" />

Forum

Sony Ericsson MBS-200 - ze dvou koulí je jedna (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 22. únor 2009
Sony Ericsson MBS-200 patří k příslušenství, které jsem vyhlížel velmi netrpělivě, zvlášť po naprosto kladné zkušenosti s MBS-400. Jak jsem nakonec dopadl se dozvíte v dnešním článku.
6~21.JPG14~15.JPG8~20.JPG


Abych byl ale naprosto přesný, dost možná si za své zklamání mohu i sám. Tiskovou zprávu, ve které Sony Ericsson představil MBS-400 a MBS-200 jsem totiž četl relativvně ledabyle. KDybych četl pořádně, dozvěděl bych se: Stejný neotřelý design jako MBS-200 nabízí i bezdrátové reproduktory MBS-400, umožňující poslech hudby ve vysoké stereo kvalitě.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

A tady se právě v mém případě stala chyba. Výše uvedenou větu jsem totiž relativně ignoroval a od MBS-200 jsem čekal nějaké rozdíly ve srovnání s modelem MBS-400. A rozdíl je vlastně jen jediný. Zatímco MBS-400 tvoří dvojice hudebních koulí, MBS-200 je prostě jen jedna. S trocohou nadsázky ze dvou MBS-200 jde pomocí kabelu vytvořit MBS-400 se dvěma ovladači hlasitosti. Stejně tak naopak pokud jednu z koulí u MBS-400 nepoužijete, rázem vznikne MBS-200. Mým úkolem ale není filozofovat, ale zařízení zrecenzovat.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Vzhled koule je tedy stejný, jako v případě MBS-400, jen použitá barva je trochu jiná. A alespoň z mého pohledu se jedná o změnu k horšímu. Bílá barva mi totiž k tomuto zařízení vůbec nesedí, přijde mi naprosto nestylová, nevhodná. Pravděpodobně ne každý bude s mým názorem souhlasit, troufám si ale odhadnout, že většina lidí se se mnou v tomto jednoznačně shodne. Na zadní straně se nachází ovládání hlasitosti, na spodní straně se kromě nabíjecího konektoru nachází také konektory 3,5 mm jack jak vstup, tak i výstup. Pravděpodobně nejčastěji se ale zařízení bude používat ve spojení s technologií Bluetooth, to funguje naprosto spolehlivě, zvuk je čistý a nedochází k výpadkům. Také spárování je bezproblémové, užitečný je na pohled ukrytý displej na horní straně reproduktoru. Kvalita zvuku je sice lepší, než u předchozího reproduktoru MBS-100, z čistě logických důvodů je ale samozřejmě horší, než jaké jsou schopny dva stejné reproduktory v případě MBS-400. Ozvučení větší místnosti ale není problém ani pro MBS-200.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Co říci na závěr této relativně krátké recenze. Sony Ericsson MBS-200 rozhodně nebudou mít lehký život, po krku jim totiž půjde hned dvojice konkurentů z vlastní stáje. Prvním konkurentem je původní model MBS-100, který sice nenabídne tak vysokou kvalitu zvuku, na druhou stranu (alespoň z mého pohledu) vypadá mnohem lépe a stojí něco přes polovinu toho, co MBS-200. Naopak model MBS-400 je sice o cca 500 korun dražší, ale už zde máme dvě koule, ze kterých lze dostat skutečně špičkový zvuk a navíc vypadají mnoehm lépe než MBS-200. U té mi bílá barva vyloženě nesedí a také cena přesahující hranici 1500 korun je příliš. Zkrátka mám pocit, že MBS-200 ani nemůže být úspěšné. Jeho dva výše zmínění konkurenti jej totiž dalece překonávají a proto doporučím ke koupi právě je, nikoli model MBS-200.

Sony Ericsson MBS-200 lze zakoupit na X-Store.CZ

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2009-02-22 21:07:35
Pár hodin (nedopatřením) byl
Autor: Laki Datum: 2009-02-22 20:40:23
Nebol tu tento článok už skôr/dřív?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >