" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Remote P800: Smartphone prímo ve vasem PC | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Marek Hajn   
Úterý, 13. duben 2004
Dostal se mi do rukou velmi zajímavý program, pomocí kterého muzete ovládat Sony Ericsson P800, a nejen ten, prímo z vaseho osobního pocítace. V clánku se dozvíte jak na to.

Nedávno se mi dostal do ruky program Remote P800, urcený pro Sony Ericsson P800. Tato aplikace umí ovládat P800 z vaseho osobního pocítace. Vse je velmi intuitivní a jednoduché…

 

Rychlá instalace

 

Kdyz se ke mne program dostal, zil jsem v domnení, ze se jedná o aplikaci pro ovládání jiných zarízení pomocí infraportu v P800, ale seredne jsem se zmýlil. Nainstaloval jsem si Remote P800 do telefonu a chtel ho zacít pouzívat, ale vyhodilo mi to hlásku, at si Remote P800 nainstaluji i na PC a teprve potom ho spustím. Nechápajíc jsem tedy Remote P800 nainstaloval i v PC a teprve po jeho spustení jsem pochopil o co se jedná.

 

Dodám, ze pro fungování programu musíte mít ve svém pocítaci nainstalován PC Suite dodávaný s P800 a nebo program mRouter. Díky nim komunikuje Remote P800 na PC se svým mensím bráskou v telefonu. Pri pouzívání musí být telefon samozrejme pripojen k pocítaci. Já osobne preferuji moznost pripojení pomocí synchronizacní stanice USB kabelu.

 

Jak vypadá a co umí

 

Po spustení v P800 se objeví úvodní obrazovka s názvem programu a indikací stavu, zda-li je Remote P800 spojen se s svým vetsím bráskou na PC nebo ne. Nic víc o tomto programu v telefonu nenajdete, vse ostatní se deje v PC.

 

Spustíte tedy tu samou aplikaci i na PC, v nove otevreném okne kliknete na Start a v tom se displej P800 rozzárí. Práve jste se pomocí programu pripojili k vasí P800. V okne Remote P800 se vám objeví stejný displej jako na P800 a muzete tedy zacít s prací na vasí P800 prímo z PC.

 

Celá veda programu tkví jen v pohodlném ovládání telefonu pomocí mysky vaseho pocítace. Tímto zpusobem muzete delat s telefonem témer vse. To co zrovna telefon delá, to se prenásí i na monitor, do okna Remote PC a zase naopak.

 

Nemá smysl rozepisovat tu, co vse s telefonem lze delat, predstavte si to tak, jako by se P800 prenesla do útrob vaseho pocítace a vy ji tedy muzete nadále naplno vyuzívat, jen ji ovládáte mysí a ne stylusem.

 

Remote P800 má ale jednu velmi príjemnou malickost. Dokáze vyfotit aktuální obrazovku na P800. Nevím, jestli je to bezne vyuzitelné, ale treba nekomu, kdo píse clánky o aplikacích pro Symbian by se to obcas mohlo hodit.

 

Potesím i majitele jiných zarízení

 

Pokud jste clánek docetli az sem, je mozné, ze si zoufáte, ze nejste majiteli Sony Ericssonu P800. Nezoufejte, máte-li v ruce Sony Ericsson P900, Nokii 7650, 3650 nebo jiný telefon Series 60, muzete vyuzívat verzi Remote i pro tyto telefony. Najdete ji zde (###http://www.mobileways.de), ale budete za ní muset zaplatit od 16 do 25 USD, podle typu vaseho telefonu.

 

Mozné vyuzití

 

Krome toho, ze Remote P800 si jiste najde spoustu uzivatelu mezi fanousky technických vymozeností, má i své velmi praktické vyuzití. Predstavte si treba jen príchozí SMS. Nemusíte vyndávat telefon ze synchronizacní stanice, stací jen pouzít Remote P800 a zprávu si precíst a v prípade potreby na ní i odepsat. Nebo máte na uchu Bluetooth headset a pomocí Remote P800 si ze seznamu vyberete kontakt, kterému chcete zavolat a jednoduse voláte. Proste a jednoduse vse na co si vzpomenete, muzete pomocí Remote P800 udelat, muzete dokonce i fotitJ

 

Více o programu napoví obrázková galerie.

 

 

Záver a zhodnocení

 

Vzhledem k tomu, ze Remote P800 je malý a velmi jednoduchý prográmek, nenasel jsem na nem zádné chyby. Jen bych mu vytkl jeho rychlost, ale je mozné, ze ta je daná konfigurací mého pocítace a na lepsím stroji by program behal rychleji.

 

Je vyuzitelný jak pro bezný provoz P800 tak i pro technické fanousky, kterí ho budou mít jen jako hracku i kdyz jako drahou hracku. I pres jeho cenu ho muzu vrele doporucit.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >