" />
Ctení vlastních textu na displeji telefonu? Zádný problém. | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Neděle, 6. červen 2004

Co takhle mít ve svém telefonu cást své oblíbené knihy nebo tahák do skoly. S telefony Sony Ericsson rady T6x0 to pro vás nebude problém. Vse za vás vyresí velmi zajímavá Java aplikace, kterou vám podrobne predstavím.

 

Té ctyricet jednicka

 

 

Nedávno jsem narazil na opravdu zajímavou stránku, která vám nabízí moznost vlození libovolného textu prímo pres webové rozhraní do Java aplikace, kterou následne nahrajete do telefonu. Nápad velmi zajímavý a tak se poj?me na postup podívat podrobneji.

Tato Java aplikace vznikla nekde v Holandsku a dostala do vínku název T41. Najdete ji na stránkách www.t41.nl a byla dokonce prímo vytvorena na ctení textu v T610. Ano je to tak, T610 není oblíbená jen u nás, ale i v ruzných cástech Evropy a pro jejich uzivatele je to jenom dobre. Ale zpet k postupu. Na zmíneném webu najdete nekolik rad v anglictine a na postup jak dostat svuj text do programu by jste asi sami neprisli. Stránky jsou totiz naprosto neprehledné, coz je trosku skoda. Takze nejkratsí cesta jak se dostat k formulári je pres menu Read me. Zvolíte a po narolování doprostred stránky uvidíte tabulku s názvem Create Your Book. Dalsí postup uz je jednoduchý, v levé cásti okna si zadáte název aplikace a tlacítkem Upload najdete na svém disku pripravený textový soubor s klasickou príponou TXT. Oken je v nabídce víc, lze tedy takových aplikací s vlastním textem vytvorit více zaráz. Po stisknutí tlacítka Create se ihned otevre nové okno, které vás bude informovat v procentech o presunu textu do vasí Java aplikace. Po dokoncení ihned vyskocí nabídka ulození souboru na disk. Soubor je rovnou zazipován a po rozbalení vidíte jak soubor JAR, tak JAD. Nyní jiz pro vás nebude problém si samotný midlet stáhnout do T6x0 a následne otevrít.

Jelikoz se jedná o zahranicní prográmek, tak bohuzel není funkcní podpora diakritiky. Doporucuji tedy vkládat texty bez hácku a cárek, jinak se vám písmena s diakritikou nezobrazí a vzniknou vám zkomolená slova. Na druhou stranu lze vkládat zálozku pro zapamatování ctení nebo nastavovat pravidelný posun stránek.

Rekl bych, ze se jedná o velmi povedený a jednoduchý prográmek, který zcela jiste mnoho uzivatelu vrele uvítá a já doporucuji minimálne zkusebne otestovat.

 

 

Prikládám malý návod jak jej pohodlne ovládat na telefonech SE T6x0:

Joystick nahoru, 2 – posun textu nahoru, pri drzení plynulý posun

Joystick dolu, 8 - posun dolu a stejný posun

1 - dalsí strana

2 - predchozí strana

7 - první strana

9 - poslední strana

# - vstup do zálozek

* - ulození zálozky

Joystick vlevo, 4 - zmena rychlosti pro posun rychleji

Joystick vpravo, 6 - zmena rychlosti pro posun pomaleji

Joystick stisk, 5 - zmena rezimu mezi automatickým a rucním posunem

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >