" />

Forum

Sony Ericsson MBS-100 - Bluetooth reproduktor z jiné galaxie (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
OldřichMládek   
Pondělí, 14. leden 2008
Sony Ericsson začal před Vánoci prodávat velmi zajímavě vyhlížející reproduktor, který je navíc vybaven Bluetooth s podporou profilu A2DP.

Na podzim, kdy bez sebemenších ovací Sony Ericsson představil nějaké to příslušenství, se objevila zajímavě vyhlížející černá koule. Na první pohled si mě získala svým netradičním tvarem, že jsem se rozhodl pro koupi. Těsně před Vánoci se dostala do prodeje, a tak jsem ukořistil jeden kousek do své sbírky.

 

Reproduktor dostanete v malé papírové krabičce, ze které vyčnívá vrch koule. V balení dále dostanete nabíječku s polovičním Fastportem (pouze nabíjecí část), látkový pytlík a vždy přítomné manuály.

MBS-100 má tvar koule s průměrem kolem 12 cm, kdy spodní část je seříznuta pro stabilní položení. Čelní stranu pokrývá velké množství otvorů různých velikostí, pod kterými je ochranná látka černé barvy. Taktéž tu najdeme malé logo Sony Ericssonu. Vespod jsou dvě tlačítka, jedno slouží pro zapnutí/vypnutí, druhé pro spuštění párovacího režimu. Pod nimi jsou dva konektory, jeden nabíjecí (částečný Fast Port, bohužel klasickou nabíječku nelze použít).

 

Druhý konektor je 3,5 mm Jack, který slouží pro připojení například k MP3 přehrávači, ale lze propojit i se sluchátky.

Po prvním spuštění se reproduktor zapne v párovacím režimu, kdy bliká dioda (kousek pod logem Sony Ericssonu) střídavě zeleným a červeným světlem. Po zadání čtyř nul jako párovacího kódu nic nebrání v počátku poslechu.

S kvalitou reprodukce jsem spokojen. Sony Ericsson opět dokazuje, že umí udělat zařízení malé velikosti, které hraje tak dobře, jako o třídu větší konkurence. Dokreslení hudby lze regulovat ekvalizérem na mobilním telefonu. Kompletní ovládání přehrávání se provádí opět přímo na telefonu, žádné ovládací tlačítko na reproduktoru nenajdete. Možná si někteří z vás řeknou, že to je škoda, ale přeci jen telefon mám všude s sebou, a tak by se mi nechtělo chodit stále k MBS-100 přeskakovat skladby nebo regulovat hlasitost. Hudbou ozvučíte menší místnosti bez problémů, na malou párty vystačí také (okolo 10ti lidí). Pokud vám při poslechu někdo zavolá, je slyšet pronikavé pípnutí, které se opakuje asi ve vteřinových intervalech, nezmeškáte tak žádný hovor. Ovšem ten probíhá pouze v telefonu, což nepokládám za mínus.

 

Další výhodou je možnost připojit k reproduktoru externí zdroj hudby i pomocí kabelu s 3,5 mm Jackem (není součástí balení!). Takto připojíte například MP3 přehrávač, Sony PSP nebo notebook naprosto kdekoliv. V tomto případě se bohužel také spotřebovává energie z baterie MBS-100. To ale není jediné využití tohoto konektoru, koule poslouží dobře i jako přijímač hudby přes Bluetooth. Můžete tedy připojit jakákoliv sluchátka (dobré pro poslech na dobrou noc:-) ) nebo jiný, třeba i větší reproduktor.

Sony Ericsson MBS-100 jsem vyzkoušel s několika telefony (P1i, W950i, W910i) a u prvních dvou jmenovaných nebyl žádný problém s připojením, pouze W910i občas zlobí, to je ale dáno nedoladěným firmwarem telefonu.


Co se týče výdrže na jedno nabití, ta se pohybuje okolo 4 až 5ti hodin reprodukce, za necelé dvě hodiny máte opět nabito. Pužívat MBS-100 lze i při nabíjení.

Sony Ericsson MBS-100 zakoupíte v internetovém obchodě Nový Mobil za cenu 1189 Kč s DPH.

Plusy

- kvalitní reprodukce

- atraktivní vzhled

- dobrá cena

Mínusy

- nelze použít klasickou nabíječku s celým Fast Portem 

- nutné zapnutí i při poslechu po připojení kabelem 

 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >