" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Přebarvujeme menu u nových komunikátorů Sony Ericsson (návod) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 9. květen 2011
Nové telefony se na našem trhu sice zatím příliš neukazují a oficiálně se dá pořídit pouze model XPERIA Play, to ale neznamená, že bychom už na fóru pro vás nechystali různé zajímavé návody. Sám jsem se asi nejvíce těšil na možnost přebarvení pozadí v systémových aplikacích, defaultní modrá barva mi totiž ani u předchozích telefonů příliš neseděla a sám preferuji trochu jinou barevnou kombinaci. Dnes si ukážeme, jak tuto změn provést u nových telefonů.
e~12.jpg d~17.jpg d~18.jpg d~16.jpg d~15.jpg c~18.jpg c~19.jpg c~17.jpg i~8.jpg


Pro nové Sony Ericssony z roku 2011 je již dostupný Root a ačkoliv se zatím u nás všechny neprodávají, v redakci je již máme k dispozici a tak se můžeme začít věnovat úpravám těchto povedených telefonů. V dnešním návodu si ukážeme, jak změnit pozadí u systémových aplikací. Není to těžké a hned od začátku vám tady nachystám několik různých variant. Nic vám pak samozřejmě nebrání upravit si cokoliv dále k obrazu svému.

1. proveďte root telefonu dle následujícího návodu

2. stáhněte si některé z níže publikovaných menu, podle typu telefonu
Arc - http://forum.semania.cz/index.php?topic=28129.0
Neo - http://forum.semania.cz/index.php?topic=28128.0
Play - http://forum.semania.cz/index.php?topic=28130.0

3. stáhnutý archiv v Pc rozbalte

4. připojte telefon k Pc (režim nabíjení) a spusťte ThemeInstaller

5. zvolte možnost 1. Postupně je třeba napsat níže uvedené řádky, ovšem s tím rozdílem, že nepíšete speciální znak na začátku (ten se tam doplní sám, pokud budete děla vše správně) a první mezeru. Na konci řádku vždy dejte enter a chvíli počkejte. Po prvním napsání su bude potřeba povolit SU na telefonu, vyskočí tam obrazovka.

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock2 /system
# chmod 4755 /system/bin/sh
# exit
$ exit6. po dokončení předchozího kroku zvolte možnost 4, nainstalují se vám upravené soubory

7. zvolte možnost exit, restartujte telefon a je hotovo

O tomto tématu můžete diskutovat zde

Jak si do menu nahrát vlastní pozadí se naopak dozvíte tady
Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: cartmanko Datum: 2011-05-13 15:50:36
moc hezký :grin líbí se mi všechny barvy
Autor: Joza Datum: 2011-05-13 08:40:43
Počítá, ale zatím není na čem testovat a nemám k dispozici ani její firmware :)
. Autor: sk8pr Datum: 2011-05-13 08:06:52
S xperií pro se nepočítá ? :X

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >