" />

Forum

Sony Ericsson HBH DS200: hudba v pohybu (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
OldřichMládek   
Čtvrtek, 10. leden 2008
Sony Ericsson připravil nové stereo Bluetooth Handsfree, které umožňuje připojení jakýchkoliv sluchátek přes 3,5 mm Jack. Nesou označení HBH DS200.

Sony Ericsson nabízí již více bezdrátových sluchátek pro poslech hudby. Dnes si přiblížíme model HBH-DS200. Jedná se o jednoduchý přístroj, u kterého potěší 3,5mm Jack konektor na připojení většiny sluchátek

 

Design je velmi podobný propisce. Jedná se o váleček černo-stříbrné barvy. Řekl bych, že se velmi hodí svým vzezřením k Sony Ericssonu P1i. Materiál je matný, pouze kolem displeje je plast lesklý. Na zadní straně je upevněna spona, pomocí které připnete handsfree na tričko, košili či jiné požadované místo. Elegantní a účinné.

V balení dostanete handsfree sluchátka (stejná jsou i v setu HPM-64), síťová nabíječka a manuál. Díky 3,5 mm Jacku lze k samotnému tělu HF připojit jakákoliv sluchátka s tímto konektorem. Vyzkoušel jsem Koss Porta Pro a fungovaly bez problémů. Zvuk byl čistý, bez jakéhokoliv rušení. Dosah systému je při přehrávání hudby kolem 6-7 metrů, na větší vzdálenost dochází k přerušování. Hovor je však možné provést až 10 metrů od telefonu. Přeci jen není tak náročný na datový tok jako hudba.

Zmínil jsem displej. Ten má opravdu miniaturní rozměry a mimo stavu nabití baterie vám ukáže, zda je přístro zapnut, nebo v párovacím režimu. Tento neduh napraví již představená sluchátka HBH-DS205, která mají displej podstatně větší. 

 

Co se týče ovládání, najdeme na těle přístroje několik tlačítek: příjem/položení hovoru, power a nakonec play/pause, které umí regulovat i hlasitost v případě podržení tlačítka. V tom se začne hlasitost zesilovat a nakonec zeslabovat stále dokola, dokud tlačítko ve vhodnou chvíli nepustíte. Trošku krkolomné ovládání, ale funguje. Avšak zamrzí nemožnost přeskakování skladeb oběma směry. Toto opět řeší HBH-DS205.

Výdrž HBH-DS200 se pohybuje přesně na hranici 4 hodin, slíbených 6 hodin výrobcem je nereálná hodnota. 

Co říci závěrem. Jedná se o jednoduchá sluchátka s možností připojení vlastních pomocí 3,5mm Jacku, což se cení. Bohužel některé drobnosti mohly být vyřešeny již dříve, ne až modelem HBH-DS205. Pokud nechcete čekat, HBH-DS200 koupíte v internetových obchodech za cenu kolem 1500 Kč s DPH. Na občasný, ale kvalitní poslech poslouží dobře. 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >