" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nová ROM pro Sony Ericssony XPERIA Mini a XPERIA Mini Pro | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 13. září 2011
Není to tak dlouho, co jsem tady na webu uváděl nové ROM pro starší telefony z minulého roku a zároveň se s nimi tak nějak loučil, neboť vývoj v tomto směru již prakticky dosáhl hranice možností těchto telefonů. Naštěstí tady ale máme nové telefony a stále tedy je co upravovat. Jakožto majitel Sony Ericssonu XPERIA Mini Pro jsem svůj zájem samozřejmě zaměřil tímto směrem a dnes si můžete stáhnout a nainstalovat první plody má práce. Vzhledem k veliké podobnosti tohoto telefonu s modelem XPERIA Mini pak nechybí ani varianta pro tento telefon.
a~42.jpg b~39.jpg c~35.jpg e~22.jpg d~32.jpg f~20.jpg v~3.jpg h~14.jpg


Určitě se může najít někdo kdo namítne, že upravovat tyto nové telefony už není nezbytně nutné, jelikož přímo z výroby fungují velmi dobře a moc věcí jim nechybí. To je pravda, na stranu druhou to ale neznamená, e by člověk od svého telefonu neměl chtít dostupné maximum. Úprav zatím není tolik, ale i tak jsem se snažil ROM výrazně pročistit a dodat do ní veškeré úpravy, které sám používám. Jedná se o drobné úpravy grafiky, upravené vypínací menu nebo třeba nové fonty. Několik aplikací jsem přímo odstranil, jiné přesunul v rámci ROM tak, aby šly jednoduše odinstalovat. Nějaké aplikace jsem naopak dodal, také tady ale platí, že pokud je nepoužíváte, sami je můžete jednoduše smazat. Věřím, že budete spokojeni. Níže najdete návod na instalaci a také hlavní vlastnosti nové ROM, úplně na konci článku pak sadu screenů, kde si můžete jednotlivé změny prohlédnout.

Hlavní vlastnosti
- malá velikost
- změna ukazatele baterie
- fonty z telefonů Motorola
- smazaná bootovací animace
- změna vzhledu vypínacího menu plus přidána možnost restartu
- smazán Facebook a veškeré související aplikace + aplikace jako OfficeSuite nebo PlayNow
- defaultní launcher nahrazený aplikací Zeam (jde smazat, pokud používáte jiný launcher)
- aplikace od Sony Ericssonu Extension Search, Synchronizace, Správce DLNA, Správce Liveware, Update center a Mapy jsou přesunuty ze systému do složky data, pokud je tedy nepoužíváte, půjdou vám přímo v telefonu ve správci aplikací smazat
- do telefonu dále doinstalován správce souborů Explorer, widget TypoClock (povedené hodiny), aplikace noFrills CPU (mění takt procesoru podle potřeby) a také aplikace Power Safe (šetří energii, původně z modelu XPERIA Ray)

Postup instalace:
1. nejprve ověřte, jestli máte v telefonu aktuální FW 4.0.A.2.368
- pokud ne, proveďte aktualizaci skrze SEUS, WotanServer nebo flasher
- také si zazálohujte vaše data, během instalace o všechna přijdete

2. odemkněte si bootloader dle následujícího návodu

3. nainstalujte si nový kernel dle tohoto návodu (vyberte verzi pro váš telefon)

4. stáhněte si samotnou ROM (verze Mini, verze Mini Pro) a umístěte soubor na vaši paměťovou kartu

5. spusťte Recovery menu a nainstalujte přes něj staženou ROM, ještě před tím proveďte Full Wipe (pozor, po instalaci ROM již Full Wipe nedělejte, smazali byste všechny aplikace, které jsou přesunuté do složky data a to včetně launcheru, takže by telefon plněn nenaběhl) a na závěr restartujte telefon

O nové ROM pro Sony Ericsson XPERIA Mini můžete diskutovat na našem fóru zde

O nové ROM pro Sony Ericsson XPERIA Mini Pro můžete diskutovat na našem fóru zdeKomentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >