" />
SEMania exkluzivně - otestovali jsme Sony Ericsson s největším displejem | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 7. listopad 2009
Před několika dny společnost Sony Ericsson představila model X10, který se stane prvním Sony Ericssonem s operačním systémem Google Android, který se objeví na našem trhu. Ve stejný den se v Praze konalo malé setkání s novináři a představiteli české pobočky Sony Ericsson, na kterém jsme samozřejmě nemohli chybět. Ačkoliv tomu tak původně být nemělo, nakonec se mi podařilo získat domů na test jeden kus telefonu Sony Ericsson s největším displejem, jaký jsme zatím v podání naší oblíbené společnosti viděli.


Hned na úvod je třeba podotknout, že tento telefon je ve společnosti Sony Ericsson velmi velikým unikátem a to hned z několika důvodů. Telefon především vůbec nebyl oficiálně představený, ani nebyly vyrobeny žádné prototypy, světlo světa tak spatřili hned finální vzorky. Aby toho nebylo málo, celá série telefonu je velmi omezená - vyrobené byly pouhé tři kusy a do běžné distribuční sítě se přístroj vůbec nedostane. Přes všechny tyto komplikace se mi podařilo jeden z těchto tří kusů exkluzivně pro SEManii získat. Než však přejdeme k fotografiím, pojďme si něco málo říct o technických parametrech.

Jednoznačně hlavním tahákem je rozměrný dotykový displej, jehož rozlišení se mi sice nepodařilo nikde dohledat, úhlopříčka je ale poctivých 13 palců. Přesto mohl být ještě o něco větší, okraje kolem displeje jsou zbytečně široké. Také hmotnost telefonu jasně vypovídá o tom, že telefon není žádný drobek, ba naopak se jedná o pěkného cvalíka - váží totiž necelé dva kilogramy a na běžné nošení v kapse to už skutečně není. Spousta místa zbyla na ovládací tlačítka, ta sice od sebe nejsou příliš výrazně oddělena, díky skutečně obřím rozměrům jsou ale veškeré překlepy minulostí, s touto klávesnicí prostě nebudete chybovat. Povrchová úprava je příkladná, nikde rozhodně nic nevrže, trvanlivost konstrukce je ale sporná. Naprostou záhadou pak zůstává operační systém telefonu, na displeji je totiž zobrazená stacionární tapeta. Hardware telefonu se dá analyzovat jen částečně, pro většinu z nás je ale hlavní, jak se projeví při běžném používání a zde mohu zaručit, že šlape skvěle. Konec slov a dlouhých vět, pojďme se podívat, o čem tady celou tu dobu tak záhadně mluvím.Jak nakonec tato největší XPERIE dopadla? Po krátké cestě z Prahy do Prostějova putoval dort do ledničky a poté na rychlé nafocení. Zájem o jeho testování byl totiž nebývale veliký a během prvního dne jej mělo možnost zrecenzovat hned 11 lidí (většinou dětí) a všichni byli s telefonem i jeho parametry nadstandardně spokojeni. Sám jsem se ještě k testu neodhodlal, měl bych si ale pohnout, jelikož už mi z původní XPERIE zůstala pouze spodní řada tlačítek, zbytek tohoto krásného a povedeného mobilního telefonu již není na tomto světě. Kromě poděkování Ivovi ze Sony Ericssonu za svezení sebe i dortu, bych chtěl poděkovat touto cestou také Ondrovi a Kamile za možnost tento vskutku exkluzivní dort získat. Díky vám oběma.Pevně věřím, že nejste po přečtení celého článku příliš zklamáni z toho, co jste v něm našli a zároveň se předem omlouvám těm, kterým se podobný druh článku na SEManii nezamlouvá. Sám ale vítám každou možnost, jak obsah na SEManii poněkud zpestřit a zrovna tento povedený (a velmi chutný) dort je jednou z věcí, o kterých jsem napsal velmi rád. Jediné, co mě mrzí, je fakt, že vzhledem k nízké trvanlivosti tohoto dortu jej nebudete moci ochutnat na oficiálním srazu SEManie, který se uskuteční již brzy (konkrétně 20. listopadu) v Brně. Rád vás zde co nejvíce uvidím.

3~83.JPG 5~87.JPG 1~86.JPG 9~79.JPG 8~81.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: frape Datum: 2009-12-14 16:57:34
vypadá skoro jako maketa:D
Autor: Hott Datum: 2009-11-11 11:38:29
Pokud si vzpomínám, tak jsme si potykali :-) Jinak pozdravovat budu. Zatím
Autor: Joza Datum: 2009-11-10 20:07:02
Ech, ani nevím, na koho jsem myslel, když jsem to psal (žádného Jiřího kolem sebe nemám). Asi mě tato recenze unavila více, než jsem čekal. Jinak rád jsem vás potkal, pozdravujte v Hradci Královém, až se tam zase zastavíte :) Díky za opravu
Autor: Hott Datum: 2009-11-10 15:42:02
@autor článku : No ale pokud vím, tak pán ze Sony Ericssonu se jmenuje Ivo Hrňa a ne Jiří :-D
Autor: Kimi1492 Datum: 2009-11-07 19:14:22
tak dneska jsem dostal narozeninový dort a byl to taky ve tvaru mobilního telefonu :D
Autor: Ganimed Datum: 2009-11-07 07:43:23
Tak tenhle clanek mne pobavil to musim uznat. :grin A ted k veci nechci byt sprosty ale SE usporada setkani novinaru a misto informaci o novych mobilech vam ucpe huby dortem.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >