" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Finanční výsledky za poslední čtvrtletí jsou alarmující - Sony Ericsson prodělal 50 milionů Euro | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 19. červenec 2011
Sony Ericsson před pár dny oznámil finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku a rozhodně na ně bude asi chtít velmi rychle zapomenout. Telefonů se prodalo ještě méně a z mírného zisku se navíc výrobce dostal do velmi citelné ztráty. Vše se stále točí kolem zemětřesení v Japonsku, že by ale vše způsobila tato přírodní katastrofa, tomu už ale snad nevěří ani přímo v samotné společnosti. Výrobce bude muset začít od začátku, dosud udělané kroky jsou nyní k ničemu.
12~122.JPG 1~153.JPG 15~115.JPG 7~137.JPG


Během první poloviny roku 2011 to se společností Sony Ericsson vypadalo všelijak, začátek roku ale byl velmi slibný a výrobce avizoval, že se poučil z předchozích chyb. Udržení ziskovosti a představení zajímavých novinek pak bylo dokladem, že to výrobce myslí vážně. Přišlo ale zemětřesení v Japonsku a od té doby to jde s výrobcem opět z kopce. Také v nejnovější tiskové zprávě, která oznamuje finanční výsledky společnosti za druhé čtvrtletí letošního roku a kterou si můžete stáhnout z odkazu na konci článku, se výrobce na tuto přírodní katastrofu odvolává. Faktem je, že katastrofou jsou také samotné hospodářské výsledky výrobce. Nechci nyní spekulovat, jak veliký vliv zemětřesení mělo, je to ale zkrátka věc, kterou nikdo z nás neovlivní. Výrobce v posledním čtvrtletí prodal podstatně méně telefonů, než dříve. Konkrétně se jedná o 7,6 milionu telefonů, což je pokles přibližně o 500 tisíc kusů proti předchozímu čtvrtletí. Zároveň je to ale pokles o přibližně 30 procent proti stejnému období loni a to už je docela problém. Výrobce zkrátka prodává málo telefonů. Při aktuální dostupnosti novinek například na našem trhu se ale nemůžeme divit, že je situace taková. Sám výrobce v tiskové zprávě uvádí, že právě vlivem přírodní katastrofy v Japonsku přišel o prodej přibližně 1,5 milionu telefonů, což není zrovna malé číslo. Ani s takto navýšeným prodejem by ale výsledky pravděpodobně nebyly zásadně lepší.

Drtivou většinu (kolem 70 procent) tvoří chytré telefony, což je určitě úspěch. Bohužel je to ale dokladem toho, že ač většina smartphonů Sony Ericsson jsou již starší typy, hloupé telefony se pro jistotu neladí téměř vůbec a jejich prodeje tomu naprosto odpovídají. Přitom to byly právě ony, které výrobce dostaly kdysi téměř na vrchol. Pojďme ale dále, počet prodaných telefonů je věc jedna, akcionáře ale nejvíce zajímá rozdíl mezi příjmy a výdaji celé společnosti. A právě tady je kámen úrazu - zatímco v minulých čtvrtletích byl výrobce ziskový (byť málo, kolem 10 milionů Euro), v posledním čtvrtletí se díky nízkým prodejům dostal do ztráty rovných 50 milionů Euro a to už není málo. Finanční stabilita, která se budovala poslední rok se rázem změnila v prach a výrobce musí začít znovu. Rozhodně to nebude mít jednoduché. Ale je zbytečné kolem toho dále chodit, je třeba jednat - uspíšit vydávání nových telefonů na trh, zapracovat na marketingu, vydat telefon s dvoujádrovým procesorem, obnovit zašlou slávu hloupých telefonů a možná by nebylo špatné zkusit využít nějaký jiný operačním systém kromě Androidu. V tomto směru se Windows Phone 7 přímo nabízí a Sony Ericsson by jej mohl posunout někam dál. Šanci je třeba chytit, dokud zde ostatní výrobci nejsou moc pevní  silní, později to půjde jen těžko. Jen málokdo čekal, že by to bylo takto špatné, ale bohužel to tak je. Chce to prodávat více telefonů...

O finančních výsledcích můžete diskutovat pod článkem nebo na našem fóru, kde najdete také oficiální tiskovou zprávu


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: animula Datum: 2011-07-28 11:45:33
A všechny ty odklady, jako třeba Arc, Neo a Pro jsou jen kvůli zemětřesení v Japonsku? Nebo to je jen dobrá výmluva, proč se Arc začal prodávat teprv teď. Podle mě by Sony Ericsson měl vyrábět spíš méně tipů telefonu, a zaměřit se jen na ně. Teda alespoň já bych to tak udělala :P
Autor: Joza Datum: 2011-07-19 17:24:13
OT: duo se tady samozřejmě objevilo, ale moc se o něm neví... 
http://semania.mobilmania.cz/sony-ericsson-xperia-duo-prvni-dvoujadro-na-ceste.html 
 
Jinak návody ze světa Androidu tu přibývají pravidelně, prakticky všechny novinky se rovnou testují, přepisují se návody a vlastní zkušenosti. V tomto směru mám čistě svědomí. Jen se zkrátka více věcí dává na fórum než přímo na web. Rozhodně si nemyslím, že vše je špatně, bylo tu dost pozitivních článků o mnoha telefonech, které se povedly a novinky jsou povedené také. Ale neprodávají se... 
 
Pokud někomu nevadí, že jde SE do kytek, budiž... Mě to ale vadí a nehodlám se s tím smířit... Nepsat o věcech, co jsou špatně, není řešení... Řešení je, aby se tyto věci stávaly minimálně 
 
PS: já bych rád psal hlavně o pozitivních věcech, ale... 
- novinky nejsou v prodeji 
- xperia Pro se odkládá 
- hloupé telefony se neposouvají dál 
- xperia arc praská 
- výrobce je ve ztrátě 
- dvoujádrové telefony, AMOLED displeje a podobně munic moc neříkají... 
- dalo by se pokračovat... 
 
PSS: zkuste se někdy stavit na nějakou tiskovku SE a mrknout na lidi, co to tady řídí... Pochopíte, že takto to nemůže fungovat. Tím článkem je nezměním, ale třeba se jednou někdo chytne za nos a zkusí i u nás něco změnit 
 
Sony Ericsson vyrábí většinu komponent v Japonsku. Nikdy bych ani neuvažoval o tom nějak zlehčovat tragédii, která se v Japonsku stala. Ale nefunguje společnost jako celek, to zemětřesení tomu nepřidalo. SE by měl uznat vlastní chyby... A vyměnit vedení...
Autor: luk6 Datum: 2011-07-19 17:03:05
1) Katastrofa v Japonsku je obrovská. Když o ní nevíte tak o ní nepište. Kolda má v tomhle pravdu, vždyť Toyota se z 1. místa propadla na 3. a vypadá to že půjde níž. 
 
2) Windows Phone 7 by nebyla dobrá volba - poplatky za vydání mobilu s jiným OS jsou moc vysoké = teď rozhodně 
 
3) Nemyslím že by hloupý telefony pomohli. Stejně by nevyšli a koukněte na Nokii jak dopadla.
Autor: Skrblík Datum: 2011-07-19 14:41:19
kolda - myslím si že kritika je dosti na místě. vím že jsem asi stará struktura ale přesto věřím, že také spoustu lidí naštvalo totální vykašlání SE na A200. nevydělává to sice tolik, ale jak můžeš vidět, od tý doby co se na ně SE vykašlal, tak jdou prodeje dost solidně dolu. SE si asi myslel, že mu to utáhnou chytré mobily, ale pak přišlo zemětřesení a SE nemá co prodávat (Xplay je podle mě neprodejná).  
souhlasím však s tebou, zemětřesení v Japonsku bylo opravdu ničivé, nikdo z nás si to myslím nedovede moc představit.. nesouhlasím v tomhle s Jožou, že SE se teďka bude odvolávat jen na zemětřesení, je to celkem sobecký názor vůči té spoustě lidí, co jim zemětřesní obrátilo život na ruby a sobecké vůči té spoustě mrtvých lidí.  
každopádně, SE má ohromné problémy uvnitř společnosti, a ona katastrofa tomu jistě moc nepomohla......
. Autor: Kolda.o Datum: 2011-07-19 14:19:36
tak jen pro poradek zemetreseni dost otraslo i dalsi odvetvi a treba i Toyota a Subaru maji potize dostat pozadavkum.  
 
a ted jeden obecny nazor. Clanky z SEManie se pomalu ale jiste zacinaji promenovat v jedno velke lamentovani a kritiku. V poradku. Nerikam ze neni co kritizovat a nebylo by to ani ceske mit na vec jinaci nez kriticky nahled. Chci ale jen upozornit na to ze se kolem SE deje i spoousta jinych zajimavych veci. Proc tu neni nikde clanek o Xperii DUO jakozto prvniho prototypu s dvoujadrem. Proc se tu nikde nepise o prislusenstvi kde SE dokaze nabidnou opravdu pekne a originalni veci. Posledni dobou jsou tu clanky jen o tom jak je vsechno spatne.  
Kluci ja chapu ze je to problem ale tolik pesimismu jsem po kupe dlouho nevidel. Konkurecni stranky (i obecne) zacinaji mit v informovanosti naskok. SEMania byla vzdy studnici vedomosti i zajimavych informaci. Proc je to ted jinak?
Autor: milennium Datum: 2011-07-19 11:36:11
No jasně. Než přiznat naprostou neschopnost vést firmu, než přiznat, že chyba je v lidech kteří tuto společnost vedou, tak se to raději svalí na přírodní katastrofu... Snad žádný jiný výrobce už s touto katastrofou neoperuje... 

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >