" />
Co se stalo s programem Themes Creator? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 1. květen 2010
Program Themes Creator zná asi každý, kdo někdy přemýšlel o tom, jak pozměnit vzhled uživatelského prostředí u telefonu Sony Ericsson. V dobách největší slávy na našem webu přibývalo množství schémat, se snižujícím se zájmem o tyto telefony ale tvorba postupně ustávala. Podle současné situace neví ani Sony Ericsson sám, co se schémátky dál. Poslední oficiální verze je pět měsíců stará a nové modely nepodporuje, novější verze (která se na krátkou dobu objevila ke stažení a nové modely podporuje) byla brzy stažena. Co tedy bude se schémátky dál?


Schémátka už spoustu let představují nejjednodušší cestu, jak si rychle pozměnit vzhled uživatelského prostředí. V poslední době ale vývoj schémátek stagnuje a totéž platí také pro program, který se pro jejich tvorbu používá. Možnosti schémat se totiž za mnoho posledních let vůbec nezměnily a tak zatímco telefony jiných výrobců stále více směřují k maximální personifikaci, schémátka nabízí stále to samé. Co ale slavilo úspěch před mnoha lety už ale nyní dávno nestačí a chtělo by to nový impulz. Velkou neznámou je především vývoj programu Themes Creator. Po vydání nové (čtvrté) generace jsme program podrobili celkem veliké kritice za kompletní překopání interface programu, dá se na to ale zvyknout. Více ale mrzí stále méně časté aktualizace a s tím související nekompatibilita s nejnovějšími telefony. Poslední oficiální verzí je také stále ta z 16. prosince loňského roku (označení 4.12), ta ale nepodporuje nejnovější telefony. Přitom po internetu už nějakou dobu koluje také pátá generace programu Themes Creator, tu ale výrobce z nějakého důvodu ze svých stránek stáhnul a nikde o ní není ani zmínka. Nikde není možné najít žádné zdůvodnění současné situace ani řešení do budoucna. Sony Ericsson tak možná těžiště svého zájmu přesouvá na chytré telefony a těm hloupým již nebude dávat takovou podporu, jako doposud.Přiznávám se, že už ani mě schémátka neberou tolik co dříve a sám v tom spatřuji hned několik příčin. Především je v současné době velmi široký výběr hotových schémat, takže tvorba nových tolik netáhne, možná ještě více mě ale mrzí, že možnosti schémat se za ty roky prakticky nezměnily. Mnoho uživatelů se tak vrhá do neoficiálních úprav, které sice nejsou vždy tak jednoduché, jako instalace povedeného schémátka, nabízí ale mnohem více možností plné personifikace menu, úvodní obrazovky a spoustu dalšího, což standardní schémátka zkrátka nemohou nabídnout. Tuningu jsme se věnovali ve velkém článku zde, kde najdete seznam a návody na téměř všechny úpravy, které jsou v současné době s telefony na platformě A200 možné. Dokud jsem používal hloupý Sony Ericsson, upravoval jsem si vše skutečně maximálně. Cílem ale není ukázat vám čtenářům, že to umím, ale poukázat na fakt, že každý má možnost si telefon upravit k obrazu svému tak, aby mu maximálně vyhovoval. A je jen škoda, že nějaký oficiální upravovací nástroj nenabízí přímo Sony Ericsson. Jeho program Themes Creator totiž se svými možnostmi do roku 2010 skutečně nepatří a pokud přihlédnu na jeho prapodivný současný vývoj, netroufám si odhadnout, kam bude jeho vývoj dále směřovat. Pokud v tomto směru máte více jasno než já, těším se na vaše názory, o které se můžete podělit v komentářích pod článkem.

Poslední oficiální verzi programu Themes Creator si můžete stáhnout zde

Nejnovější verzi (kterou ale Sony Ericsson stáhnul z internetu) můžete stáhnout zde


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: martin22 Datum: 2011-04-29 09:38:08
Já jsem ani neslyšel o themes creator. takový program by se mi hodil. nevíte o něčem podobným?
Autor: bradley Datum: 2010-11-29 13:46:37
Poslední obrazek je tak hezký...:) Já ted mám jenom pátí SE, ale jsem fanoušek taky.
Autor: adamhouska Datum: 2010-11-22 11:05:28
Podle mě, Sony ericsson od dob změny ředitele prochází poměrně velikými změnami, a to ne svém platforiu, ale určitě i personálními.
Autor: obluda zelená Datum: 2010-05-02 08:49:13
Co se týká platformy A200, tak nedávno byl někde rozhovor se ředitelem SE a ten řekl, že SE bude poporovat Android, Symbian, WM i svůj OS. Tím asi myslel platformu A200. 
 
Co se týká themes Creatoru, tak nejnovější byl ne stránkách Creations, o kterých s velkou slávou mluvili na MWC, ale nějak ale už vůbec nejdou. Nevím, co s tím udělali.
Autor: HUdasp Datum: 2010-05-01 22:26:54
Víc otevřít? U hloupých telefonů není co otevírat a své zákazníky si stále najdou. Akorát inovace neni, možná neni kam inovovat. A v porovnání s S40 (a podobných hloupých platforem) je A2 otevřená až až.
Autor: Skrblík Datum: 2010-05-01 19:36:02
Samozřejmě, že platforma A200 tu ještě nějakou dobu bude, neb stáří důchodci si nekoupí mobil se 150mpx fotoaparátem a windowsem :) ale přitom, chtěl by SE platformu víc rozšířit, musel by jí nějak udělat zajímavou. iPhone má eleganci, je na něj fůra hes a zábavy, perfektní ovládání a jistou exkluzivitu. WM (verze 6) je správná volba pro každého manažera, vyžadujícího maximální výkon, mobilní nasazení a plnou kompatibilitu s pc. Android je zase zajímavý, neb drtivá většina aplikací je zdarma a díky tomu, že zdrojové kódy jsou volné, má velikou perspektivitu do budoucna. A200 ale je naprosto uzavřená, jediná možnost instalace programů je přes obstarožní javu a telefony už dlouho nepřinesly nic nového, jsou už prostě zastaralé. A200 zachrání už pouze dotykový displej a přidání podpory jiných programů, než jen java. Jenže to SE neudělá, neb - jak to navíc Sony ví nejlíp - nikdo si nekoupí něco, co je mrtvé, nerozšířené a vývoj programů už vlastně neexistuje. 
 
Omlouvám se za další román, ale takhle to prostě vidim. A psát to na C902 je docela záhul :-D
Autor: Joza Datum: 2010-05-01 13:58:19
Zajímavý názor na kterém určitě něco bude, svědčí tomu i poměr nyní představovaných telefonů, kde poprvé v historii je více smartphonů než obyčejných telefonů. V platformu A200 dále věřím, ale podle mě je třeba ji mnohem více otevřít než dosud
Autor: Skrblík Datum: 2010-05-01 13:30:54
Podle mě, Sony Ericsson od dob změny ředitele prochází poměrně velikými změnami, a to ne ve svém platforiu, ale určitě i personálními. Já si to představuju tak, že SE se zaměří spíš na to, co může přímýst zisk. Motorola například taky už víceméně opustila hloupé telefony a zaměřuje se hlavně na smartphony. Jsme na prahu nové doby v éře mobilů, ve které kralují dotykové chytré telefony, u kterých se počítá s téměř nepřetržitým přístupem na internet, zábavu všeho druhu apod a na to platforma A200 už prostě nestačí. Stačí se rozhlédnout-naprostá většina lidi by sáhla po dotykovém telefonu. SE podle mě nakonec ukončí život programu úplně, už prostě na scénu přichází nové mobily s novými technologiemi...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >