" />

Forum

Sony Ericsson IPK-100 zkušenosti | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 25. červenec 2008
Před časem jsme vám přinesli recenzi ministativu Sony Ericsson IPK-100. Tento stativ mě svými vlastnostmi natolik zaujal, že jsem si jej nakonec sám pořídil. Jaké jsou moje dlouhodobé zkušenosti s tímto zajímavým příslušenstvím?Stativ jsem si pořídil hned z několika důvodů. Kromě těch redakčních (sepsání těchto zkušeností) jsem také chtěl u ových telefonů testovat, jak se stativ podílí na kvalitě výsledných fotografií. Pravděpodobně největším důvodem ke koupi byl fakt, že sám jsem až doteď žádný stativ nevlastnil a postupem času jsem zjistil, že můj ultrazoomový fotoaparát Kodak bez stabilizátoru obrazu není tím pravým ořechovým na focení telefonů a příslušenství pro SEManii. Sám také neudržím ruce příliš v klidu, takže jsem neváhal a IPK-100 si pořídil. Jsem spokojen, nebo utracených peněz lituji?

1~7.JPG2~6.JPG6~5.JPG8~3.JPG

Ačkoliv stativ není nejlevnější, vyplatí se. Tím jsem hned odpověděl na otázku, kterou jsem položil na konci předchozího odstavce. na druhou stranu kupovat si tento stativ jen pro samotný mobilní telefon podle mě nemá větší smysl. Kvalita fotografií se zlepší jen minimálně, spíše vůbec. Tam, kde se používají krátké expoziční doby není stativ příliš potřeba, naopak snímky v horších světelných podmínkách, kde je expoziční doba horší jsou většinou velmi nekvalitní, takže to nějaký stativ už nezachrání. Zcela jiná situace nastává, pokud často fotíte i běžným fotoaparátem. V tom případě již IPK-100 má rozhodně svůj význam. Tři geniální nožky, které se dají libovolně nastavovat, se mi velmi líbili už v době, kdy jsem měl stativ zapůjčený na recenzi a můj vztah k nim se nezměnil. Především v okamžicích, kdy potřebuji vyfotit fotografii z nějakého netypického úhlu najde své uplatnění. Netroufám si odhadnout, zdali jsou nyní moje fotografie na SEManii kvalitnější, každopádně s ministativem se mi fotí výrazně lépe, než bez něj. Uplatnění najde i při výletech, vzhledem k jeho zanedbatelné velikosti jej skutečně můžete mít stále s sebou. Pokud zrovna enmáte nějaký maličký kompak, pravděpodobně se vám stativ vejde přímo do pouzdra, ve kterém máte fotoaparát. Alespoň v mém případě to bez problémů jde (to je ale způsobeno částečně tím, že nemám úplně malinký fotoaparát).

16~4.JPG15~5.JPG5~6.JPG14~3.JPG

Při představení IPK-100 jsem byl k touto výrobku velmi skeptický. Nedokázal jsem si představit, že by nějak výrazněji mohl ovlivnit kvalitu fotografií pořizovaných mobilními telefony. Nakonec ale musím uznat, že IPK-100 je velmi užitečná pomůcka. Hlavní výhodou pro mě je fakt, že ministativ mohu používat nejen s mobilními telefony, ale také se svým klasickým digitálním fotoaparátem. Nepoužívám jej nijak pravidelně, ale jsou situace, kdy se jednoduše hodí. Právě z tohoto důvodu nemůžu než nedoporučit jeho pořízení, především těm, kteří fotí relativně často, ať již mobilním telefonem nebo klasickým digitálem.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >