Forum |
Prochazime manualem Sony Ericssonu Aino | | Tisk | |
Martin Chroust | |
Thursday, 20. August 2009 | |
Ackoliv do uvedeni modelu Aino na trh zbyva jeste dost casu, muzeme si zatim prolistovat uzivatelsky manual a z nej vycist nektere vice ci mene zajimave funkcni vlastnosti Jiz pri svem predstaveni nas Sony Ericsson Aino zaujal. Nejednalo se jen o zmenu znaceni pristroju ale o to, ze se konecne objevil pristroj, ktery se od svych predchudcu velmi vyrazne odlisuje. Sony Ericsson Aino je spickovy multimedialni pristroj, ktery se muze pysnit kooperaci s konzoli Playstation 3 nebo obrovskym dotykovym displejem. Podle prvnich zprav jej vsak lze pouzit pouze v nabidce Media, zustane nakonec jen u dotykoveho ovladani u multimedii a nebo jej lze vyuzit i jinde? Pojdme se tedy spolecne podivat na manual a mozna se dozvite i informace, ktere jste dosud nevedeli.
Na uvod hned jeste zminim, ze Sony Ericsson pro model Aino pripravil dve verze manualu. Po rychle prirucce sahnou predevsim zacatecnici, kteri si nevi rady se zakladnimi vecmi. Rozsahly manual v elektronicke podobe pak bude opet pritomen v telefonu. My se podivame na internetovou podobu tisteneho manualu, ktery se k telefonu diky uspornym opatrenim, dodavat nebude. Letme seznameni s pristrojem Sony Ericsson Aino je telefon vysuvne konstrukce, u ktereho jsou hlavni hardwarove ovladaci prvky zpristupneny az po jeho vysunuti. Temer vsechny prvky jsou celkem standardne umisteny na svych mistech, tak jak je u ostatnich telefonu zvykem. Vyzdvihnu snad jen hlasity reproduktor, ktery se prestehoval na spodni hranu pristroje nebo slot pro pameÂťove karty microSD (v zakladnim baleni se bude nachazet 8GB karta), ktery je zpristupnen az po sundani zadniho krytu baterie. Na horni hrane pristroje nalezneme klavesu pro aktivaci displeje, jejim dlouhym podrzenim a soucasnym zatrepanim telefonem muzeme, podobne jako u Walkmanu, prechazet mezi skladbami dopredu a dozadu.
Multimedialni petice Mezi petici multimedialnich ikon, ktere lze dotykove ovladat patri fotoaparat, obrazky, hudba, videa a radio. Mezi temito polozkami lze libovolne prochazet, pro navrat na uvodni zobrazeni staci na displeji stisknout zpetnou sipku nebo krizek. Prvni sekci, o ktere si neco rekneme je fotoaparat. I kdyz je cocka 8,1 Mpix fotoaparatu umistena na zadnim krytu, lze fotit pouze v zavrenem stavu. Fotit muzeme primo tapnutim na displej (scena se zaostri a telefon vyfoti) nebo fotografickou klavesou znamou z telefonu Cyber-Shot (prvni uroven zaostreni, na domacknuti se vytvori snimek). Fotoaparat nabidne velke moznosti nastaveni, cekat muzeme automatickou detekci tvari (az tri ohranicene bilym rameckem), 7 prednastavenych scen (mezi jinymi napr. dokument, snih a plaz nebo krajina), nastaveni blesku, casovace, samotneho rozliseni (3,6,7 a 8 Mpix v pomeru stran 4:3 pro standardni monitory, Full HD, tedy 1920x1080 pro sirokouhle obrazovky a televize) nebo geotagging. Pomoci funkce PhotoFix lze dodatecne upravit zakladni vlastnosti obrazku jedinym tapnutim na displej, upravena fotka se ulozi jako kopie originalu, ktery zustane nedotcen. Nataceni videa je mozne provest opet dedikovanou klavesou nebo pomoci symbolu play, pause a stop na displeji telefonu. Natacet lze ve trech formatech nHD (640 x 352 pixelu) pro sirokouhle displeje, VGA a pro MMS zpravy. Nastavit lze take prisvetleni, nocni rezim, nataceni se zvukem ci bez, casovac nebo obrazovy stabilizer. Druha ikona na uvodnim displeji znazornuje obrazky a praci s nimi. Obrazky lze mazat nebo editovat (tj. uplatneni funkce PhotoFix nebo prevedeni na cernobily), pripadne i zoomovat. Prochazeni mezi obrazky je reseno posouvanim prstem.
Tip: Z naseho downloadu si muzete stahnout rychlou prirucku nebo uzivatelsky manual pro Sony Ericsson Aino Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. |
< Předch. | Další > |
---|