" />
První pomoc v telefonech Sony Ericsson (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 19. únor 2010
Aplikace a hry na SEManii příliš často nerecenzujeme, po delší době jsem se ale rozhodl udělat malou výjimku. Dnes recenzovaný program je totiž velmi dobrou pomůckou, kterou můžete mít stále u sebe a díky které můžete někomu zachránit i život. Ne každý totiž umí poskytnout první pomoc (ačkoliv bych to sám měl umět, neumím), vhodná aplikace v telefonu vám ale v případě potřeby může alespoň trochu poradit.


Není tomu zas tak dlouho, co jsem sám absolvoval kurz první pomoci, jelikož byl povinný v rámci příprav na funkci vedoucího na dětských táborech. Ačkoliv jsem kurzem prošel, postupem času mě znalosti opouští a člověk nějak nemá čas je průběžně osvěžovat a doplňovat. Jednou za čas si něco pro připomenutí přečtu, ale neumím si představit, že by někdo první pomoc pravidelně trénoval jen tak pro jistotu. Statistiky jsou v tomto směru ale neúprosné, drtivá většina lidí neumí první pomoc poskytnout a tak například při autonehodách často umírají lidé, kteří by při rychlém zásahu mohli úraz přežít. Pokud tedy nemáte čas ani chuť trénovat někde první pomoc, můžete si alespoň stáhnout aplikaci, díky které budete mít veškeré důležité úkony po ruce pro případ potřeby. Praxi sice nic nenahradí, ale je lepší pomoci alespoň trochu a neodborně než nepomoci vůbec.Po stránce vzhledu aplikace rozhodně nepatří mezi grafická lákadla, je velmi jednoduchá a najdete v ní celkem málo obrázků. Když u na ně ale narazíte, jsou dostatečně ilustrativní a v těžké chvíli vám pomohou. Aplikace je přehledně rozdělena do několika tematických záložek, díky nimž velmi rychle najdete právě tu komplikaci, u které právě asistujete. Kvalita textů mi přijde velmi dobrá, nikde jsem nenarazil na žádný větší problém s nesrozumitelností nebo nepřesností. Texty jsou dostatečně jasné a přitom informačně výživné, nezatěžují ničím zbytečným a totéž platí i o již zmíněných ilustracích, které jsou sice jednoduché, ale maximálně funkční. Kromě rozdělení jednotlivých úrazů nechybí ani odkazy na důležitá telefonní čísla (ne každý si je pamatujete, mnoho z nás včetně mě spoléhá na různé memotechnické pomůcky). Několik ukázek z připravených textů si můžete rovnou prohlédnout v tomto článku, líbí se mi především pěkné vysvětlení samotného pojmu první pomoc.Aplikaci První Pomoc si můžete pro všechna dostupná rozlišení displeje stáhnout přímo na webu autora zde. Program je k dispozici zdarma a jeho použití ve vhodném okamžiku může skutečně zachránit lidský život, jeho instalací do telefonu tedy nemůžete nic ztratit a já vám jen přeji, abyste aplikaci nepotřebovali nikdy použít. Pokud si aplikaci do telefonu skutečně nainstalujete, zkuste si také udělat chvíli čas a v rychlosti se podívat, co kde najdete, minimálně pokud základy první pomoci již neznáte. Někdy totiž ani na hledání v mobilním telefonu nemusí být čas...

Sponzorem aplikace První Pomoc je web www.logbookie.eu, který se zabývá vývojem a distribucí GPS systému určeného pro sledování osob a automobilů, užitečný například pro sledování dětí případně automobilů ve vaší společnosti.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: hankika Datum: 2011-06-29 14:18:29
dobra a uzitocna aplikácia..len ako to tu vidim asi si to ani ja nenainstalujem pretoze mam aj ja x10 mini :(
Autor: Indian Datum: 2011-05-27 11:59:31
aj podľa mňa to je dobrá myšlienka, ale neviem, že kto je ten človek, kto aj dá prví pomoc keď vidí nehodu alebo niekto potrebuje to...sú aj takí, ktorí ani sanitku nevolajú len idú ďalej keď vidia nehodu...
Autor: Igorko_75 Datum: 2011-05-13 10:56:25
ale a to je viac ako nič...a teraz kto robí autoškolu, majú aj prvú pomoc medzi skúškami, takže napr. oni vedia dať prvú pomoc podľa toho :)
Autor: franciska86 Datum: 2011-05-10 13:31:00
ale len podľa toho nevieš dať prvú pomoc podľa mňa...to je málo, len opis... :/
Autor: beluska20 Datum: 2011-05-06 12:51:32
to je fakt užitočná aplikácia, aspoň môžeme mať v telefóne aj normálne veci, nielen debiliny...
Autor: adamhouska Datum: 2010-11-19 12:10:30
Ja to taky nemohl mainstalovat pořadně! Můžete trochu poradit? Mám x10 mini. Děkují!
Autor: adamhouska Datum: 2010-11-19 12:07:16
Fakt vypada dobře, ale mi taký nedaří pořadně nainstalovat na x10 mini. Máte nějaký nápad???
Autor: HUdasp Datum: 2010-02-19 18:06:05
Supr aplikace. Akorát na P1i se mi nedaří nainstalovat. Na T650i funkční.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >