" />
Prekrytovani stribrne XPERIE na cernou | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust, Michal Runtak   
Monday, 24. August 2009
Dalsi prasklina me prinutila vymenit kryty, prisly postou a prace probehla v domacich podminkach, chcete videt jak vypada XPERIE zevnitr?

Kdyz jsem si objednaval jednu z prvnich XPERIi, tak rikajic jsem musel vystat frontu na stribrnou verzi. Eerne byl nadbytek, zatimco stribrna chybela. Kdyz konecne dorazila, byl jsem nadseny, po nekolika tydnech jsem vsak zjistil, ze to v mem pripade nebyl dobry vyber kusu, protoze mi v miste uchyceni stylusu praskl kryt. To same se stalo i po zarucni oprave v autorizovanem servise a od te doby mi zacala v hlave hlodat myslenka o prekrytovani do cerne verze, o ktere se mluvilo jako o variante, mene nachylne na popraskani. Na jednom ceskem aukcnim serveru jsem jeste ten samy den uplne nahodou narazil na uplnou sadu cernych krytu, takze jsem nevahal a domaci prace mohla zacit.

P8170770.JPG P8170767.JPG P8170778.JPG P8170806.JPG P8170783.JPG    

Jako inspirace nam poslouzila videa s demontazi XPERIE, ktera jsme vam jiz na SEMani ukazovali. Na nich to vypada jednoduse, zahy jsme vsak zjistili, ze to bude o neco slozitejsi, nez to vypada. Jako pracovni nastroje jsme pouzili trsatko a sroubovak, jako prvni jsme odmontovali zadni plastovy kryt, ktery obepina reproduktor a spousÂť pro fotoaparat. Prvni hrubsi silu jsme museli pouzit jiz pri odstraneni reproduktoru z dosahu zakladni desky. Rozdelavani krytu pristroje opravdu neni jednoduche, zvlaste, kdyz se dostanete do situaci, kde je treba prohnout krehke plasty, vyloupnout zobacky drzici kryt, tam kde je, nebo pouzit hrubsi silu. Cele to je dokonala skladacka, u ktere jde videt, ze si na ni dal vyrobce zalezet. Pristroj drzi pohromade celkem 7 sroubku, z nichz nejmensi muzete videt na jedne z prilozenych fotografiich. Cela operace, tedy rozebrani stribrne verze a nasazeni cernych krytu, nam trvalo okolo jedne hodiny, nejvice jsme zapasili s prelepem kabelu od displejem, ze ktereho se nechtela pustit superpevna lepici paska. Nakonec se vse povedlo a XPERIA v cerne barve mi ted lezi na stole. Netvrdim, ze je lepsi nebo horsi nez stribrna verze, pri blizsim porovnani jsem na vlastni oci zjistil, jak moc se lisi zadni strana u obou variant (cerna je pogumovana, u stribrne je jen plast).

P8170781.JPG P8170787.JPG P8170791.JPG P8170795.JPG P8170804.JPG
 
Chtel bych jeste pripomenout, ze vlastnim zasahem do pristroje prichazite o zaruku, proto bych vam takoveto domaci opravy v zadnem pripade nedoporucoval. V lepsim pripade prijdete o zaruku, v tom horsim muzete po doteku se zakladni deskou nebo komponenty a vlivem staticke elektriny poskodit ci znicit pristroj. V pripade potizi s kryty je tedy lepsi zaslat telefon do autorizovaneho servisu.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: mike-biker Datum: 2009-08-24 12:07:43
Ja jsem zase opacne prekrytoval cernou! Pouzil jsem tedy jen stribrny horni ramecek a kryt baterie, ale vypada to velice luxusne! 8)
Autor: jacktalking Datum: 2009-08-24 11:31:39
A dotaz, panove - k cemu vam bude ze znate IMEI? K nicemu ;) A kdo si to koupil pripadne kde take nezjistite ;)
Autor: MartinChroust Datum: 2009-08-24 09:02:58
A vsechny jdou paradne precist...
. Autor: DavesMan Datum: 2009-08-24 08:43:29
"Vycernit" si IMEI a seriove cislo je fajn napad, ale je to uplne k nicemu, kdyz tam jsou nezamaskovane carove kody...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >