" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X8 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 20. březen 2011
Právě v těcho dnech se na SEManii objevila nová ROM i pro poslední komunikátor Sony Ericsson s operačním systémem Android, pro který zatím modifikace dostupná nebyla. Celý koncept a styl ROM je úplně stejný, jako v předchozích případech. Dočkáte se tedy kompletní integrace všech úprav, změny vzhledu systémové grafiky nebo úspory vnitřní paměti telefonu. Doufám, že se vám bude nová ROM líbit, při každodenním používání se mi výborně osvědčila.
21~83.JPG 19~84.JPG 2~123.JPG 30~53.JPG


ROM je určená pouze pro Sony Ericsson XPERIA X8 s aktuálně nejnovějším firmwarem, tedy verzí 2.1.1.A.06 Pokud zatím tento firmware v telefonu nemáte, použijte nejprve standardní aktualizaci přes SEUS. V opačném případě by váš telefon přestal fungovat. Doporučuji si také vše zazálohovat, sice by s instalací neměly být problémy, ale spíše pro jistotu a váš klid.

Hlavní vlastnosti této ROM
- postavená na nejnovějším firmwaru 2.1.1.A.06
- plně rootnutá
- předinstalované Recovery menu
- funkční JIT (vyšší výkon)
- změna systémové grafiky
- nová klávesnice
- zobrazení baterie v procentech
- odstraněny všechny nadbytečnosti (ale vše podstatné zůstalo)
- vysoká stabilita, malá velikost
- defaultní launcher nahrazený aplikací Launcher Pro
- integrován správce souborů Explorer (free verze Root Exploreru)

Instalace

1. před začátkem instalace si ověřte, zdali v telefonu skutečně máte nejnovější firmware 2.1.1.A.06. Pokud ne, aktualizujte nejprve telefon standardní cestou pomocí aktualizační služby SEUS

2. rootněte si telefon dle následujícího návodu

3. nainstalujte si do telefonu Recovery menu dle tohoto návodu

4. stáhněte si následující soubor, archiv rozbalte a celou složku umístěte na paměťovou kartu do složky xrecovery/backup

5. vypněte telefon, při jeho startu spusťte Recovery menu

6. zvolte možnost restore a zvolte výše staženou složku

7. vyčkejte na dokončení instalace a poté zvolte možnost reboot phone

8. máte hotov (první start telefonu trvá déle, ale nic se neděje, je to normální)

O této ROM můžete diskutovat zde

Jelikož se jedná o ROM pro poslední Sony Ericsson, který dosud v tomto na SEManii absentoval, dovolím si krátké shrnutí. Především ROM pro původní model X10 zaznamenala solidní úspěch a zaznamenala spoustu stažení, další verze už pak byly úspěšné o něco méně. Právě X8 ale je díky výhodné cenové politice hojně rozšířená a potenciál na zlepšení je právě zde asi největší, proto si myslím, že by mohla mít úspěch také dnešní verze. Především odladění grafiky mi zabralo více času než dříve, jelikož prvky nejsou volně zaměnitelné a muselo se hodně upravovat rozlišení. V redakci už několik dní leží Sony Ericsson XPERIA Arc, tady jsem sám moc zvědav, jak to dál s vývojem ROM u Sony Ericssonu půjde. Nové telefony jsou podstatně výkonnější než jejich předchůdci a nutnost úprav je stále menší. Navíc nemusíme zapomínat na to, že pro model Arc zatím není ani funkční root, natož nějaká upravená ROM. Po vstupu telefonu na trh se ale dá očekávat rychlý progres a podobné to bude i u dalších novinek letošního roku. Samozřejmě, že vždycky bude co upravovat. Nutnost ladit ROM je ale stále menší a v budoucnu třeba úplně zanikne. Do té doby ale přeji hodně štěstí při úpravách telefonů tak, aby se vám co nejlépe používaly.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >