" />

Forum

Sony Ericsson K790i a K800i: Nase první dojmy | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Vagner   
Pátek, 3. březen 2006
Vcerejsí tiskovka nám na zivo predstavila i absolutní novinku, model K800i. O tento model byl obrovský zájem a tak se u nás pozdrzel jen na nekolik málo okamziku, presto to stálo za to.

  
 
Sony Ericsson K800i je nástupcem veleúspesného kousku s oznacením K750i. Nabízí spoustu nových vecí, nekteré vsak tolik nepotesí. První z nich je velikost. Telefon je vyssí a hlavne daleko tlustsí a to díky masivní krytce fotáku. Ta se otvírá do boku, tedy spíse dolu, s telefonem totiz fotíte tradicne nalezato. Krytku tím lehce sejmete levým ukazováckem tesne pred focením. Krytka je samozrejme aktivní, takze po odsunutí lze ihned fotit a to samozrejme i v zamceném stavu. Celkový dojem z velikosti telefonu je hodne rozpacitý, predchudce K750i vypadá vedle nej jako malý kolibrík. I nové hranaté smartphony vypadají tak nejak opticky drobneji.
 
  
 
Prední cást telefonu není na první pohled prílis líbivá. Císelná klávesnice je prakticky stejná jak u verze K750i. I joystick se velmi slusne ovládá, v okolí je totiz dostatek prostoru. Kontextové klávesy jsou pekne prístupné, ale ty krajní miniaturní pro vstup do Menu cinností a pristupu na internet jiz tak pohodlné nejsou. Poslepu se velmi tezko hledají, ostatne stejné to bude i na modelu W810i. Stítek Cyber-shot oku prílis nelahodí, ale jasne tím upozornuje kam tyto telefony budou mírit. Pujde o modely, které budou specializované na focení. První vlastovkou je práve model K800i a jeho pokrevní bratr verze K790i. Je témer jisté, ze podobne oznacené modely s nálepkou svédsko-japonského výrobce budou brzy pribývat. Jisté je, ze novinka prinásí spoustu inovací v menu focení. Zajímavá je funkce nazvaná Best Pic. Telefon po aktivaci této funkce dokáze porídit devet snímku v rychlém sledu, ale vsechny v plném rozlisení, tedy 3,2 Mpx. Pri namácknutí spouste se porídí první ctyri fotky, pri stisku pátá a ihned potom dalsí ctyri snímky. Na displeji si pak vyberete ten nejlepsí záber a ostatní se automaticky smáznou. Je to jednoduché a pak hlavne praktické. Co se týce automatického zaostrení, tak to samosebou zustává funkcní a k tomu novinka nabídne i stabilizátor obrazu. Na blizsí zkoumání dalsích funkcí fotoaparátu bylo prílis málo casu. Stejné je to i u videa. V jakém bude natácet rozlisení tedy zatím nevíme, ale lze predpokládat, ze to bude stejné jako u modelu W900i.
Bez zajímavosti není jiste i sluzba nazvaná Blogging, cesky blogování. Pujde o sluzbu, která na nekolik stisku umozní prenést soubory pomocí UMTS nebo EDGE na vás blog. K tomu si Sony Ericsson vybral známý internetový prohlízec Google.com. Více o této sluzbe najdete v tiskové zpráve.
 
  
 
Samotný displej je vyníkající. Na neco podobného jsme zatím nebyli u bezných telefonu prílis zvyklí. Ikonky v menu jsou neuveritelne jemné a samotný pohyb v menu byl také velmi svezí. Rozdíl v rychlosti proti novince W900i byl znacný. Drobných inovací v menu najdeme spoustu, jen opet nebyl cas vse dukladne projít. Verze firmware predstavovaného telefonu byla R1AA037, nicméne telefon se hlásil jako model B200.
Do telefonu se vejde az 1000 vícepolozkových kontaktu s omezením na 2500 císel. I psaní na telefonu bude lahudka, editor textových zpráv nabízí totiz az 10 rádku textu, takze celou zprávu uvidíte díky jemnému displeji hezky pohromade.
Zajímavostí byla absence polozky Send As, odeslat jako. Pravdepodobne umýsl výrobce, aby se v ranném stádiu testování nedostaly zádné fotky ci schémátka ven.
A co víc? Víme, ze telefon se bude prodáván bez pametové karty a podporuje Bluetooth ve verzi 2 s podporou stereofonního poslechu muziky pomocí této technologie. Telefon najdete na prodejních pultech ve dvou barevných variantách - stríbrné a modrosedé. Také je témer jisté, ze bude podporovat lepsí multitasking, tedy více spustených aplikací na pozadí. 
Dockat by jsme se ho meli nekdy ve druhém kvartále roku 2006, ale pocítejte spíse pozdeji. Cena telefonu v obou verzích byla stanovena na 13 000 Kc,-.
Oba uvedené modely se v sobe lisí jen rozdílnou podporou mobilních sítí. Verze K800i podporuje plnohodnotne UMTS, naopak K790i se staví celem k EDGE.
 
Grafické prostredí:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Matelko86 Datum: 2006-04-05 15:46:37
Urcite do neho pojdem. 
len dve veci sa mi nepacia: 
1.Absencia LED 
2.Memory Stick Micro miesto Memory Stick (pro) Duo 
Autor: Anonym Datum: 2006-04-05 13:31:41
Lepsí je k750i.Ale foták má lepsí k790i.
. Autor: Johny Datum: 2006-03-22 19:43:42
Me osobne se proste nelíbí design, takze bych bral raci K750i, a ani u toho bych asi nevyuzil sechny fce... PDA je PDA no... :)
. Autor: Anonym Datum: 2006-03-04 17:35:49
má k800i nahrávání hovorú
Autor: rakosnik Datum: 2006-03-02 22:48:47
me osobne se tento phone líbí. je to typické SEcko hrany hrany a zase hrany. A hlavne to dulezité je uvnitr. 
uz se na nej moc tesím
Autor: sportak Datum: 2006-03-02 20:33:19
No me se naopak moc líbí 8) .Ale trochu se obávám té krytky fotoaparátu,jestli to nebude delat neplechu v pouzdru nebo v kapse :?
Autor: hekr Datum: 2006-03-02 19:35:47
ty dva horizontalni kyce jsou tlacitka ty genie. Ale jinak se mi taky vubec nelibi
. Autor: Anonym Datum: 2006-03-02 19:23:45
Na nekolikanásobný pohled uz nejsem tak zhnusen, ale nadsení se u tohoto modelu asi nedockám. Design je hrozný, ze predu bych rekl, ze katastrofální (nutno dodat, jsou i horsí). Pripadá mi to, jako by nekdo, s citem rucky kováre, spatne slozil puzzle, jehoz nápovedou byly fotografie vsech ostatních, dosud vyrobených, mobilu a nebo je to treba nedodelané dílo z podrukou umelce, který umrel drív, nez jej stacil dokoncit, nebo je to fakt hybrid? At uz je to jak chce, velice mi chybí tlacítko pro vstup do prehrávace. Klávesa pro play/pause -> nic nového, cekal jsem jich pro ovládání walkmanu více (resení u W810 naprosto skvelé), na místo toho tam dali dosud nejvetsí krytku pro dosud nejmensí kartu od Sony, cili Memory Stick Micro (karta je supr) :? Na celém designu mi naprosto vadí vyresení okolo predního reprácku pro poslech hovoru, tedy zpusob umístení loga SE a zabudování kamery pro videohovory a HLAVNE ty dva horizontální kýce po stranách horní prední cásti. Umístení CyberShot, proc ne, ale umístit pod klávesnici a tu celou posunout výse, aby pri potrebe stisknout ty nejníze polozené klávesy nám telefon nevypadával z ruky, to si muzou dovolit ty lehcí telefony. :roll Vzadu reproduktor taky nijak nenadchl. Opacné otevírání krytky (oproti K750) beru jako zajímavou zmenu a mozná dobrý nápad, ale proc je krytka tak masivní, to uz mi je zase záhadou. Na K750ce mi imponoval citove promyslený design jakoby klasické koncepce, který me pri 1. pohledu uchvátil a pak ukolébal natolik, ze jsem ho musel mít. Pravda, toto se nestává casto, ale kdyz prihlédnu k tomu, co se tady objevovalo z neoficiálních pramenu a co vlastne predcházelo K800stovce, tak jsem fakt zklamaný. Technický pokrok tohoto modelu je meritelný, stejne tak jako prílisná váha a velikost, no co. Tak ze nezbývá nez se podrzet heslem "Hlavne zdraví" a uznat, ze jsou to stejne vsechno prkotiny! I kdyz, nekdy si fakt nemuzu pomoct. :grin
. Autor: Vítez Datum: 2006-03-02 17:54:28
jen kdyby nebyly tak veliky a co nastupce W800i, nevíte kdy bude??
. Autor: MartinVagner Datum: 2006-03-02 17:50:07
Telefon bude mít oficiálne 64 MB, v predfinálních vzorcích jim to trochu plavalo
. Autor: dayvee Datum: 2006-03-02 17:20:09
tak super mobily a tak hnusnej design... ach jo ;'(
. Autor: Anonym Datum: 2006-03-02 16:39:15
a aku to bude mat vnutornu pamat? na mobilmanii pisali ze 64MB ale na tych vasich fotkach je jeden obrazok kde je v telefone volnych 66MB...
. Autor: Lifescape Datum: 2006-03-02 12:36:40
stitek mozna neni moc veliky, ale stejne zabira misto displeji...a SE opet nastve vsechny zakazniky tim patlavym cernym plastem...zase abychom tahali hadriky...fuj fuj
. Autor: Ing. FijoK Datum: 2006-03-02 11:56:25
ten stitok cyber shot nastastie nie je az taky velky ako sa zdal :)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >