" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nový firmware 4.0.2.A.0.42 dostupný pro většinu telefonů, další je na obzoru | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 25. říjen 2011
Sony Ericsson to s aktualizací svých telefonů myslí vážně a ačkoliv je to jen pár týdnů, co většina telefonů dostala nový Android 2.3.4, tak zde máme téměř pro všechny přístroje další aktualizaci. Tentokrát se pouze zvyšovala rychlost a stabilita plus se odstraňovali některé drobné chyby, přesto jsem rád, že vývoj stále probíhá. V ostrém kontrastu se situací většiny nových telefonů jsou pouze oba telefony s QWERTY klávesnicí, které nyní výrobce nabízí. Modely XPERIA Mini Pro a XPERIA Pro zatím z mého pohledu nedostávají takovou podporu, jakou by si zasloužily.Jak si můžete prohlédnout na níže uvedených screenech, téměř všechny telefony letošního roku se již dočkaly nové verze firmwaru (některé telefony ve výčtu chybí, aktualizace již dorazila například i do modelů Play a Arc). Nový firmware je naprosto odladěný a ačkoliv s sebou nepřináší žádné nové funkce, nevadí mi to. Hlavní pro mě je, že telefony fungují tak, jak fungovat mají. Na obzoru je už nyní navíc další nový firmware s označením 4.0.2.A.0.58, jehož uvedení očekávám ještě do konce tohoto měsíce alespoň pro některé komunikátory Sony Ericsson. V ostrém kontrastu s těmito příjemnými novinkami je ale situace posledních dvou telefonů Sony Ericsson, o kterých jsem se zmínil již v úvodu tohoto článku. Bohužel pro mě se jedná o oba telefony, které sám velmi aktivně používám. Sony Ericsson XPERIa Mini Pro je jediným telefonem, pro který ještě nový Android 2.3.4 nebyl vůbec uvolněný, přitom byl dávno certifikován a téměř jistě je připravený na uvolnění. Zdržení je téměř měsíc a výrobce se navíc nijak nevyjádřil k datu, ke kterému jej přeci jenom uvolní. U modelu XPERIA Pro je pak situace ještě o něco horší - v telefonu se sice nachází již z výroby nový operační systém, na aktualizační službě SEUS ani na servisní službě Emma ale není k dispozici vůbec žádný software. V případě nějakého problému si tedy doma sami nebudete schopni software přehrát a v současné chvíli navíc ani není možné vytvořit zálohu softwaru, ze které by se telefon dal obnovit. U telefonu, na který se velmi dlouho čekalo a který už nějakou dobu je v prodeji to je trochu zarážející. Celkově vzato - Sony Ericsson se nyní o aktualizace stará lépe, než kdykoliv ve své historii. Díky několika desítkám různých customizací ale spousta uživatelů musí na aktualizaci stejně dlouhé měsíce čekat. Nejlepší cestou je tedy dle mého záloha vašeho původního firmware (z důvodu případné reklamace) a následně aktualizace na vždy nejnovější verzi. Situace se tedy lepší, ale ještě to přece jenom má mezery, z mého pohledu ale celkem zbytečně... Tuipnete si, kdy Sony Ericsson uvolní Android 2.3.4 pro Sony Ericsson Mini Pro? Můj tip je do konce tohoto měsíce...
Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: nugetorion Datum: 2011-10-27 00:38:38
zdravím a měl bych dotaz: podle nedávného návodu mám v NEU verzi 2.3.4. (...203028A-49). jak do telefonu dostanu tu vaši verzi? díky moc
. Autor: Maren Datum: 2011-10-26 12:19:10
Zkoušel jsem muj SE Neo aktualizovat přes SEUS i přes PC Companion, obojí mi piše, že mam aktualizovaný software,ale nemužu delat 3D panoramata a když se kouknu do info tak mi to pořád piše, že mam verzi 2.3.3. Mužete mi pomoc ?
Autor: sego Datum: 2011-10-26 08:50:00
Díky za radu, přes SEUS to jelo tryskem, konečně mám ve své Xperii mini Android 2.3.4 parada hura na screeny a 3D panoramata :D
Autor: Joza Datum: 2011-10-25 23:24:35
aktualizujte skrze SEUS, ten tyto problémy nemá
Autor: sego Datum: 2011-10-25 17:31:50
mam problem na PC Companion mi to porad at to zkousim v kteroukoliv denni nebo nocni hodinu ukazuje ze je server SE pretizen at to zkusim za chvili... nepomohla ani opetovna instalace companion :/ 

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >