" />

Forum

Návod: Výměna krytu Sony Ericssonu M600i | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Pondělí, 14. květen 2007
Dalším dílem rozebraných modelů pokračujeme u smartphonu M600i. Nahlédněte na návod, jak vyměnit kryt u tohoto chytrého telefonu.

  

Sony Ericsson M600i je model, který je dodáván ve dvou barevných variantách. Klasické černé a trošku netradičné bílé, která je však čím dál víc oblíbená. Neodolal jsem ani já a částečně jsem si vzhled svého smartu obměnil. Samotné kryty je docela problém sehnat, já vše pořešil u partnerského eshopu 1m.cz

  

Samotná výměna není příliš složitá, přesto doporučuji slušnou míru trpělivosti a také odvahy. Pro sejmutí krytů je třeba mít u sebe dva druhy šroubováků. Klasický křížový v miniaturní velikosti a také hvězdičkový velikosti tuším T6. Další pomůckou, kterou na obrázku nenajdete je nůž. Pro odskočení krytu ze zarážek se může někdy hodit.

  

Prvním krokem je sejmutí zadního krytu baterie, její vytažení a následné vysunutí SIM karty, dále stylusu. Doporučuji také vyjmout paměťovou kartu. Vrchní kryt je uchycen jedním křížovým šroubkem.  

  

Hlavní zámky krytu jsou umístěny na bocích zhruba uprostřed. Pro odloupnutí krytu je třeba troška šikovnosti s nožem. Doporučuji začít na levé straně smartphonu, pokud se dívate na zadní část telefonu. 

  

Postupně s nožem opatrně zasouvám pod kryt a uvolňuji jednotlivé zámky. Ve vrchní části jsou další dva.

 

Pod vrchní částí zadního krytu se nachází anténa. Zajímavostí je uchycení krytky paměťové karty, tu zajišťuje proti uvolnění právě tento zadní kryt. 

  

Nyní je nutné uvolnit čtyři hvězdičkové šoubky, aby se uvolnil přední kryt. 

  

Jeho sejmutí jde lépe než u krytu zadního. Stačí mírně odsunout kryt zhruba v půlce boční části. Pak již jde celý kryt snadno, stačí postupně uvolnit po bocích všechny zámky. 

  

Samotnou klávesnici v barvě bílé jsem zatím nesehnal a tak budu vlastnit bílo-černý hybrid;-).

  

Pokud toužíte po dalším rozdělání desky z těla telefonu, tak není problém. Na bocích najdete další zámky, které zajišťují desku v místě. 

  

Z předního dílu je nutné také uvolnit reproduktor. Není to příliš snadné, repráček je zalisován do plastu na dvou místech. Po uvolnění však již jde vše snadno.  

  

Detailní pohled na miniaturní reproduktor Sony Ericssonu M600i. 

  

 Přední kryt doporučuji usazovat z vrchu. Zde jsou nejpevnější zámky, které zajistí základní zakotvení. Další nacvaknutí je již dílem okamžiku. Nezapomenout na čtyři zadní hvězdičkové šroubky, které zajišťují pevnost krytu.

Usazení zadního dílu zpět chce trošku cviku. Doporučuji začínat z pravé strany při pohledu zezadu. Zde jsou zámky dva a hlavně ten spodní se rád brání. Nezapomeňte dobře usadit krytku paměťové karty a také dotáhnout křížový šroubek. 

  

 Další úkon už není složitý. Stačí vložit SIM kartu, baterku a telefon opět spustit.

A to je vše, není to složité, ale ani jednoduché. Doporučuji důrazně zvážit zda jste natolik zruční abyste se do podobných úkonů pustili. SEMania totiž neručí za škody způsobené na vašem telefonu použitím tohoto návodu.
 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: VítekŠobr Datum: 2007-05-14 16:10:34
;)
Autor: KRTEK Datum: 2007-05-14 10:17:25
Kdyz jsem fotku prekrytovany M600 s tou cernou klavesnici videl poprve, neprislo mi to spatny... :) Az kdyz jsem se otevrel obrazek znovu a podival se na to poradne, prislo mi to jak kalkulacka :grin Ale jinak dobry :)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >