" />

Forum

Sony Ericsson MPF-10 - noc nemá žádnou šanci | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 10. říjen 2009
Prakticky všechny novější telefony Sony Ericsson, které mají alespoň trochu ucházející fotoaparát, disponují buďto xenonovým bleskem nebo přisvětlovacími LED diodami. Ještě před několika lety jste ale v noci měli smůlu. Sice ani ve dne nebyla kvalita fotografií pořízených mobilním telefonem valná, ale pořád lepší než nic. Jak se ale setmělo, byl s focením konec. Pak ale přišel přídavný blesk Sony Ericsson MPF-10 a co se týká focení ve zhoršených světelných podmínkách, začalo se blýskat na lepší časy. A to doslova.
7~61.JPG 2~64.JPG 4~63.JPG 3~64.JPG


Zdaleka nejvíce mě na celém blesku zaujalo pouzdro, ve kterém se dodává. Ačkoliv tento začátek článku vám prozradil téměř vše, mám pocit, že jinak jej prostě nelze začít. Mám rád kvalitní a pěkné věci a obě tyto vlastnosti vyloženě čiší z pouzdra na externí blesk MPF-10. Pouzdro je takový malý kožený oválek se zipem po svém obvodu. Vevnitř je pak polstrováno a to přesně dle tvaru přídavného blesku, takže ten zde přesně zapadne. Pouzdro je velmi pevné a o uvnitř uložený blesk se nemusíte bát ani při velmi neopatrných přesunech nebo při necitlivém zacházení. Samotný blesk je velmi malý a lehký, z profilu vystupuje jen konektor, sloužící pro připojení k telefonům Sony Ericsson. Vzhledem ke stáří příslušenství asi nikoho nepřekvapí, že se samozřejmě nejedná o fast port, ale o starší verzi konektoru. Podobně, jako například v případě populárního autíčka CAR-100 tak majitelé nových telefonů Sony Ericsson mají smůlu a nezbyde jim, než si pořídit některý ze starších telefonů. Sám doporučuji například T610 nebo T630, ani smartphony se Symbianem UIQ2 rozhodně nejsou k zahození.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Mnohem důležitější než pouzdro je ale samotná funkce blesku. Přiznávám se, že jsem byl velmi zvědavý, jak si takto staré příslušenství s tmou poradí a také jak si povede ve srovnání s novějšími mobilními telefony, které už mají blesk integrovaný. Řeč je o modelu K800i, který disponuje velice kvalitním a silným bleskem, tak i o modelech K550i, K750i, C510 a C702, které disponují standardní přisvětlovací diodou. Zatímco novější modely ale většinou mají dvě LED diody, starší externí kolega jich má rovnou šest. nelze se tedy divit, že si rozhodně nevede špatně. Světlo je dostatečně silné a rovnoměrné. Líbí se mi také, že je čistě bílé a nezkresluje příliš fotografie. Také jeho obsluha je velmi snadná, vystačíte si s jediným tlačítkem na boku, kterým aktivujete (případně také deaktivujete) všech 6 LED diod. Častý provoz blesku (ať už při focení, nebo při obyčejném svícení), ale dokáže slušně zamávat s výdrží baterie vašeho přístroje.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Sony Ericsson MPF-10 je pěkným kouskem historie. Především se mi líbí kvalita zpracování, jednoduchá obsluha a praktické pouzdro. Právě pouzdro je pro mě na celém blesku asi nejkrásnější a nejpovedenější věcí. Je malé, dostatečně pevné a udělané přesně na míru pro MPF-10. Když někde tento přídavný blesk ukazuji, tak právě pouzdro a jeho provedení vzbuzuje nejvíce obdivu, zatímco samotný blesk je v pozadí. Dohromady ale spolu pouzdro a samotný blesk tvoří velmi krásné a promyšlené příslušenství, které je radost vlastnit. Na závěr mi nezbývá než doufat, že nové kousky příslušenství budou vždy tak promyšlené a vyráběné s takovým nadšením, jako právě přídavný blesk MPF-10. Pokud by tomu tak bylo, pak budu toužebně očekávat každý nový kousek příslušenství a snad u každého bych zvažoval koupi. U Sony Ericssonu MPF-10 jsem nezaváhal, příslušenství je prakticky nové a nepoužité. Úplně na závěr bych tedy chtěl poděkovat předchozímu majiteli, který mi jej spolu s P900 prodal za to, že se o P900 i MPF-10 skvěle staral a umožnil tak rozšíření mé sbírky o dva exempláře v bezvadném stavu. Díky.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >