" />
Sony Ericsson MPS-30 - reproduktor s pořádnou anténou (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 8. listopad 2009
Nabídka reproduktorů k telefonům Sony Ericsson je velmi rozsáhlá a vybrat si můžete ze spousty druhů a typů. Mezi ty nejméně známé a rozšířené patří reproduktor MPS-30, který jsem si před několika dny pořídil, a který si představíme v naší dnešní recenzi. Kromě zajímavého vzhledu mě reproduktor především zaujal svou anténou, která slouží pro příjem rádia. Podobnou jsem totiž u přídavného reproduktoru ještě neviděl, na druhou stranu pak kvalita poslechu rádia skutečně stojí za to.
1~82.JPG 2~80.JPG 3~80.JPG 4~79.JPG 7~77.JPG


Přídavný reproduktor působí od prvního kontaktu velmi decentně. Relativně malý kvádřík se prostě musí líbit každému, vše navíc podtrhují velmi střídmé barvy, ve kterých se Sony Ericsson MPS-30 prodává. Pro popis vzhledu je nejlepší prohlédnout si přiložené fotografie, pár poznatků ke konstrukci si ale přeci jen neodpustím. Velmi výrazným prvkem (minimálně v nesloženém stavu) je velmi dlouhá drátová anténa, která slouží pro lepší příjem rádia. velmi výrazné je také protáhnutí v zadní části reproduktoru, na jehož konci se nachází konektor Fast port sloužící pro připojení reproduktoru k telefonu. Velikou pochvalu si zaslouží odolná gumová krytka, která tento konektor kryje. Bez obav tak můžete MPS-30 transportovat volně uložený mezi ostatními věcmi, není na něj nutný žádný speciální obal. Zpracování jako takové je příkladné, vše velmi pevně drží, reproduktor působí velmi pevným dojmem.Nás ale zajímá především kvalita přehrávané hudby, která je na velmi dobré úrovni. Samozřejmě, že jeden reproduktor těžko dosáhne podobně kvalitních výsledků, jako jeho stereo kolegové, pokud ale uvážím cenu, za jakou se reproduktor prodává, podává velmi dobré výsledky a díky velmi dlouhé anténě je například příjem rádia prakticky nejkvalitnější, jaký jsem zatím u přídavných reproduktorů zažil. Vyhovuje mi také maximální úroveň hlasitosti, i když ji moc nedoporučuji používat, zvuk z repráčku už pak není dokonale čistý. Hodně ale také záleží na tom, jaké skladby plánujete poslouchat. Službu ale MPS-30 udělá dobrou za každých podmínek. Úplně na závěr jsem si nechal fakt, že na rozdíl od ostatních reproduktorů zde nejsou žádné propojovací kabely a reproduktor se tedy přímo připojuje k telefonu. To sice výrazně zjednodušuje konstrukci a transport, na druhou stranu je ne vždy pohodlné mít repráček tak těsně piřpojený k mobilnímu telefonu.Sony Ericsson MPS-30 určitě není nejlepším přídavným reproduktorem, který společnost Sony Ericsson nabízí. Díky minimální propagaci se o tomto reproduktoru ví minimálně a mnohem většího zájmu se dočkávají jeho stereo kolegové. Nezájem o MPS-30 ale má pro potenciální zákazníky jednu obrovskou výhodu - cena reproduktoru je díky malému zájmu zákazníků nastavena velmi nízko, sám jsem svůj kousek zakoupil nový za cenu jen těsně převyšující hranici dvou set korun. Pokud tedy hledáte drobný a nepříliš drahý dárek na Vánoce, Sony Ericsson MPS-30 určitě udělá radost a jedná se o dobrý výrobek pro vstup do světa přídavných reproduktorů. Jediný, co mi stále nejde do hlavy je, proč se Sony Ericsson tentokrát rozhodl pro provedení antény tak, jak se rozhodl. Prakticky všechny ostatní reproduktory mají anténu pro příjem rádia integrovanou, velmi dlouhý káblík namotaný na MPS-30 tak vypadá minimálně netradičně. Co je ale na anténě hlavní je, že skutečně výrazně zlepšuje kvalitu příjmu rádiového vysílání.

10~77.JPG 11~73.JPG 5~83.JPG 6~77.JPG 9~76.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: oldboy63 Datum: 2009-11-08 17:38:51
taky kablik, sluziaci ako antena ma i stereoreproduktor mps-75. ms-410 maju proti tymto repro slaby prijem radii, plechovy zvuk bez basov a chrcia pri silnejsom zvuku, co sa mi pri mps-75 nestalo.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >