" />

Forum

Sony Ericsson HBH-IV835: Špuntík do ouška | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Pátek, 8. září 2006
Druhé z nových sluchátek s krkolomným názvem HBH-IV835 je opět zajímavé svým tvarem, navíc bude útočit excelentním designem, naopak cena už tolik netěší.

Sony Ericsson před nedávnem představil dvě nová Bluetooth sluchátka, první jsme si představili nedávno. Šlo o typ HBH-GV435, nyní je na řadě druhý z modelů se zajímavým řešením uchycení.

  

Sony Ericsson IV-835 je zajímavé sluchátko, které asi nejvíce upoutá svoji váhou. Ta klesla na velmi slušných 10 gramů, což je hodnota, která těší. Sluchátko tak prakticky neucítíte, i když.... Nový způsob uchycení mluví spíše proti tomu. Handsfree totiž nemá ouško, které se u starších modelů uchytlo za boltec ucha. Systém se posunul směrem do zvukovodu, kam přímo sluchátko zasunete. Jde o zajímavý způsob, který však úplně každému nemusí sedět. Je fajn, že výrobce v balení spolu s headsetem nabízí i tři velikosti gumových špuntíků. Jde tedy o stejný způsob jaký známe z běžných Walkman sluchátek HPM-70 nebo nově z HBH-DS970. Zasunutí do ucha není složité, nicméně při špatném uchycení a prudkém pohybu hlavou se může stát, že sluchátko vypadne, Tím, že handsfree zasunete hluboko do sluchovodu hrozí zase přeslechnutí důležitých venkovních zvuků.

  

V balení spolu s HBH získáme i šňůrku na nošení na krku. Sluchátko lze uchytit jednak přímo za konektor Fast Port nebo za háček, který se objeví po sejmutí předního krytu. Černá lesklá přední část je totiž výměnná. Na rozdíl od staršího modelu HBH-610a (které je sluchátku hodně podobné) však chybí náhradní kryty v balení. Je dost dobře možné, že Sony Ericsson připraví sadu výměnných krytů Style-Up jak si pamatujeme z HBH-600.

Nové miniaturní HBH sluchátko je zajímavé hlavně díky svému ovládání. Je otázkou zda bude pohodlné, neboť zde chybí tlačítka pro ovládání hlasitosti. To by měla obstarat funkce rychlého automatického nastavení hlasitosti. Jak popisuje výrobce, tak náhlavní souprava podle úrovně okolního ruchu automaticky zvyšuje nebo snižuje za méně než jednu sekundu hlasitost sluchátka. Ve spojení s funkcí DSP(digitální zpracování signálu), která zajisťuje kvalitní přenos zvuku i v hlučném prostředí by mělo jít o novinky, které ulehčí práci se sluchátkem. Bohužel s našim testovaným sluchátkem jsme se kýženého výsledku nedočkali. Tím jsme museli vzít na milost ovládání hlasitosti pomocí dvou tlačítek, což není ani trošku pohodlné. Další zajímavou novinkou je režim automatického párování(Auto pairing), které si okamžitě vyhledá telefon a nabídne spojení. Tento režim vám bude fungovat jen s novějšími modely (W550i počínaje), ale třeba taková K800i s původní verzí firmware tento režim také nepovolila.

  

Ovládání sluchátka musíte zvládnout jen pomocí dvou kláves. Ta hlavní pro příjem a odmítmutí hovoru je umístěna na těle(vedle ní nechybí dvoubarevná dioda indikující stav handsfree).  Lze s ním však i spustit hlasové vytáčení nebo vytočit poslední volané číslo. Druhé tlačítko naleznete v horní části a je hodně malé. To ovládání nepřidá, zvlášť když ve stavu nouze s ním je nutné regulovat hlasitost.

Dosah sluchátka od telefonu je tradičně vázán na 10 metrů, ale už v poloviční vzdálenosti vzniknou problémy, zvlášť když se objeví překážky. Stačí se jen otočit tak, aby tělo překáželo a už vzniká problém. Sony Ericsson uvádí dobu hovoru 3,5 hodiny, což je poloviční hodnota než dosahuje první testované HBH-GV435. To mi přijde ergonomicky použitelnější celkově, naopak u IV835 hodnotím kladně nízkou váhu a povedený design. Sluchátko se objeví v prodeji v nejbližších dnech za cenu převyšující dva tisíce korun.

  

V balení:

- sluchátko HBH-IV835

- nabíječka CST-61(s jedním trnem)

- šňůrka(i s koncovkou pro uchycení na Fast Port)

- 3 druhy gumových špuntíků 

- český návod, záruční list


 

 Čím osloví:

- vyleaděný design

- miniaturní rozměry a váha

- Auto pairing

- funkce automatického nastavení hlasitosti

 

Co mrzí:

- vysoká prodejní cena

- hluboké zasunutí do sluchovodu, to není příjemné

-  málo ovládacích prvků

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: didd Datum: 2007-11-12 00:49:50
Koupil jsem si sluchátko k S-E K 750i. Nabít šlo, automatické spárování, ani kontrola hlasitosti nefungují, naštěstí obé jde nastavit na telefonu. Horší je, že se po chvilce od telefonu odhlásí. Při příchozím hovoru se sice (většinou) zase přihlásí, ale chvilku to trvá a po onu chvíli mi telefon vibruje a poskakuje v držáku v autě za hlasitého zvonění. Zkoušel jsem sluchátko se třemi telefony a u všech to bylo stejné. Předchozí sluchátko od Siemense mi to nedělalo. Je to vada? A jak ji odstranit?
. Autor: didd Datum: 2007-11-12 00:30:36
Koupil jsem si sluchátko k S-E K 750i. Automatické párování nefunguje, hlasitost musím nastavovat na telefonu, v uchu sedí-nesedí, každou chvilku ho musím upravovat a co hlavní, po chvilce se mi od telefonu odhlásí (a tím se i změní profil na Normální s hlasitým zvoněním a vibracemi). Při příchozím hovoru se (většinou) přihlásí zpět, ale stejně to chvíli trvá, kdy mi telefon poskakuje v autě v držáku za hlasitého vyzvánění. Zkoušel jsem to se třemi telefony stejného typu a všude to bylo stejné. U staršího sluchátka od Siemense se mi to nestávalo. Máte někdo stejnou zkušenost, nebo je sluchátko vadné?
. Autor: Anonym Datum: 2007-01-20 21:48:49
Používám to sluchátku s HP hw iPAQ6515 a je to moc tiché. Pokoušel jsem se všemi způsoby přijít na to jak to sluchátko zesílit, ale vše marné. Pokud by někdo věděl jak na to, tak budu vděčný za radu. 
 
Díky Josef
Autor: MartinVagner Datum: 2006-09-08 14:49:20
To je v uchu zhruba stejně jak Walkman sluchátka, ale pro pocit aby to nevypadlo se člověk snaží to zasunout víc
. Autor: Anonym Datum: 2006-09-08 14:42:47
to je presne to co jsem hledal, proste neco pro lidi s brylemi. takoveto hansfree na trhu chybelo a nebo kdyz bylo tak ne znackove!
. Autor: Anonym Datum: 2006-09-08 12:43:43
To je jako jeste vic v uchu nez sluchatka u W800 ?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >