" />
Sony Ericsson J132 - funkce nevídané, cena nízká (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 21. listopad 2008
Na náš trh se v těchto dnech dostává Sony Ericsson J132. Kromě nízké ceny nabídne i další funkce, navíc v podání Sony Ericssonu skutečně nevídané, jakými je například 3,5 mm jack nebo mini USB konektor.
1~18.JPG11~15.JPG4~17.JPG16~15.JPG

Ačkoliv jindy balení telelefonu nepopisuji, v případě J132 udělám vyjímku. Ne že by bylo nějak extra bohaté, ale líbí se mi, že rovnou v základním balení dostane zákazník vše důležité a navíc ve velmi malé krabičce, která nijak nepřekáží. Občas nechápu význam obrovských krabic, když telefon v základním balení nabízí maximálně sluchátka a nabíječku. V případě J132 je ale balení omezené na nutné minimum a vyhovuje mi to tak. Ale nyní už k samotnému přístroji.

1~18.JPG2~17.JPG4~17.JPG5~18.JPG

Na první pohled se mi líbí sympatické rozměry a hmotnost přístroje. 103 x 45 x 15 mi přijde tak akorát, aby telefon příliš nezavazel, ale na druhou stranu aby se pohodlně ovládal. Hmotnost 76 gramů je vynikající. Na přední straně se nachází CSTN displej s rozlišením 128 x 128 pixelů, který umí zobrazit až 65 000 barev. Samozřejmě, ve srovnání s drahými telefony nejsou jeho kvality valné, s těmi se ale J132 ani srovnávat nechce. V kategorii telefonů s cenou do tisíce korun se jedná o jeden z nejlepších displejů, na běžné používání plně dostačuje a ostudu nedělá. Pod displejem se nachází klávesnice a ovládací tlačítka. Čtyřsměrové klávese by podle mě dost pomohl, kdyby se s ní daly volby potvrzovat, bohužel to není možné. Každý, ze čtyř směrů, má napevno nastavenou funkci. Občas telefonům vytýkám, když není možné toto nastavení změnit, u J132 mi to ale nevadí, protože telefon ani jiné funkce v podstatě nenabízí. Navíc díky pěkným ikonkám si nemusíte význam jednotlivých zkratek pamatovat, což spoustě uživatelů práci s telefonem výrazně ulehčí.

3~17.JPG16~15.JPG6~16.JPG7~13.JPG

Klávesnice moc důvěry na první pohled nevzbuzuje, je pogumovaná a vytvořená z jednoho kusu. To ale vůbec nebrání pohodlnému používání, navíc telefon nepochybně snese i nějaké ty pády a nešetrné zacházení. Boky telefonu jsou prosty jakýchkoliv ovládacích prvků, stejně jako horní strana přístroje. Překvapení nás čeká na spodní straně, 3,5 mm Jack a miniUSB konektor jsou u Sony Ericssonu novinkou. A když už se objevují pak jen u telefonů, které ani sám Sony Ericsson nevyrábí, ale nechá si je vyrábět od jiných výrobců (Xperia X1). Ale lepší než nic, i když využitelnost univerzálního konektoru valná v případě J132 nebude. Na zadní straně se vyjímečně nenachází fotoaparát, u telefonu s cenou pod tisíc korun nic zvláštního. Pod zadním krytem, který se bez nehtů nesundává příliš pohodlně, se nachází baterie BST-42, která telefon dokáže zásobovat energií přibližně po dobu jednoho týdne.

10~17.JPG15~16.JPG8~15.JPG9~13.JPG

Menu a vůbec celé ovládání telefonu je velmi jednoduché. Menu je tvořeno sloupcem 7 ikon, na displeji ale vždy vidíte jen jednu. Kromě služeb SIM se zde nachází telefonní seznam, zprávy, výpis volání, rádio, nastavení a doplňky. Až na doplňky jsou asi všechny funkce jasné, rádio hraje samozřejmě jen s připojenými sluchátky. Do telefonního seznamu se vejde právě 300 kontaktů. U zpráv si musíte vystačit s SMS, nic víc v telefonu nehledejte. Ani nastavení příliš velkými možnostmi neoplývá, za zmínku stojí snad jen nastavení displeje, tapety a automatického zámku kláves. Nakonec jsem si nechal doplňky. Zde se nachází budík, bohužel jen jeden a bez možnosti nastavit opakování. Dále poznáky, jednoduchý kalendář, časovač, stopky, kalkulačka a dvě hry. Překvapila mě aplikace baterka, po její aktivaci se displej bíle rozzáří a i když to není zrovna LED dioda, lepší než nic. Nakonec jsem si nechal možnost přidat si narozeniny vašich známých, telefon vás pak na ně předem upozorní.

11~15.JPG12~14.JPG13~15.JPG14~12.JPG

Sony Ericsson J132 je jednoznačně povedeným telefonem, který má velkou šanci se v prodejnosti umístit velmi vysoko. Ještě stále totiž platí, že telefony nejnižší kategorie se prodávají nejvíc. I ony totiž splňují to hlavní, co mají telefony umět, tedy telefonovat. Sony Ericsson J132 toho samozřejmě umí o kousek víc, přesto dokázal cenu stlačit na nejnižší možnou úroveň. Při pohledu na 3,5 mm jack, mniUSB konektor a cenovku se ale musím chytit z hlavu. Tady to jde, ale u žádného jiného Sony Ericssonu to nejde? To ale nic nemění na kvalitách J132, vůči kterému prakticky nemám žádnou výhradu a mohu jej doporučit.

Sony Ericsson J132 lze zakoupit na X-Store.CZ

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >