" />
Sony Ericsson MBS-400 - lepší zvuk nenajdete | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 4. únor 2009
Sony Ericsson před časem představil nové modely svých přídavných reproduktorů, které se už na pohled vyznačují skvělým designem. Protože jsem měl možnost zatím zkoušet prakticky všechny modely přídavných reproduktorů, které doteď opustily Sony Ericsson, byl jsem zvědav, zda se ještě našlo nějaké místo pro vylepšení. Našlo a výsledkem je špičkový produkt.
13~17.JPG20~15.JPG15~19.JPG


Ačkoliv to není u tohoto produktu to hlavní, nejprve bych si dovolil pár slov k vzhledu MBS-400. Ačkoliv se mi velmi zamlouval už vzhled MBS-100 a pochyboval jsem, že je ještě možné něco vylepšit, opak je pravdou. Design MBS-400 mi totiž přijde ještě mnohem lepší a povedenější, nemám mu zkrátka co vytknout. Koule mají průměr něco málo přes 10 centimetrů, hmotnost každé z nich je mírně pod hranicí 250 gramů (koule bez ovládání hlasitosti, bez výstupního konektoru a bez Bluetooth je o pár gramů lehčí). Podobně jako design mi vyhovuje i velikost, co mi ale zcela nesedí je fakt, že se na koule nedodává nějaké pouzdro, ve kterém by byly pohromadě, v balení se nachází pouze dvě látková pouzdra zvlášť pro každou z koulí.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Ačkoliv jsou si koule velmi podobné, jak jsem již naznačil dříve, nejsou stejné. Jedna z nich je totiž primární a druhá sekundární. Primární koule obsahuje přijímač Bluetooth, malý displej, ovládání hlasitosti a také výstupní konektor. Může být použita také sama. Naproti tomu sekundární kouli chybí Bluetooth i displej, stejně tak i ovládání hlasitosti. Hudbu z ní dostanete pouze připojením kabelu do 3,5 mm konektoru, jiná možnost není. S tím souvisí také omezení těchto koulí, pokud si chcete užít stereo zvuku, musí k sobě být koule neustále připojeny kabelem, který má délku cca jeden metr. Po rychlém a pohodlném spárování můžete rovnou MBS-400 začít používat. Protože má ale každá koule vlastní baterie, po prvním vybití narazíte na zásadní problém. Každou z koulí je totiž nutno nabíjet zvlášť, takže buď je budete nabíjet jednu po druhé, nebo budete potřebovat dvě nabíječky. To by ale neměl být problém, pokud vlastníte telefon značky Sony Ericsson.

klikněte pro zobrazení původního obrázkuklikněte pro zobrazení původního obrázku

Tím nejdůležitějším jsou ale samozřejmě hudební zážitky, které plynou z poslechu MBS-400. A ty jsou jednoduše řečeno výborné. Bez nadsázky si troufám tvrdit, že kvalitou reprodukce MBS-400 překonávají všechna podobná zařízení. Zvuk je čistý, dostatečně kvalitní a když na to přijde, tak také velmi hlasitý. Stereo dojem by samozřejmě byl ještě lepší, kdyby se daly reproduktory umístit dále od sebe, nebo ještě lépe kdyby nemusely být spojeny propojovacím kabelem. Abych byl upřímný, nevím, je-li něco podobného technicky možné, každopádně by to stálo za to. I s tímto omezením je ale zvuk výborný, hlasitost je také na skvělé úrovni, bez problémů kvalitně ozvučíte jedno patro rodinného domu, navíc (a to je důležité) nejde hlasitist na úkor kvality, tedy žádné praskání nebo šumění a to ani na nejvyšší hlasitost (která už je pro ěm naprosto neposlouchtelná, mám rád svůj sluch).

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Sony Ericsson MBS-400 nepochybně překonává všechny své předchůdce. Krásný vzhled, stereo zvuk, bezdrátové provedení, výborná kvalita zvuku, příkladné zpracování. Najít na MBS-400 chybu je prakticky nemožné. Ne nadarmo se ale říká, že kdo hledá, najde. Negativem je v tomto případě samozřejmě cena. Částka mírně přesahující hranici dvou tisíc korun je sice vzhledem ke kvalitě odpovídající, ale těžko se s touto cenou dostane MBS-400 na vrcholy prodeje. Pokud si to můžete dovolit a MBS-400 koupíte, rozhodně vás reproduktory nezklamou.

Sony Ericsson MBS-400 lze zakoupit na X-Store.CZ

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2009-02-04 08:15:16
Ano, možné to je
. Autor: Tomcat Datum: 2009-02-04 01:16:54
Nikde se mi nepodařilo zjisti jestli je možné připojit MBS-400 k jinému zařízení např. k notebooku?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >