" />
Sony Ericsson CBC-100 - nabíjejte stylově (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 22. říjen 2009
Pokud používáte mobilní telefon skutečně často, surfujete na webu, posloucháte hudbu, fotografujete a využíváte Wi-Fi, pravděpodobně jste již zjistili, že při tomto stylu používání dnešní mobilní telefony moc dlouho nabité nevydrží. Zrovna ve chvíli, kdy telefon nejvíce potřebujete, vám pak přístroj zahlásí vybitou baterii a vypne se. Jedním z možných řešení této situace je pořízení druhé baterie, čeká vás ale jejich neustálé nabíjení a nekonečné prohazování. Situaci si ale můžete velmi výrazně ulehčit, stačí si pořídit velmi krásnou nabíječku baterií Sony Ericsson CBC-100.
10~53.JPG 4~55.JPG 8~55.JPG 1~59.JPG 3~57.JPG


Dnešní recenze bude výrazně kratší, než jak tomu na našem webu obvykle bývá. Důvody jsou zcela prosté - co všechno chcete napsat o malém decentním nabíječi baterií? Sami uznáte, že toho moc nebude. Ale i to málo stojí za zmínku, Sony Ericsson CBC-100 útočí na konkrétně daný segment zákazníků a u těch bude nepochybně slavit úspěchy. Pojďme se tedy na něj podívat. Hned při pořízení tohoto příslušenství je potřeba zjistit, jakou baterii máte ve svém mobilním telefonu. Sony Ericsson CBC-100 se totiž prodává hned v několika variantách podle toho, jakou baterii dostanete v základním balení. Pokud zatím nevíte, nebo si chcete koupit baterii samostatně, je možné si vzít také variantu bez baterie. Cenově se ale příliš nevyplatí, jednoznačně doporučuji vybrat variantu s baterií. Ačkoliv ceně příslušenství si jindy věnujeme až na konci recenze, v případě CBC-100 si dovolím udělat malou výjimku a cenu uvést už nyní. Pokud si zakoupíte CBC-100 včetně příslušné baterie, vyjde vás na něco přes 1000 korun, což je prakticky stejná cena, kterou zaplatíte za samotnou baterii. Bez baterie koupíte samotný nabíječ za přibližně 500 korun, což není zrovna málo. Samotné nabíjení trvá přes CBC-100 přibližně stejnou dobu, jako pomocí standardní nabíječky, tedy necelé dvě hodiny. Nechybí ani lehký plastový kryt, který můžete a nemusíte používat, záleží na tom, kde budete přídavnou baterii používat. Zpracování CBC-100 je příkladné, na druhou stranu ale vzhledem k jednoduchosti konstrukce mě ani nenapadá, co by se na něm dalo pokazit. Vše je dostatečně pevné, celý nabíječ je pak velmi kompaktní.Sony Ericsson CBC-100 je velmi pohledným doplňkem, který ale není pro každého. Pokud jste naprosto spokojeni s výdrží svého telefonu Sony Ericsson, případně vás jeho nižší výdrž nijak netíží a případná nedostupnost vás tím pádem netrápí, pak si CBC-100 téměř jistě nekoupíte. Nemělo by pro vás totiž pražádný význam, navíc byste při každém nabíjení museli baterii svého telefonu vytáhnout ze samotného přístroje a pak ji do něj opět vracet. Zbytečné. Zcela jiná je ale situace, pokud telefon používáte velmi aktivně a potřebujete mít neustále v pohotovosti druhou baterii. Dosud jste mohli tuto druhou baterii buď nabíjet přes jiný telefon Sony Ericsson (který využívá stejný druh baterie), případně obě baterie nabíjet přes jeden telefon, což ale není rychlé, efektivní ani pohodlné. Právě pro tyto uživatele je Sony Ericsson CBC-100 určený. Během dvou hodin nabije připojenou baterii Sony Ericsson, kterou pak můžete mít po ruce pro případ vybitá vaší primární baterie. Navíc tento nabíječ baterií (jak je oficiálně CBC-100 označován) vypadá velmi pěkně a ostudu neudělá ani na pracovním stole, na kterém se může stát decentním a užitečným pomocníkem. Pokud tedy svůj mobilní telefon používáte aktivně a neobejdete se bez náhradní baterie pro váš přístroj, je Sony Ericsson CBC-100 jasnou volbou.

Sony Ericsson CBC-100 můžete zakoupit v oficiálním e-shopu Sony Ericsson

5~59.JPG 6~54.JPG 7~53.JPG 2~56.JPG 9~52.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2009-10-25 11:52:07
No tento nabíječ baterií je zkonstruován skutečně na to, aby nabíjel baterie, případně trochu ulehčil potenciálnímu majiteli situaci s energií. baterii za tebe měnit nebude :)
Autor: spratek Datum: 2009-10-24 20:26:27
To situaci ale moc neřeší. Přehazovat baterky přes vypnutý telefon to je komfort k pohledání. Co když mám např. spuštěný TrekBuddy. Lepší než nic ale opravdu nouzovka.
Autor: Joza Datum: 2009-10-24 12:32:09
No jde o to, že přehazujete do telefonu baterii nabitou, nikoliv vybitou. Pokud byste chtěl mít obě baterie nachystané, je třeba nejprve nabít jednu, po necelých dvou hodinách ji z MT vytáhnout, dát tam druhou a znovu necelé dvě hodiny nabíjet. CBC-100 situaci přeci jen zjednodušuje
Autor: wojnar Datum: 2009-10-24 11:10:23
Cituji ze začátku článku: 
"Jedním z možných řešení této situace je pořízení druhé baterie, čeká vás ale jejich neustálé nabíjení a nekonečné prohazování." 
Co z toho, při zakoupení CBC-100 mi odpadne?
Autor: spratek Datum: 2009-10-23 20:48:00
nic moc

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >