" />
Nový rok začíná - co bude znamenat pro Sony Ericsson? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Pátek, 1. leden 2010
Tak jako každým rokem vás uvedu do světa Sony Ericssonu v roce 2010. Na co se můžeme těšit a o čem se polemizuje?

Prim budou v tomto roce hrát pravděpodobně smartphony. Sony Ericsson pracuje na hned dvou Symbianových modelech, model s 8Mpix fotoaparátem a konektory jack a miniUSB známe pod názvem Kurara, zatímco druhý, U5i, bude pravděpodobně nabízet pouze EDGE a fotoaparát s rozlišením 2 Mpix. Na podzim se na internetu objevily zprávy o tom, že Sony Ericsson pravděpodobně zanevře na operační systém Windows Mobile a dá šanci mimo Symbianu i operačnímu Systému Android. S tím se poprvé v prvním čtvrtletí na trhu představí Sony Ericsson XPERIA X10, kterou jsme měli možnost na krátkou dobu vidět. Je rozhodně na co se těšit, navíc s posledními videi uživatelského rozhraní můžeme vidět i pokrok v rychlosti celého systému. Jen se přimlouvám za to, aby v době zahájení prodejů měla novinka Android 2.0, a ne verzi 1.6, se kterou se doposud prezentoval veřejnosti.

    

Dále můžeme očekávat zahájení prodeje modelů Elm a Hazel, které byly představeny na konci předešlého roku a hlavně se na trh konečně dostane XPERIA X2, o které si již teď můžete obsáhlou recenzi. Je opravdu škoda, že tento Windows Phone nestihl předvánoční trhy, myslím si, že zde Sony Ericssonu uletělo do vzduchu velké množství peněz. Navíc je známo, že XPERIA Pureness dostane následovníka. Podle jeho designérů se již pracuje na nástupci, který však bude mít paradoxně ještě méně funkcí než původní model. To bude spíše opět třešnička na dortu pro ty, kteří chtějí individualitu a neohlíží se na cenu, pro masové prodeje se s ním rozhodně počítat nebude. Na trhu se očekává koncem roku. Spolu s operačními systémy se hojně diskutují možnosti platformy A300, která by již měla nabídnout plnohodnotné dotykové ovládání se vším všudy. Určitě by to byl krok kupředu, spouště uživatelům vyhovuje standardní platforma od Sony Ericssonu, dotykový displej zrychluje ovládání a hýbe světem, tak proč nespojit příjemné s užitečným? Myslím, že nejen já si od nové platformy hodně slibuji, uvidíme, zdali se ji dočkáme už letos, i když s ohledem na situaci na trhu, bych řekl, že Sony Ericssonu jiná možnost ani nezbývá. Konkurence vsází na levné dotykové modely bez otevřeného OS a zatím se ji to velmi dobře vyplácí.

X2_2.jpg Elm_1.jpg Hazel_1.jpg

Sony Ericsson bude muset, s novým vedením v čele, uvést klíčové telefony, aby se udržel mezi světovou elitou výrobců. Nyní jsou již výsledky práce starého managementy za námi, takže všichni s budeme očekávat, jakým směrem se firma bude ubírat. Zákazníci se po ekonomické krizi naučili nuceně šetřit, takže nezbývá nic jiného, než jít s cenami dolů. Podle mého názoru Sony Ericsson pomohou nižší marže na jednotlivých přístrojích, díky kterým pak mohou očekávat i lepší prodejní výsledky a také představení a následná včasná dostupnost na trhu. Ostatně již 22. ledna se dozvíme jak úspěšné bylo uplynulé čtvrtletí, kaňkami na kráse bylo pozdržení prodejů modelu X2 a také dočasné stažení modelů Aino a Satio z vybraných trhů v důsledku chyb ve firmwaru. Hned z kraje roku nás čeká mobilní veletrh MWC v Barceloně, kde Sony Ericsson každoročně odhaluje nové trumfy pro první polovinu roku, zda můžeme čekat nové telefony i na Cebitu, který rok co rok ztrácí své kdysi nabyté kouzlo, si odhadnout netroufám. Na závěr si neodpustím novoroční přání - přeji všem fanouškům Sony Ericssonu aby se i v tomto roce mohli spolehnout na své telefony Sony Ericsson a děkuji všem čtenářům, kteří k nám i letos projeví svou důvěru.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Fiatklub Loket Datum: 2010-01-14 08:11:31
Zdravím, 
 
cituji: 
"Levné modely pro Sony Ericsson vyrábí a vyvíjí od jara 2007 francouzský Sagem. Vývoj probíhá ve Francii, továrnu má Sagem ve své domovské zemi a také v Číně." 
 
Celý článek: http://mobil.idnes.cz/vyrobci-mobilu-se-stydi-za-puvod-svych-produktu-tutlaji-zejmena-cinu-1kz-/mob_tech.asp?c=A091230_232430_mob_tech_vok 
 
Je to pravda? To jsou šoky!! 
Autor: miva Datum: 2010-01-01 23:29:02
Ano, díky že publikujete, a my máme co číst a nabírat inspiraci! Hodně štěstí a úspěchů každému z vás do nového roku :)
Autor: sego Datum: 2010-01-01 08:17:58
semania je prostě super každý den nový článek!!!

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >