" />

Forum

Bootloader u modelu X10 prolomený - náhoda nebo záměr? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 2. duben 2011
V posledních týdnech se toho kolem Sony Ericssonu událo spoustu a jako by toho nebylo málo, na XDA se včera objevila informace o tom, že byl konečně téměř po roce prolomený bootloader u Sony Ericssonu XPERIA X10. Stalo se tak jen pár dní poté, co výrobce oznámil uvolnění nového Androidu právě pro X10 a také odemknutí bootloaderu u nových modelů. Je toto načasování pouze náhodné?


Ačkoliv tady nechci otevírat a rozvíjet nějaké konspirační teorie, toto načasování se mi moc nezdá a přijde mi krajně podezřelé. Nejprve Sony Ericsson změní své rozhodnutí a oznámí červencové uvolnění Androidu 2.3.3 pro X10, následně překvapí informací o otevření bootloaderu u kvarteta nových komunikátorů představených v letošním roce. A aby toho nebylo málo, nyní byla prolomena ochrana bootloaderu, který tak dlouho odolával jakýmkoliv pokusům o průlom. Vše se navíc událo přibližně během dvou týdnů. Sám jsem hodně zvědav, co se nakonec z této události vyklube. Faktem zůstává, že přínos prolomení není v této chvíli takový, jako by byl třeba před pár měsíci. Sony Ericsson oficiálním oznámením nového Androidu pro X10 vzal lidem z XDA vítr z plachet. Pokud by se události udály v opačném pořadí, nebylo by co řešit a XDA by bylo vítězem. Takto je jasné jen jedno - na celé situaci určitě nebude tratit koncový uživatel, náhlé prolomení dosud odolávajícího bootloaderu mi ale přijde hodně zajímavé... Nyní je na tahu XDA - dokáže tohoto využít a uvést nějaké zajímavé novinky dříve, než Sony Ericsson oficiálně vypustí Android 2.3.3 pro svůj model X10?


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: kultus Datum: 2011-04-02 22:06:23
nerekl bych ze jim SE vzal vitr z plachet ikdyz se to tak muze jevit...nikdo nevi jakej bude oficialni A 2.3.3 od SE, prolomeni bootloaderu da nejen moznost bootovani custom kernelu ale X10 tim lavne muze ziskat nove funkce, opravit stavajici problemy na ktere se z nejvetsi pravdepodobnosti SE vykasle, naportovat nektere funkce, UI (nejen home a widgety) ale treba i kameru atp. kazdopadne velka novina a souhlas uvidime jak se s tim poperou a co vsechno ziskame...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >