" />
Nový firmware 4.0.2.D.0.4 byl certifikován, znamená brzký příchod ICS | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 5. prosince 2011
Podle původních informací se mělo celé letošní portfolio společnosti Sony Ericsson někdy v březnu dočkat slibované aktualizace na novou generaci operačního systému Android - Ice Cream Sandwich. Podle posledních zpráv se ale pravděpodobně dočkáme již na začátku roku, od vydání nové verze nás zřejmě dělí maximálně měsíc. Aktualizováno - budeme si muset počkat déle.


Osobně jsem z nového označení přítomnost ICS moc necítil, dříve jsme byli zvyklí na celkem razantnější změny v označování. Dle vyjádření jednoho ze zaměstnanců Sony (ano, čtete správně, Sony a nikoliv Sony Ericssonu, budiž to důkaz již započaté transformace) se ale skutečně jedná o nový Android 4.0.1, přičemž tento firmware je prozatím certifikován pro modely XPERIA Arc a XPERIA Neo včetně jejich novějších verzí Arc S a Neo V. V nejbližších dnech se dá očekávat, že bude nový firmware postupně certifikován také pro všechny ostatní modely letošní řady. Přesto mám z takto brzy uvolněného firmwaru zvláštní pocit, od chvíle, kdy se nový firmware objeví až do okamžiku vydání v posledních měsících vždy uplynulo maximálně deset dní a těžko říci, jestli to i nyní bude jinak. Moc bych za to nedal, pokud by se pro nějaký z telefonů řady XPERIA aktualizace objevila ještě v letošním roce. Sony Ericsson se zkrátka snaží a právě na podpoře svých telefonů to je hodně vidět. Pro nás je to samozřejmě jedině dobře a z rychlého vývoje mám velikou radost. Už se opakuji, ale stran podpory se Sony Ericsson dostává ze dna na samotný vrchol.

Aktualizováno - nyní to vypadá, že jsme se radovali předčasně a že si na ICS budeme muset skutečně počkat delší dobu. Tak uvidíme, jak to nakonec celé bude. Osobně (pokud tedy ICS přijde až v březnu) bych ale pak rád viděl ještě jednou aktualizaci alespoň na Android 2.3.5 a posun telefonů opět kousek dál.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: JARDASVOBODA Datum: 2011-12-06 20:48:28
Nefér je,když vydávám aktualizace software jen pro nové modely abych je donutil zakazníky kupovat.
Autor: frelichl Datum: 2011-12-06 08:51:05
To by byly prilis optimisticke zpravy. Do konce roku to podle me nestiha ani Google pro Nexus S. Andorid 4.0 je zasadne prepracovany, takze vzhlem k tomu, kolik softwaru bude muset SE upravit (protoze vyraznych customizaci se podle me nevzdaji), mam pocit, ze to nestihnou ani do konce brezna. 
 
JARDASVOBODA: to neni fer srovnani, jsem dlouholety uzivatel Nokii (naposled E71) a aktualizace vychazely, ale byly smesne: par oprav bugu (a to jeste buh vi jestli, nikdy to zadny z mych problemu nevyresilo) a k tomu zpravidla pridani dalsich aplikaci rovnou do firmwaru, tot vse.
Autor: LukynZ Datum: 2011-12-06 00:20:08
Nokia a 3 roky? Co udělali soudruzi u mé N95 8GB špatně?
. Autor: JARDASVOBODA Datum: 2011-12-05 20:15:26
Myslím,že se až tolik nesnaží,protože zatím vychází firmware jenom na letošní modely.Nokia ale vydává firmware nejen na letošní modely ale i na modely tři roky staré.A přesně takto si představuji snahu Já.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >