" />
Snižujeme počet článků na webu, zvyšujeme kvalitu a vylepšujeme hledání | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 24. leden 2010
Web SEMania.cz funguje již mnoho let a za tu dobu jste si na něm mohli přečíst již několik tisíc článků. Kromě stěžejních článků, jakými jsou bezpochyby především obsáhlé recenze a dále pak dlouhodobé zkušenosti, zde také často naleznete množství drobných aktualit (bleskovek). Mít spoustu článků je fajn, důležitá je ale také jejich kvalita, aktuálnost a přehlednost. A právě toto jsme se rozhodli vylepšit právě na úkor počtu článků.


Nejvíce se to dotkne právě krátkých zpráv (bleskovek). Sami to jistě znáte - Sony Ericsson uvolní novou verzi aktualizační služby SEUS II nebo programu na tvorbu schématek Themes Creator a velmi brzy (pokud zrovna redakce nespí zimním spánkem) si o tom na SEManii přečtete bleskovku. To je myslím samozřejmě správně, je potřeba informovat i o drobnostech, web nestojí pouze na megarecenzích. Problémem těchto článků je jejich informační hodnota a z tohoto pohledu i aktuálnost. Informace, že se na SEUSu objevil nový model nebo se jemně změnilo číselné označení je zajímavá pouze ve chvíli, kdy se tak stane a ve dnech bezprostředně následujících, poté již informační hodnota rapidně klesá k nule (kam většinou dorazí ve chvíli, kdy se opět objeví další nová verze). Na webu SEManie se nám tak kupily články informující o nových verzích SEUSu, najít ale návod na jeho použití ale bylo celkem obtížné. Právě tomu bych nyní rád učinil konec. Nemusíte se děsit, bleskovky samozřejmě dál budeme psát a o dění z prostředí společnosti Sony Ericsson vás budeme dále co nejčastěji informovat. Pokusíme se ale snížit počet bleskovek o něco níže a zaměřit se na kvalitní články s trvalou informační hodnotou.


Statistiky ve čtenosti jednotlivých článků jasně informují o tom, že na SEManii existuje část návštěvníků, kteří se zajímají o novinky a bleskovky čtou celkem pravidelně. Valná většina čtenářů ale směřuje svůj zájem na plnohodnotné články a vyhledávání informací o telefonech, které již například jsou na trhu. Právě na tuto největší část čtenářů bych se rád zaměřil a mým cílem je, aby si tito čtenáři na SEManii snadno a rychle našli vše, co je zajímá a proč na náš web dorazily. Naopak bleskovky poněkud ustoupí do pozadí v tom smyslu, že ve chvíli, kdy pozbydou aktuálnosti, budou ze SEManie odstraněny. Tento proces obnovy již začal a ačkoliv si toho většina z vás ani trochu nevšimla, v tichosti zmizelo více než 400 článků, jejichž informační hodnota již byla mizivá. Neznamená to, že by nastávalo období stálého mazání článků, na druhou stranu jednorázové věci trvale v databázi ponechávat nebudeme. Tyto drobné zprávy pak ve vyhledávání nebudou zbytečně zabírat místo kvalitním a rozsáhlým článkům, na kterých jsme třeba pracovali mnoho hodin. Podobně se budeme snažit zkvalitnit také anše diskuzní fórum. Snad to nevyzní zle když řeknu, že informací na něm je již dostatek. Nyní je na redakci a týmu moderátorů, aby běžný návštěvník, hledající konkrétní informaci, tuto konkrétně sám nalezl. Řešení a změny, které jsem dnes nastínil, ale nemusí být trvalé, záleží také na vás, jak se ke změně postavíte. Již jednou zmíněné statistiky ve čtenosti ale zkrátka hovoří jasně a i mě přijde logické, že málokoho zajímá, kdy SEUS povýšil na verzi 2.8.10.13 ( pro zájemce - dle označení snadno poznáte, že se tak stalo v říjnu roku 2008).Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: nokos Datum: 2010-02-27 13:23:03
Chci se verejne omluvit Josefu Cmarovi - strasne jsem ho sepsul za recenzi jednech sluchatek. A ackoliv se me ta recenze dodnes nelibi, bylo odemne spatne se ozvat nad necim, co povazuji za spatne a nikdy se nezminit o nicem dobrem. Propadl jsem klasicky takovemu tomu - dobre je samozrejme. A tak rikam: diky za ty vsechny dobre clanky od Josefa i od ostatnich. Web opravdu skveta a na dobu jiste apatie si jiz ani nepamatuji. I modreho nadechu, ktery byval na nekterych fotkach znatelne ubyva (vsak jsem si sam ozkousel, ze fotit cerne pristroje s cernymi doplnky a lesklym povrchem je opravdovy opruz). Tak snad nam SE neskonci a tento kvalitni web neveme sebou.
Autor: Joza Datum: 2010-01-24 14:17:28
Perníčky byly jen párkrát, navíc v posledním případě se jednalo o oficiální výrobek Sony Ericssonu :grin dovezený přímo z tiskové konference :) Článek nelhal :) Jinak souhlas, na TC a SEUS je leader vaRo na fóru :)
. Autor: HUdasp Datum: 2010-01-24 13:51:33
Změny se mi líbí, jen pár postřehů - ohledně nových verzí SEUS, Themes Creator,.. se o toto hezky stará zejména VaRo na fóru, takže bych možná pouze obohatil úvodní stránku o odkaz směřovaný na fórum do příslušné sekce. Je mi vcelku jedno, jak se nová verze jmenuje (jestli 2.6478754 anebo 3.67544689), ale co je nového, případně obohaceno o komentáře - na což je thread ve fóru skvělý. 
 
Ještě jeden rejp. Když sme u toho omezování, omezil bych Jožkovy recenze SE cukrovinek. Vždycky tam hodí tak lahodnej název tématu, já se těšim, že si přečtu něco o nových modelech SE, a nakonec si čtu recenzi domácích perníčků :p
Autor: sego Datum: 2010-01-24 12:44:24
Na semanii mi připadá dobré že tam každé ráno když zapnu PC najdu 1-2 nové články tak doufám že se to nezmění.nemám rád weby které neaktualizují a mají 5 článků za měsíc to je o ničem. ;)
Autor: Joza Datum: 2010-01-24 07:21:04
Nee, s fórem to nemá nic společného, to žije vlastním životem :)
Autor: Sasakr Datum: 2010-01-24 02:35:49
Tak to je to překvapení zmiňovaný na fóru? No dává to smysl...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >