" />
Recenze Bluetooth Music Handsfree HBM-30 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
FilipLudvík   
Pondělí, 10. leden 2005
Trvalo dlouho, nez jsem mohl toto hudební handsfree otestovat. Pokud vás zajímá více, tak ctete dále..


 Na úvod musím priznat, ze jsem se na HBM-30 tesil jiz od zrodu a rozkvetu T610. Bohuzel dostupnost a cena byly dosti nepríznivé.

 

Jdeme vybalovat..
Nez mi Music HF dorazilo domu, stále jsem si promítal, jak okamzite vlozím pametovou kartu Memory Stick a nechám se unáset hudbou. :-) Realita byla ovsem trochu jiná. :-( HBM-30 jsem napoprvé zapínal snad deset minut. Jen se rozsvítil displej, píplo ve sluchátkách a pak doslo ihned k vypnutí. Nakonec jsem tedy HBM "premluvil" a zaplo se.

Budeme se "kamarádit"...
Jako "kamaráda" jsem vybral K700i. Pro uvedení do párovacího rezimu musíte drzet tlacítka pro odmítnutí (zároven i tlacítko na zapnutí príslusenství) a prijetí hovoru, dokud na disleji nebude svítit "Pairing mode". Párovacím klícem jsou samozrejme jiz tradicní 0000 (ctyri nuly).

 

Jdeme si uzívat...
Nasa?me sluchátka, HBM dejme do náprsní kapsy ci prichytme na odev a muzeme vyrazit do ulic s nasí oblíbenou hudbou, ale i tak neprijdete o zádný hovor. Tedy kdyz "kácko" nenecháte doma. :-)

HBM-30 jsem takto s K700i pouzíval asi týden a musím se priznat, ze kvalita zvuku me velice príjemne prekvapila. :-) Cistý, jasný zvuk MP3 souboru a i jako HF sklízí úspechy. Samozrejme zde najdete funkce jako na klasickém MP3 prehrávaci. Tedy rychlý posun skladbou, preskocení na dalsí skladbu. V pohotovostním rezimu je mozné menit úroven zvýraznení basu, které se provede joystickem nahoru a dolu. Po vstupu do menu muzete editovat název skladby, mazat, ci formátovat MS. Pri príchozím hovoru se Vám automaticky ztlumí hudba, HBM-30 zacne zvonit  a na displeji se Vám ukáze jméno volajícího (nebo jen císlo pokud není v telefonním seznamu).
Hovor prijmete tlacítkem  pro prijetí hovoru na HBM-30 nebo na telefonu. Zvuk je opet jasný, cistý a dostatecne hlasitý. Ovládání hlasitosti je bez chybicky. Pokud ji regulujete telefonem, na displeji HBM vidíte posun úrovne hlasitosti. Po ukoncení hovoru se Vám opet samozrejme zapne hudba.

 

Nejaké úskalí...?
Na úvod jsem rekl o problémech se zapínáním. Nastestí to nebyla chyba HBM-30, ale moje a návodu, ve kterém se píse, ze pro zapnutí se má drzet tlacítko pro odmítnutí hovoru po dobu 2 vterin. Z mé zkusenosti doporucuji drzet tlacítko, dokud neuslysíte "pípnutí" a na displeji se neobjeví text "Read MP3".

 

Mé hodnocení...

Plusy:
- MP3 prehrávac o výborné kvalite a Bluetooth handsfree v jednom zarízení.
- povedený design
- zámek kláves z boku pod výstupem pro sluchátka
- moznost pripojení mikrofonu
- poutko na krk, klips na bundu

 

Minusy:
- velice slabá výdrz baterie (1x AAA), mne vydrzela asi pul dne
- podpora jen 128 MB karet, bohuzel je to zpusobeno drívejsím datem výroby
- vykukující MS z boku MP3 prehrávace

  

I pres dnes jiz velice závazný nedostatek s podporou vetsích pametových karet je toto príslusenství praktické napr. k T610/630, Z600, R520m, T39m..atd. Neboli k Sony Ericssonum bez podpory MP3 a malou pametí.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: rus Datum: 2005-10-23 17:07:01
A est' li foto samoj krizhki ot batarejki?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >