" />

Forum

Komunikátory s Androidem budou aktualizovány po 18 měsíců od startu prodeje | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 16. květen 2011
Operační systém Android je nepochybně jedním z těch, kterým patří současnost (a jistojistě také budoucnost). Není tedy divu, že mu Google věnuje velikou pozornost a do budoucna bude tento operační systém patřit k jednomu z pilířů celé společnosti. Výrobce má zájem na tom, aby se uživatelé ve svých telefonech mohli těšit z pokud možno aktuální verze operačního systému a po poslední konferenci, kterou Google pořádal, to vypadá slibně.


Výsledkem konference je totiž ujednání, podle kterého budou výrobci pro své telefony nabízet aktualizace vždy nejméně po dobu 18 měsíců, což je velmi dlouhá doba, která koncového uživatele rozhodně potěší. Aktualizace by měly být vždy uvolňovány pokud možno co nejdříve, je to jak v zájmu výrobců telefonů, tak i samotného autora operačního systému Android, již několikrát zmíněné společnosti Google. Výrobci tak budou hned rok a půl aktualizovat operační systém ve svých telefonech, tedy za předpokladu, že toto umožní jejich hardware. V opačném případě se aktualizace samozřejmě nedočkáme, vzhledem k současným výkonům nových telefonů a při spíše klesající náročnosti Androidu se ale tato situace příliš často vyskytovat nebude. Na rozhodnutí vydělá především koncový zákazník, snažit se ale nově budou muset také výrobci. Už nebude stačit pouze mírně upravit vzhled a nahrát do telefonu nejnovější operační systém. Majitel staršího telefonu bude také mít možnost si novější Android nahrát a aby měl důvod si koupit nový telefon, výrobce se bude muset snažit více než dříve a vždy nabídnout nějakou přidanou hodnotu. Trochu se ale bojím, že to výrobci nebudou mít jednoduché. Současné telefony, jak je známe a používáme, již podle mého dosahují téměř na strop svých možnosti. Uvidíme, co výrobci v zájmu svého přežití zkusí vymyslet a aplikovat do nových telefonů.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: GoodBoy Datum: 2011-05-24 15:09:12
Hurrá android, to je dobrá zpráva. Alepsoň se budu mít z čeho těšit, i když budu mít víc než rok starý telefon.
. Autor: sk8pr Datum: 2011-05-19 13:41:32
A to se týká i nové řady xperií ? Nebo půjde až o telefony novější ? Nebo se to bude týkat jen neo a pro, které teprve přijdou ?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >