" />
BT Info v nové verzi - rozmyslete si spárování | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 19. květen 2009
Aplikace BT Info umožňuje ovládat telefonu na dálku pomocí technologie Bluetooth, jedinou podmínkou je, aby oba přístroje byly navzájem spárované. Samozřejmě, že se dá aplikace používat k užitečným věcem, na druhou stranu ale umí mnoho věcí, které se majiteli napadného telefonu nebudou líbit. Patří mezi ně například čtení SMS zpráv, prohlížení telefonního seznamu, vytáčení čísel a mnoho dalších. Abych co nejlépe ilustroval schopnosti BT Info, rozhodl jsem se natočit šestiminutové video, kde uvídíte, jak program pracuje. Po přečtení dnešního článku si spárování s neznámým přístrojem jistě rozmyslíte.Hned na úvod je třeba podotknout, že pokud nejsou napadený a útočící telefon spárované, nelze se do cizího telefonu nabourat. Není tedy možné, aby se vám někdo bez vašeho vědomí naboural do telefonu. Na druhou stranu můžete například v autobuse občas zažít (a sám jsem to zažil), že se s Vámi chce spárovat neznámý telefon. Pokud ke spárování skutečně dojde, můžete být brzy nemile překvapeni. Přes BT Info se totiž dají s napadeným telefonem dělat skutečně psí kusy.Co všechno tedy BT Info umí? Jednoduše řečeno umí kompletně ovládat mobilní telefon, tedy vytáčet telefonní čísla, procházet seznamy hovorů, prohlížet telefonní seznam, odesílat SMS zprávy, prohlížet doručené zprávy, měnit vyzváněcí profily, nastavení hlasitosti, spouštět a ovládat hudební přehrávač, spouštět Java aplikace, měnit nastavení telefonu, upravovat a zadávat nové alarmy, mačkat libovolná tlačítka a další. Zatímco v dřívějších verzích programu se dala jen mačkat tlačítka a neviděli jste, co přesně se na napadeném telefonu děje, nyní jsou možnosti programu mnohem dál. Přímo v aplikaci je totiž zabudován rozsáhlý systém úkolů, na které stačí kliknout a v napadeném telefonu se automaticky provedou. Pro větší názornost doporučuji podívat se na následující obrázky, které zobrazují stručný výčet činností, které lze s BT Info provádět.
Abych zde zbytečně nedával třicet obrázků, kde bude konkrétní popis jednotlivých funkcí, rozhodl jsem se vybrat několik nejzajímavějších ukázek a popsat jejich funkce. Na prvním obrázku vidíte trojici příkazů, nejzajímavější jsou první dva, které uvidíte také na videu na konci článku. První příkaz zajišťuje neustálé zamykání klávesnice. Cca do půl vteřiny od odemknutí telefonu je telefon opět zamknutý. Druhý příkaz mění náhodně nastavení času, pokud se v té chvíli na displej podíváte, bude to vypadat, že se váš telefon zbláznil. Zbylých pět obrázků podle mě komentář nepotřebuje, přesně to, co je kde napsáno aplikace umí, především tedy psát SMS, vytáčet čísla, měnit profily, nastavit budík. Pokud chcete vidět více obrázků, navštivte naši galerii, nebo si aplikaci stáhněte do mobilního telefonu a sami vyzkoušejte.
Aplikace BT Info je rozhodně zajímavým počinem. Když nic jiného, ukazuje možnosti současných mobilních telefonů. Před několika lety byl velkou módou tzv. bluejacking, mnohem nebezpečnější je ale tzv. bluesnarfing, kdy se již nejedná o neškodné posílání vizitek, ale skutečné nabourávání do mobilního telefonu. Aplikaci BT Info k tomuto účelu nelze využít, jelikož vyžaduje spárování. Jak jsme si ale ukázali, po spárování již můžete přes Bluetooth dělat s napadeným telefonem dělat takřka cokoliv. Jelikož se jedná o citelný zásah do soukromí, rozhodně nedoporučuji aplikaci používat na neznámých telefonech, lidé si svoje soukromí hlídají a podobné nabourávání jim rozhodně nebude při chuti. Proto vždy zvažte za jakým účelem a na čí telefon aplikaci použijete, vyhnete se tak budoucím nepříjemnostem. Aplikaci můžete stahovat v našem downloadu zde. Funguje na většině současných telefonů, primáně je ale určená pro telefony Sony Ericsson a hlavně na ovládání těchto telefonů. Diskutovat o této aplikaci můžete na našem fóru tady.

Aby nebyl celý článek pouhým výčtem funkcí bez jakékoliv ukázky, rozhodl jsem se natočit demonstrační video, kde jsem ukázal alespoň některé funkce programu BT Info. Na dálku jsem ovládal Sony Ericsson W910i, k ovládání jsem použil svůj vlastní telefon - C702. Hned na začátku se musím omluvit za nepříliš vysokou kvalitu videa (tak to dopadá, když máte neochotného bratra a jen dvě ruce). Na druhou stranu jako ilustrace je myslím video výborné. Protože displej telefonu není vždy stopocentně čitelný, rozhodl jsem se také vytvořit stručnou stopáž, kde naleznete popis činností, které právě dělám.

0:05 - odemknul jsem klávesnici
0:20 - vypnul a zapnul jsem tichý režim
0:41 -  začal jsem mačkat tlačítko 2, poté jsem spustil menu činností
1:53 - začal jsem vytáčet vymyšlené číslo, hovor jsem ukončil přímo na telefonu, protože v aplikaci by to trvalo dlouho a nerad bych se dovolal někam, kam jsem nechtěl :)
2:12 - spuštění hudebního přehrávače
3:05 - zobrazení předdefinovaného textu na displeji
3:30 - zobrazení textu Semania
3:55 - odemykání klávesnice, která nejde odemknout na déle než půl vteřiny (telefon se hned tak neunaví )
4:18 - náhodné změny času v praxi a na vlastní oči (na flash tapetě je to lépe vidět)
5:30 - po dlouhém hledání funkce, kterou zrovna potřebuji, stisk vypínacího tlačítka, chtěl jsem vypnout telefon jakoby jeho dlouhým stiskem, nedošlo mi ale, že dlouhý stisk nelze přes Bluetooth poslat, proto jsem podruhé použil potvrzovací tlačítko a telefon vypnul


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: alexosmol Datum: 2011-02-17 13:28:14
Je to nesmysl. nechápu kdyz to vyzaduje spárování muzes se rozhodnout ne. To je pro me moc
. Autor: V.99 Datum: 2009-05-20 22:43:53
Fantasticke, kolko sikovnosti a usilia niekto investoval do takej blbinky... 
Keby niekto vynalozil podobne usilie na zalohovanie, nemuseli by sme po kazdom upgrade firmware nahadzovat nanovo nastavenia.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >