" />

Forum

Malá recenze rádia HPR-20 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Neděle, 16. květen 2004
Co vy na to? Chcete rádio ve vasem Sony Ericssonu? Pak je tady malá recenzi na tohle zajímavé príslusenství s oznacením HPR-20, které slouzí samozrejme zároven i jako malá handsfree sada.

První poznatky

Po vybalení jsem byl prekvapen sada obsahovala designove hezký cestovní obal s logem Sony Ericssonu. Do obalu vlozíte pohodlne rádio a muzete na cestách pouzívat. Ackoliv nosím telefon pravidelne v kapse, tak mi v prípade nejaké aktivní cinnosti vadila absence snurky v balení, která by se urcite pri nejaké aktivní cínnosti hodila pribalit. Samotná cást rádia s displejem má ze spodu praktický kramlík na zavesení na lem tricka ci treba i na snurku na které nám visí telefon. Samotné pecky do usí jsou klasické a já nemám námitek. Nic lepsího proste necekejte. Asi 5 cm od levé pecky na káblíku je tlacítko, kterým prijímáte hovor a mikrofon do kterého mluvíte.Zajímave resená vec. Po zapojení konektoru k telefonu se vám objeví na displeji hláska HF sada zapnuta. Konektor jde do telefonu ztuha, ale na to jsme vsichni uzivatelé Sony Ericssonu,má to totiz svuj nesporný duvod a to perfektní kontakt a tím i velmi spolehlivý prenos zvuku.Tady se trosku zastavím. Kdyz jsem byl majitelem T610, tak jsem mel velmi casto problém s nabíjením. Po pripojení nabíjecky se proste telefon nenabíjel. Dlouho jsem nemohl prijít na to v cem je problém. Resení bylo jednoduché, plosky konektoru v telefonu jsou zapustené více pod plast, tím se velmi lehce zanesou prachem. Ten pak zabrání spojení nabíjecky a telefonu. Takze moje reci o tom, ze spojení konektoru telefonu a druhého zarízení je spolehlivé, berte velmi z nadhledem.

Ovládaní


Nyní vsak muzeme prejít k vlastnímu spustení rádia, to prijde automaticky po zapojení konektoru k telefonu, coz není zase tak moc praktické a pokud chceme pouzít jen HF nezbyde nám nez podrzet vypínací tlacítko na rádiu a prístroj vypnout. Stejným dlouhým stiskem jej zase uvedeme do provozu a muzeme zacít s ladením svých oblíbených stanic. Nemuzu si pomoct, ale ovládaní se mi zdálo dost slozité a to vse musíte zvládnout ovládat vypínacím tlacítkem a posuvným tlacítkem vlevo vpravo. Na základním displeji, jenz se po sepnutí rozvítí velmi príjemným modrým podsvícením, lze videt frekvenci stanice, hlasitost, kterou v základním módu bocním posuvníkem muzeme menit a stereo signál, prípadne basy. Krátkým stiskem vypínacího tlacítka se nám rozbliká nápis Preset, Tuning nebo Bass. A my se pohybem posuvníku dostaneme na své menu. Dalsím stiskem vypínacího tlacítka nám zvolené menu prestane blikat a my muzeme provést operaci, kterou jsme si vybrali. Menu ,Preset’ nám slouzí k prepínámi námi ulozených stanic. Menu ,Tuning’ nám nabídne naladit stanic,i to provedeme a ulozíme dlouhým stiskem vypínacího tlacítka. Hned poté, ale musíme zvolit pozici na kterou pak teprve dojde k ulození stanice. Postup strasne nepraktický a slozitý, zacátecník se snazí stále neco mackat, ale prakticky neví co delá. Poslední ikonkou menu je ,Bass’ a tady si basy bu? zapneme ci vypneme.

Co záverem


Není treba ani pripomínat, ze pri príchozím hovoru se rádio ztlumí a nabídne vám standartním zvukem prijmutí hovoru, coz muzete provést, jiz zmíneným tlacítkem na kabelu. Zvuk linoucí se z rádia, vám pri dlouhých cestách zcela jiste zajistí zástupce místo fyzického spolecníka. A me nezbývá nez vám poprát príjemný poslech.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >