" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
SEMania Rom pro Sony Ericsson XPERIA Mini Pro (Android 2.3.4) je zde | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Andy Butkaj   
Sobota, 19. listopad 2011
Jelikož se nyní na XDA docela slušně rozjel vývoj nových úprav a pro většinu telefonů se postupně uvolňují docela kvalitní kernely, rozhodl jsem se navázat na svou předchozí práci a publikovat ROM pro Sony Ericsson XPERIA Mini Pro. Rozhodně nejsem žádný vývojář, nečekejte kompletně přebudovaný systém, spíše jsem se snažil skloubit jednotlivé úpravy dohromady tak, aby fungovaly a aby se mi výsledný produkt co nejvíce líbil. To se mi nakonec (alespoň z mého pohledu) docela podařilo a o výsledek se tedy s vámi podělím v dnešním článku.


Po dlouhém váhání jsem se nakonec rozhodl uvést novou verzi ROM pro model XPERIA Mini Pro. Ačkoliv jsem se původně zařekl, že už na Androidu 2.3.3 zůstanu, vývoj jde dál a když uvážím, že bych měl zůstat na jednom místě, moc se mi tato vyhlídka nelíbila. Možná hlavním důvodem pro vývoj pak byl fakt, že i pro nejnovější FW je již dostupné Recovery menu, které jednotlivé úpravy přeci jen dělá jednodušší a posouvá možnosti telefonu o něco dál. Ale konec slov, pojďme na představení nové ROM. Na úvod dvě poznámky - dávám sem dvě varianty, jedna obsahuje Facebook a Google Mapy, druhá toto neobsahuje. Důvodem je, že ne každý FB používá, Google Mapy pak zabírají spoustu místa v menu. Jinak jsou obě verze totožné. ROM tentokrát není distribuována ve formě update.zip balíčku, ale ve formě zálohy z Recovery, což má pár výhod (a hlavně jsem nemusel trávit hodiny nad testování toho, proč mi můj update.zip soubor shazoval telefon a to aniž bych v ROM cokoliv vůbec upravil). Před samotnou instalací si zálohujte data, neboť o všechny přijdete.

Hlavní vlastnosti
- postavená na nejnovějším FW 4.0.2.A.0.58
- nové fonty z telefonů Motorola
- mírně pozměněné vypínací menu (grafika)
- smazaná bootovací animace a zbytečné fonty
- integrovaný quick panel
- vysoká rychlost a stabilita
- promazané některé zbytečné aplikace
- Google Apps (Market, Gmail, YouTube) v nejnovější verzi
- předinstalovány aplikace : Explorer, Svítilna, TypoClock, Trekbuddy, NoFrillsCPU
- jako launcher použitý nejnovější Zeam 3.1.7
- dva varianty ROM (s FaceBookem a Google Maps či bez nich)Instalace
1. zkontrolujte, jestli v telefonu máte nejnovější FW 4.0.2.A.0.58, pokud náhodou ne, nainstalujte jej pomocí tohoto návodu

2. nainstalujte si nový kernel dle tohoto návodu

3. stáhněte si samotnou ROM, archiv rozbalte a složku s názvem 2011 (název pokračuje dál, je to jakoby datum a čas) zkopírujte na vaši paměťovou kartu do složky clockworkmod/backup (pokud na kartě není, vytvořte ji)
- verze s FaceBook a Google Maps a verze bez FaceBook a Google Maps

4. vypněte telefon, při jeho startu opakovaně mačkejte zapínací tlačítko, dokud se neobjeví Recovery menu

5. v Recovery menu zvolte možnost restore a vyberte složku, kterou jste v bodu tři umístili na paměťovou kartu

6. nyní restartujte telefon a užívejte si nové ROM

Jak už jsem předeslal na začátku článku, cílem nebylo vytvořit kompletně přebudovaný systém. Spíše jsem se snažil do systému integrovat všechny možné úpravy a aktualizace, na které jsem narazil. Díky tomu tak hned po instalaci ROM máte k dispozici mnoho zajímavých grafických úprav a také veškeré Google aplikace v nejnovějších verzích. Postupem času bych rád na fóru vytvořil galerii všech možných úprav. Prozatím je totiž najdete na zbytečně mnoha místech na webu a málokde je najdete souhrnně. Přitom stačí málo - screeny, údaje o kompatibilitě a odkaz na stažení. Sám jsem si zkombinoval několik zajímavých grafických úprav a celkem mě mrzelo, že se není kde o ně podělit tak, aby to náhodou nezapadlo. Snad se mi to brzy podaří napravit. Svoje výtvory se budu snažit pravidelně aktualizovat a co nejvíce také testovat, aktuálně tedy řeším ROM pro model Pro. Tady totiž prozatím korektně nefunguje nový kernel a také záloha vytvořená skrze Recovery menu nefunguje jak by měla. Uvidíme, jak to dál půjde. Během příštího týdne to pravděpodobně ještě nezvládnu, na co se ale můžete konečně těšit jsou recenze kvarteta komunikátorů Sony Ericsson.

O této nové ROM můžete diskutovat v našem diskuzním fóru zde
Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: pje Datum: 2011-11-26 18:58:04
Proti fontu nic nemám, vítám zejména verzi bez GM a FB. Brzy se do toho pustím, neb jako člověku zvyklému na Linux je mi z úzkého konfiguračního prostoru ve standardní ROM mdlo...
. Autor: johnyzh94 Datum: 2011-11-20 20:46:29
ROM je to urcite dobra, ale mne osobne sa ten font od Motoroly vobec nepaci.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
Další >