" />

Vazeni ctenari SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervovan a jiz nebudou pridavany nove clanky. Nicmene web bude nadale funkcni a muzete tak stale cerpat z obsahle databaze informaci o produktech Sony Ericsson.

Jak jiste vite, nove telefony jsou na trh uvadeny pouze pod znackou Sony, proto doslo k rozhodnuti na tomto webu dale nepokracovat.

Dekujeme vsem ctenarum, kteri nas cetli, a take vsem autorum, kteri pro vas psali.

Cast redaktoru pokracuje ve sve tvorbe a s jejich clanky se muzete setkavat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalsich.

 Vase SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na uplny zaver roku zde mame jednu prijemnou zpravu - do nabidky nasich operatoru se od ledna dostane dalsi komunikator rady XPERIA. Konkretne se jedna o model XPERIA Ray, ktery od zacatku pristiho roku najdete v nabidce operatora O2. Doufam, ze postupny navrat telefonu Sony Ericsson (a do budoucna jiz jen Sony) bude pokracovat i pristi rok. Kvalitou na to tyto pristroje rozhodne maji.
Podle ocekavani jeste do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) novy Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nova ROM prozatim jeste neni ve finalnim stavu a nehodi se pro bezne pouziti, brzy by ale mela byt plne funkcni a schopna nasazeni. Jindy bychom mozna po teto zprave jasali a slavili. Tentokrat je ale uvolneni testovaci verze velmi tiche - Sony Ericsson vzal FXP vitr z plachet, sam oficialne uvolnil testovaci ROM pro trojici komunikatoru XPERIA a po nekolika dnech usilovne praci komunity jsou jiz tyto ROM vhodne na bezne pouziti.
Vcera byl po trochu delsi odmlce certifikovan dalsi necustomizovany firmware pro komunikatory Sony Ericsson letosniho roku. Jsem rad, ze Sony Ericsson pouze nevyckava na prichod ICS a i do te doby se snazi svym zakaznikum poskytnout maximalni moznou podporu. Sam jsem zvedav, jestli se bude jednat o dalsi vylepseni stavajiciho Androidu 2.3.4 (oznaceni by tomu napovidalo) nebo vyrobce posune sve telefony jeste o stupinek vyse na Android 2.3.5, coz ale nepovazuji za moc realne.
Galerie
Recenze svitilny IBT-20 | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Filip Ludvik   
Monday, 7. June 2004

Prinasime vam kratkou recenzi svitilny IBT-20.
V clanku se zamerim hlavne na prakticke vyuziti tohoto Sony Ericsson prislusenstvi.

 

Sony Ericsson produkuje prislusenstvi propracovane do kazdeho detailu. Svitilna IBT-20 je toho dukazem.

Nejdrive zacneme vseobecnymi informacemi.

 

Kam se svitilna zapojuje? Jak se odpojuje? Je spojeni pevne?

 

Svitilnu zapojite do konektoru pro pripojeni nabijecky.
Odpojeni je stejne jako u nabijecky a to tak, ze musite zastrcku odklonit smerem nahoru ci dolu.

Spojeni je presne a po dvou mesicnim pouzivani nemam problem s tim, ze by prislusenstvi pri bezne manipulaci ztracelo kontakt. Zde je ovsem nutne podotknout, ze pokud vlozite telefon do kapsy s pripojenou svitilnou, tak dojde zcela jiste k nechtenemu odpojeni. Nemusite se ale obavat ztraty, jelikoz je zarizeni opatreno snurkou pro uchyceni k telefonu.

 

Pohled na zadni stranu svitilny, kde se nachazeji konektory pro pripojeni k libovolnemu telefonu Sony Ericsson, ale i Ericsson.

 

Pripojeno k telefonu do konektoru pro nabijecku.

 

Pohled na odpojenou svitilnu a systemovy konektor telefonu.

 

Vlastni recenze, svitilny IBT-20.

 

Svitilna ma tvar polovicni elipsy a je krasne elegantni cerne barvy. Na povrchu ma tri drazky pro lepsi uchopeni a manipulaci. Jako tresnicka na dortu je napis Sony Ericsson, take krasnym elegantnim pismem sedive barvy.

Produkuje modre svetlo o dosti vysoke intenzite, ktere pri primem posviceni do oci velice oslnuje.
Svetelny kuzel je patrny i pri dennim svetle.

 

 

 

Nemuzu si odpustit hned na zacatek vytknout jednu vadu a to, ze neobsahuje vypinac jako laserove ukazovatko, kteremu se budeme venovat priste. Napriklad ve tme je to neprakticke, kdyz si chcete posvitit, tak nejdrive musite svitilnu po hmatu pripojit. Na druhou stranu si po chvilce pouzivani zvyknete a tento hendikep vam az tak vadit nebude.

 

Vypinac bohuzel na tele svitilny nenajdete, ale po chvili uzivani vam chybet nebude.

 

Jak jsem jiz rekl, svitilna je praktickym pomocnikem ve tme. Nejvetsi upotrebeni nalezne pri hledani klicu, klicove dirky, ale v neposledni rade i jako prisviceni na cestu, jelikoz obsahuje vysoce svitivou diodu.

Drzite-li svitilnu ve vysce 1,5m bez problemu dosvitite do vzdalenosti 5-ti metru a osvitite plochu v prumeru asi 5metru. Na osvicene plose rozpoznate jednotlive predmety.
Nize je pripraveno nekolik dukaznych fotografii, aby jste mohli posoudit vyuzitelnost svitilny IBT-20.

 

Obrazek svetelneho kuzele snimany z vysky asi 1,2m.

 

Osviceni kamenu ve vzdalenosti tri metry.

 

Zahradni sezeni ve vzdalenosti pet metru.

 

Svitilna v hlavni roli a to jako pomocnik pri hledani klicove dirky. Vzdalenost byla jeden metr. K temto ucelum je IBT-20 bezvyhradne vhodna.

 

Jen bych mel vytku prave k modre diode, jelikoz osvicene predmety maji modry „nadech“, ktery trochu dezorientuje. Zde bych uvital napriklad cirou diodu.

Proudova spotreba neni nikterak velika, protoze se jedna o diodu, jak jiz bylo receno.


Co rici zaverem?

 

I pres me drobne vyhrady hlavne k modre diode je svitilna velice uzitecnym pomocnikem ve tme.

A za cenu 199,-Kc vcetne DPH se jeji koupe urcite vyplati.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >