" />
Jak na root telefonů Sony Ericsson se zamknutým bootloaderem | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 7. listopad 2011
Root nových telefonů Sony Ericsson byl dosud možný pouze pokud jste u svého telefonu odemkli bootloader a navíc bylo vždy nutné mít také patřičně upravený kernel. Ne že by návod byl složitý, celkem dlouho se ale čekalo na nějakou novou metodu, která root zvládne rychleji a bez nutnosti odemykání telefonu. Nyní jsme se konečně dočkali, nový postup vám včetně čtení návodu a stažení souborů zabere jen pár minut a výsledek je stoprocentní.


Původní návody vždy počítali s nahráním upraveného nezabezpečeného kernelu, ten je ale pro každý telefon trochu jiný a nedá se použít pro více telefonů. Pro každý model se tak musí ladit zvlášť a výsledkem tohoto je fakt, že pro Android 2.3.4 je nový kernel dostupný pouze pro přibližně polovinu telefonů. Logicky se tak hledalo nějaké elegantní řešení rootu, na které jsme byli zvyklí u první generace telefonů Sony Ericsson s operačním systémem Android. Vymyslet funkční exploit (zjednodušeně řečeno metodu, která do vašeho telefonu dostane aplikaci superuser  a tedy vytoužený root) totiž není jednoduché a Google objevené mezery vždy časem opraví. V tuto chvíli ale vyhrávají vývojáři a Android 2.3.4 si můžete jednoduše rootnout během pár minut a tento dnešní návod vám ukáže jak. Sám jsem návod otestoval na modelech XPERIA Pro, XPERIA Active, XPERIA Arc a také na modelu Live Walkman, ve všech případech s nejnovější verzí firmwaru. Výsledkem je plně funkční root u všech těchto telefonů.

- stáhněte si následující archiv a rozbalte jej někde ve vašem Pc
- ve svém telefonu povolte instalaci neznámých aplikací a také ladění (vývoj)
- připojte zapnutý telefon k Pc a nechte jej pouze nabíjet (nepřipojujte paměťovou kartu)
- ve stažené složce v počítači spusťte soubor runme.bat a potvrďte stiskem libovolné klávesy
- vyčkejte na dokončení rootu, v případě jakýchkoliv potíží můžete o návodu diskutovat zdeKomentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: elljey Datum: 2011-11-08 12:53:07
delsi dobu premyslim nad rootem, ať už kvůli rychlejší odezvě pmaěti a pod. Tenhle navod se mi zda nejjednodusi. Jak je to ze zárukou? V případě rootu na ni ztrácím nárok, nebo to platí, jen pro pripad, kdy odemknu bootloader? Dá se potom provést nějaký stejně jednoduchý odroot, bez odemknutí bootloaderu?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >