" />
(Ne)univerzální držák HCH-70 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Soukup   
Neděle, 18. květen 2008
HCH-70 je společností Sony Ericsson prezentován jako univerzální držák pro všechny telefony této značky s konektorem Fast Port. Ale je tomu skutečně tak?

 

Odpověď zní ne, není tomu tak. Ale pojďme pěkně popořádku. Počínaje modelem HCH-30 jsem si univerzální držáky od Sony Ericssonu velmi oblíbil. Držák byl skutečně univerzální, a podporoval kompletní modelovou řadu výrobce té doby. Díky posuvnému hornímu úchytu bylo snadné jej v rychlosti nastavit na jiný model, a telefon v něm byl kvalitně upevněn. Po příchodu nového konektoru Fast Port, uvedl Sony Ericsson na trh držák HCH-60. HCH-60 je koncipována jinak, celý telefon v podstatě drží na konektoru Fast Port, s podporou bočních úchytů, které se pomocí pružinky pouze sklopí dle velikosti telefonu. Do příchodu telefonů s konektorem umístěným na boku, byl kompatibilní se všemi modely,od véček po UIQ3.

 

 
Vlevo HCH-30, vpravo HCH-60 

 

Po prvních modelech s bočním umístěním napájení, přišel dnes testovaný HCH-70. Již z obrázků je patrné umístění konektoru na levém boku. Čekal bych tedy kompatibilitu s telefony, které mají konektor právě na této straně. Ale SE na svých stránkách udává, že jej lze použít se všemi dnešními telefony tohoto výrobce. Již na první pohled je HCH-70 vyrobena z horších materiálů, než její předchůdci, levnější plasty už asi použít nešly.

 


HCH-70 

 

Výměna za předchozí model je opět snadná, SE stejně jako u HCH-30 a HCH-60 zachoval stejný kloub i jeho přichycení k vlastnímu držáku, takže stačí vysunout staré HCH a vložit nové. Levá strana je rozkládací, pro možnost vložení nabíjení. Podporovány jsou oba CL adaptéry CLA-60 i CLA-61.

 

 
Rozdělaný levý bok, pro vložení auto nabíječky 

 
Pohled na HCH-70 

 

A nyní se dostávám k tomu hlavnímu. A tou je funkčnost. Jedním slovem zklamání. Žádný otočný systém se nekoná a tak pokud chcete využít nabíjení, je držák použitelný pouze pro telefony s konektorem na levé straně. Například W610, W380 nebo K550. I zde však nejsem spokojen s funkčností. Jedna je pružina svorky slabá, takže telefon není v držáku zrovna stabilní, a druhým problémem je, že je umístěna tam, kde mají mnohé telefony spoušť fotoaparátu. Tedy i pokud by byla dostatečně silná, nedá se použít.

 

 
W610 v HCH-70, přesně pod svorkou je spoušť fotoaparátu

 

U telefonů s konektorem na pravé (např. S500, W580...) nebo na spodní straně na napájení opravdu zapomeňte. Jedinou šancí jak je do držáku umístit, je oddělat z něho CL adaptér, a využít uchycení svorkou. To je ale nereálné, a držák telefon neudrží na 100% ani v klidu, natož při jízdě na našich kvalitních silnicích.

 


Jedna možnost nabíjení např. W580 tady vlastně je. Ale pouze pokud vám nevadí dívat se na displej vzhůru nohama. :-))

 

Co tedy říct závěrem. HCH-70 se Sony Ericssonu vůbec nepovedl, je použitelný pouze pro modely s konektorem na levé straně, a to ještě s výhradami. U ostatních SE telefonů na něj raději velmi rychle zapomeňte. Velmi mě zklamala také oficiální informace o jeho kompatibilitě na internetových stránkách www.sonyericsson.cz, která hraničí až se lží.  

 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: roxetak Datum: 2008-05-20 12:31:43
Nuz co a otocit v klbe sa nahodou neda? Aby aj telefony, ktore maju konešktor fast port na pravej strane mohli byt otocene hore a nie dole nhlavou :grin
. Autor: bromhexin Datum: 2008-05-19 00:29:24
k770i ma konektor na leve strane.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >