" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Dlouhodobé zkušenosti se Sony Ericssonem XPERIA X10 s vlastní ROM (dojmy + návod na instalaci) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 29. prosinec 2010
Sony Ericsson XPERIA X10 už nějakou dobu nabízí nový operační systém a několik dní také jeho aktualizovanou verzi, rozhodl jsem se tedy opět sepsat svoje dlouhodobé zkušenosti s tímto telefonem, ve kterém používám vlastní modifikaci operačního systému. Kromě toho jsem si ale pro vás připravil také samotný návod na instalaci tohoto operačního systému pro Sony Ercsson XPERIA X10 tak, jak jej sám používám ve svém telefonu. Věřím, že se vám změny budou líbit, za vyzkoušení určitě stojí. Získáte s nimi nejen rychlejší telefon, ale také delší výdrž baterie a další úpravy navíc.
10~105.JPG 17~79.JPG 20~79.JPG 7~104.JPG


S telefonem jsem velmi spokojený, hlavní vliv na tom ale má root a úpravy s ním spojené. Poslední firmware sice Sony Ericsson XPERIA X10 značně urychlil, do té doby byl ale mezi upraveným a standardním telefonem obrovský rozdíl. Po nějakém čase jsem se tedy rozhodl jednotlivé úpravy (které spokojeně a dlouhodobě používám) spojit do jediné ROM a tu publikovat tady na SEManii. Stalo se tak před několika dny a já věřím, že se bude líbit. Nad kompletací jsem strávil spoustu času a rozsah úprav je poměrně výrazný, odměnou je ale pěkné atraktivní prostředí telefonu a také výrazně vyšší rychlost. Určitě potěší i delší výdrž (ta byla jedním z hlavních důvodů kromě rychlosti, proč do úprav jít). Jednotlivé úpravy pochází většinou z XDA, sám jsem se to jen snažil dát do kupy tak, aby mi to maximálně vyhovovalo. Kompletní seznam změn je následující (modifikace vzhledu si můžete prohlédnout na screenshotech na konci tohoto článku).

- plně rootnuá
- aktivní JIT (vyšší výkon)
- integrované Recovery menu
- odstraněná bootovací animace
- nové fonty v celém telefonu
- modifikované zobrazení baterie
- integrovaná nová verze Google map a Marketu
- nová pozadí v systémových aplikacích
- vyšší stabilita a rychlost
- odstraněné zbytečné programy od SE
- defaultní launcher nahrazený aplikací Launcher Pro
- nová klávesnice

ROM se instaluje pomocí tzv. Recovery menu, které už je pak následně v ROM přímo obsaženo a znovu jej již nemusíte instalovat. Kromě možnosti nainstalovat výše zmíněnou ROM, nabízí Recovery menu také možnost kompletní zálohy telefonu včetně veškerých vašich nastavení nebo různé další úpravy. Bonusem je i již zmíněná možnost jednoduché instalace dalších ROM. Pokud vás tedy výše zmíněné řádky zaujaly a chtěly byste tento operační systém mít i ve svém Sony Ericssonu XPERIA X10, pak doporučuji nainstalovat Recovery menu pomocí tohoto návodu, z následujícího odkazu si stáhnout samotnou ROM, tu zkopírovat na paměťovou kartu a přes Recovery menu nainstalovat. Před samotnou instalací doporučuji zazálohovat všechny důležité věci, během aktualizace o ně totiž přijdete. Samozřejmě se kdykoliv můžete vrátit na klasickou originální ROM nebo kteroukoliv jinou. O samotné ROM můžete diskutovat na našem diskuzním fóru tady.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >