" />

Forum

Sony Ericsson HGE-100 - sluchátka a GPS v jednom (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 15. březen 2009
Sony Ericsson již před delší dobou představil externí GPS modul HGE-100.
72~2.JPG78~0.JPG77~1.JPG

 
Ten se na první pohled zásadně odlišuje. Zatímco drtivá většina externích GPS současné doby se k telefonu připojuje bezdrátově pomocí technologie Bluetooth a vypadá jako větší krabička od zápalek, HGE-100 na první pohled vypadá jako normální sluchátka s dálkovým ovladačem. Právě v ovladači je integrovaná GPS modul. Na něm se také nachází přepínač, který určuje, zda HGE-100 fungují jako sluchátka nebo jako GPS modul. Potěší tlačítka, která slouží k rychlému ovládání přehrávače.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Při prvním připojení k telefonu budete dotázáni, zda si chcete stáhnout z internetu aplikace, které jsou schopny GPS modul využívat. Pokud chcete GPS použít například přes aplikaci TrekBuddy k navigování v přírodě, nebo naopak máte nainstalovaný Wayfinder, nic stahovat nemusíte. Tady bych měl ale jednu zásadní výhradu: pokud programy, které vám GPS modul nabízí, nestáhnete, při dalším připojení modulu k telefonu se vás opět zeptá, zdali je chcete stáhnout. Nakonec vás to pravděpodobně bude obtěžovat natolik, že si aplikace stáhnete, i když je třeba nikdy nepoužijete. Ani samotný příjem GPS signálu rozhodně není dokonalý. Ačkoliv neznám přesně chipset, který byl v HGE-100 použit, projevuje se, jakoby měl aktivovanou statickou navigaci. Také hledání satelitů trvá na můj vkus velmi dlouho (a to jsem z C702 zvyklí si počkat). Ani po nalezení satelitů ale není určování polohy stoprocentně jisté a signál občas vypadává. Ani propojení s telefonem přes konektor není nejšťastnější, konektor Fast Port totiž po delším používání začíná zlobit a zrovna v případě GPS modulu jsou i chvilkové výpadky velmi nepříjemné. Spokojeni určitě budete s kvalitou přehrávaného zvuku. Ačkoliv sluchátka nepatří do řady Walkman, patří mezi ta lepší, které si můžete u Sony Ericssonu pořídit.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Sony Ericsson HGE-100 je nepochybně velmi zajímavým zařízením. Spojení sluchátek a GPS mi ale po dlouhodobém testování praktická nepřijde. Konektory Sony Ericssonu nejsou zrovna spolehlivé a tak se nevyhnete častým výpadkům. Navíc telefon s připojenou GPS není zrovna skladnou věcí. HGE-100 rozhodně nemůže zamaskovat fakt, že Sony Ericssonu chybí kvalitní GPS modul. V době, kdy byl uveden na trh byla ale situace přeci jen jiná, než je nyní. Vyšší modely bez OS už často GPS není a vyvíjet tak externí zařízení není potřeba. Spousta majitelů starších telefonů případně přístrojů bez GPS by ale jistě externí Bluetooth modul uvítala, kdyby byl od Sony Ericssonu, neslo by to s sebou spoustu výhod z hlediska kompatibility, například by stačila jediná nabíječka a daly by se měnit baterie. Zatím to je ale hudba budoucnosti a HGE-100 na častější používání doporučit nemohu.

Sony Ericsson HGE-100 můžete zakoupit na X-Store.cz

71~3.JPG73~1.JPG74~4.JPG75~2.JPG
77~1.JPG78~0.JPG80~2.JPG72~2.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: SonyEricssonStore Datum: 2009-03-17 08:39:04
Skrblik: takhle to má každý výrobce v Japonsku. Např. většina značek co se tam prodává zde je naprosto neznámá. Z těch nám známých dělá výrobce vždy to nejlepší pro Japonsko (Samsung, LG, Motorola,.....). Důvod? Nižší cena, jelikož výrobce to má prakticky za dveřmi (a ne to dovážet přes celý svět). A evropští uživatelé jsou konzervativní (český uživatel bude ve slovníku pod heslem "konzervativní").
Autor: Skrblík Datum: 2009-03-15 18:32:39
škoda, že SE za nokií v tolika věcech fakt šíleně zaspal - tazímco v japonsku má modely téměř dokonalé, na evropu ''kašle'' a posílá sem jen modely překrytované nebo s několika věčinou nepodstatnými věcmi. škoda
Autor: Joza Datum: 2009-03-15 09:25:26
To už je dávno, ale zatím bohužel...
Autor: Joza Datum: 2009-03-15 09:25:23
To už je dávno, ale zatím bohužel...
Autor: verbatim902 Datum: 2009-03-15 09:06:14
Už je čas aby udělali Bluetooth GPS modul.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >