrazit pěkné hodiny při zamknutých klávesách.Jednou z hlavních nevýhod operačního systému UIQ3 je fakt, že po určité době zcela pohasne displej, na kterém tak nejsou vidět žádné údaje. Sice to šetří energii, ale toto řešení se určitě nelíbí každému. Pokud chcete rychlým pohledem zjistit, kolik je hodin a zda nemáte nějaké zmeškané události, pohodlné to zrovna nebude. Podobným problémům je již ale konec, existuje řešení v podobě aplikace BigBen.Aplikace Bigben se snaží zkombinovat hned tři různé funkce, a to spořič obrazovky, zámek klávesnice a také zobrazovat zmeškané události. Tolik teorie, nás však zajímá především praxe. Po spuštění se vám na displeji zobrazí hodiny, jejichž vzhled si můžete snadno upravit v nastavení. K dispozici jsou jak analogové, tak i digitální hodiny. Líbí se mi, že jde hodinám nastavit libovolné pozadí, takže můžete vše mít pěkně sladěné se svým schémátkem. V aplikaci nechybí ani odkazy na funkce telefonu, které přímo s BigBenem souvisí, tedy na nastavení podsvícení a zámku klávesnice. Po nezbytném nastavení můžete aplikaci začít používat. Pokud je aplikace BigBen spuštěna a displej je zhasnutý, stačí jediný dotek a hned na displeji vidte velké hodiny a případně zmeškané události. V tomto je hlavní síla celé aplikace. Lze podrobně nastavit, o kterých zmeškaných událostech chcete být informováni a také jakým stylem. Je také možno nastavit si časový interval, ve kterém vás aplikace na nepřečtenou SMS případně zmeškané volání nebude upozorňovat. Funkcí je tedy mnoho, postupem času jsem ale objevil několik problémů. Aplikace občas reagovala nelogicky, chvílemi jsem měl pocit, že telefon neovládám já, ale někdo jiný. Přiznávám se, že mě to překvapilo, protože jsem u programů od Cellphonesoft zvyklý na nejvyšší možnou kvalitu. BigBen mě ale v tomto zklamal.

Nápad vytvořit podobnou aplikaci se mi velmi líbí a přestože nemám žádné zásadní výhrady, BigBen si mě nezískal. Hlavní nevýhody programu jsou hned dvě. Tou první je fakt, že aplikace není zdarma, ale musí se za ni platit. Pravděpodobně ještě zásadnějším problémem je ale existence iPhoneLocku. Tato freewarová utilita je sice na první pohled zaměřená jiným směrem než Bigben, ale ve výsledku jsou si funkce obou aplikací velmi blízké. Přímé srovnání pak dopadá lépe (alespoň podle mých hledisek) pro aplikaci iPhoneLock. Dá se mnohem více přizpůsobit, ovládání je příjemnější a pohodlnější a navíc je zdarma. Pokud vás ani poslední odstavec neodradil, můžete si zde stáhnout zkušební verzi, případně zakoupit plnou verzi programu, která vás vyjde na necelých 15 dolarů. Než ale tyto peníze zaplatíte, zkuste vyzkoušet iPhoneLock, jehož recenzi najdete zde.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: trent Datum: 2008-08-04 09:56:00
Co se týka iPhoneLocku, měl bych výhrady i k němu. I on má své chyby a to například takové, že rozhodí podsvícení, takže občas se stane, že pracujete s telefonem a máte ztlumené, nebo dokonce uplně vypnuté podvícení displeje, přičemž klávesnice svítí jako vánoční stromeček. nastavení se vrátí do normálu až když aplikaci ukončím(přes swiss).

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >