" />
Navigace v mobilu - přehled programů 1/2 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 31. červenec 2006

Když nechcete bloudit… Rozhodli jsme se pro Vás připravit přehled nejdůležitějších navigačních programů.



Článek vyjde ve dvou částech. V první se budu věnovat programům, které jsou určeny pro telefony s operačním systémem Symbian UIQ. 

TomTom Mobile 5
Výhody: Dle mého nejlepší navigační systém. Velmi příjemné a jednoduché ovládání. Možnost nastavit si mnoho věcí, což vám práci ještě zpříjemní. Kvalitní pokrytí České republiky.

Nevýhody: Neprodává se samotný software. Docela náročný na paměť, takže je vhodný především pro P910i.


Domácí stránka: www.tomtom.com

 

Route 66 Mobile


Výhody: Úroveň navigace téměř stejná jako u TomToma. Kvalitní hlasová navigace. Na rozdíl od TomToma se dá koupit zvlášť software.
Nevýhody: Horší pokrytí České republiky.
Domácí stránka:
www.66.com 

 


Můžete si také přečíst srovnání obou těchto programů, které naleznete zde.

 

Wayfinder Navigátor


Od předchozích dvou se liší především tím, že mapy nemáte uloženy na paměťové kartě, ale telefon si je průběžně stahuje z internetu.

Výhody: Nepotřebujete paměťovou kartu. Nižší počáteční náklady. Možnost připravovat si trasy na internetu. Stále aktuální mapy.


Nevýhody: Stálé náklady spojené se stahováním map. Nemožnost ( vzhledem k ceně datových přenosů ) použití v zahraničí. V porovnání s ET navigací vyšší cena.
Domácí stránka:
www.wayfinder.com


Eurotel Navigace


Tato služba využívá navigaci Wayfinder, takže základní vlastnosti jsou stejné. Liší se zejména způsob účtování, kdy si můžete zvolit, zda budete aplikaci používat den nebo měsíc a také to, zda pouze na území ČR nebo na území EU. Vzhledem k cenám za data v zahraničí ji však mimo ČR nedoporučuji používat. Nevýhodou je také to, že je služba určena pouze zákazníkům Eurotel ( pardon O2 ) a je vázána na signál, což by však při současném pokrytí neměl být problém.
Dle mého je tato služba optimálním řešením pro lidi, kteří navigaci používají občas dejme tomu párkrát do měsíce. Sice není tak kvalitní jako Route 66 nebo Tom Tom nicméně právě pro lidi co potřebují navigovat občas je to nejvhodnější řešení.
Domácí stránka: http://navigace.eurotel.cz

Navicore Personal

Výhody: Kvalitní pokrytí České republiky díky mapám od společnosti TeleAtlas. Možnost přidávat další body zájmu. Možnost aktualizovat si program i mapy. Možnost zvolit navigaci podle toho jakým zpúsobem cestuji ( autem, pěšky).
Nevýhody: Vyšší cena. Funkční pouze se Sony Ericssonem P910i.

Domácí stránka: www.navicoretech.com

Poslední 3 programy se od předcházejících liší tím, že nejsou určeny pro navigaci v automobilu, ale pro turistickou navigaci. 

MapViewGPS
Poslední program se od předchozích liší. A to tím, že není určen pro navigaci v automobilu, jako všechny předcházející, ale jde o program pro turistickou navigaci.

Výhody: Program je velmi přehledný a splňuje dle mého všechny požadavky na turistickou navigaci. Já sám jej používám na geocaching, kde se mi maximálně osvědčuje.
Nevýhody: Žádné neuvádím, jelikož jsem zatím neobjevil žádné, které by stály za řeč. A díky možnosti používat mnoho různých druhů map je program velmi univerzální.
Domácí stránka: www.wild-mobile.com

   

Power Navigation
Program je podobný jako předchozí MapViewGPS. Obecně se dá říct, že mezi turistickými navigačními programy nejsou takové rozdíly jako u programů pro automobilovou navigaci.
Domácí stránka:
www.rock-your-mobile.com

   

SmartComGPS
Stejné hodnocení jako u Power Navigation.
Domácí stránka:
www.wild-mobile.com


Obecně se dá říct, že mezi turistickými navigátory se nedá jednoduše vybrat ten nejlepší. Každému vyhovuje něco trochu jiné, proto je optimální variantou programy si zkusit a až pak se rozhodnout, který budete používat.

 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: pateson Datum: 2007-05-31 21:14:11
Nestálo by za to článek aktualizovat? třeba kompatibilní telefony Navicore http://www.navicoretech.com/Consumer/Support/Compatibility/2007/en_GB/2007/
. Autor: JecminekMaselnik Datum: 2006-08-04 07:57:59
navicore má v mínusech cenu, která je 149Eur, přičemž srovnatelná mapa (resp. jediná mapa s ČR) TomTom stojí 199 Eur a r66 dokonce 299Eur. Rovněž by bylo dobré uvést, že jedinou legální mapou pro tomtom je tomtom mobile 5, kde je pokrytí ČR pou 36% a tak od Hradce na východ je to fak bída. Všechny ostatní varianty jsou cracky aplikace pro použití s mapami z jiných zařízení (all-in-one navigací, třeba go 910). Pokrytí r66 zejména na východě je rovněž mizerné. Z legálních záležitostí je na tom nejlépe navicore a to i cenově. 
Výhodou ET navigace proti wayfinderu (kromě nižších pořizovacích nákladů) je to, že zakoupením služby od ET tento neúčtuje poplatky za přenesená data při stahování map, což u aplikace wayfinder zakoupené jinde samozřejmě neplatí, u ET tedy nemusíte mít neomezený datový paušál a můžete si ji aktivovat i na jediný den za dvacku smskou.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >