" />
Nový firmware 4.0.2.A.0.58 se postupně uvolňuje, nový Android ale stále nepřináší | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 13. listopad 2011
Sony Ericsson před pár dny začal uvolňovat další nový firmware a ačkoliv změna v označení není příliš výrazná, změny tady jsou a to k lepšímu. Lehce vylepšený je například kernel, telefony už disponují skutečně slušnou výdrží. Výrobce se nyní nezaměřuje tolik na přidávání nových funkcí, jako na maximální optimalizaci stávajícího Androidu ve verzi 2.3.4 a to se prozatím jeví jako dobrá cesta. Prozatím se aktualizace dočkaly modely Live Walkman, XPERIA Pro a XPERIA Mini Pro.


Docela překvapením je, že třeba právě XPERIA Mini Pro se aktualizace dočkala prakticky hned v první vlně a pokud máte telefon z oficiální české distribuce, měl by vám v nejbližších hodinách sám nabídnout aktualizaci. Pokud vám telefon aktualizaci nenabídne, nemusíte vůbec zoufat, v našich návodech najdete postup, jak nový firmware nainstalovat i do telefonu, u kterého vám zatím aktualizace nabídnutá nebyla. Konkrétně v případě modelu XPERIA Mini Pro je ale vhodné pohlídat si customizaci telefonu hlavně skrz správné rozložení tlačítek klávesnice. Osobně mám QWERTZ klávesnici, v České republice ale (nevím z jakého důvodu) hodně převažuje QWERTY rozložení. Ale zpátky k novému firmwaru - výrobce se evidentně snaží nový Android 2.3.4 maximálně odladit a tato jeho snaha mě trochu vedle k úvaze nad tím, zdali se dočkáme dalšího Androidu 2.3.5 anebo bude příští větší aktualizace již přímo směřována na nový Android 4.0, který by se do našich telefonů měl dostat na začátku příštího roku. Uvidíme, zdali si výrobce vysoké tempo aktualizací u všech telefonů udrží i do budoucna, prozatím ale není důvod o tom pochybovat.

Pokud si chcete nainstalovat tento nový firmware, můžete tak učinit pomocí tohoto návodu

Pokud už jste nový firmware nainstalovali a chcete se podělit o svoje zkušenosti, můžete tak učinit zdeKomentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: akvakvac Datum: 2011-11-20 23:38:55
mozna hloupy dotaz ale bude sandvich i na x10i nebo se jedna jen o telefony jako xperia play,neo atd?? diky za odpoved
Autor: oldboy63 Datum: 2011-11-13 19:39:51
bude, čakaj.
Autor: Kristian747 Datum: 2011-11-13 18:40:54
Mám Mini Pro z Orange SK a pred nedávnom som aktualizoval na 4.0.2.A.0.42 ... Bude tento nový update v článku k dispozícii aj pre mňa ? Resp. záleží to od SE alebo od Orangeu ? (Je to moj prvý Android)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >