" />
Sony Ericsson Naite - jak na to ekologicky podruhe (recenze) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Wednesday, 18. November 2009
Nastupce popularniho G502 je konecne tady a ma na to se stat dostupnym telefonem stredni tridy, ekologicky podtext je jen tresnickou na dortu



 

Hlavni klady:

- osvedcena platforma A200
- diky pogumovanemu zadnimu krytu se telefon dobre drzi
- male rozmery, klasicka konstrukce - to mnoho lidi oceni
- telefon vyrobeny z ekologickych plastu, presto je kvalitne dilensky zpracovan
- podpora pameÂťovych karet microSD
- podpora EDGE a UMTS
- vestavene ekologicke aplikace
- pri prumernem pouzivani vydrzi na prijmu pres 4 dny
- pomer vykon/cena 

Hlavni zapory:

- animovana pozadi nemaji plynule animace
- horsi psani na alfanumericke klavesnici
- dostupnost k microSD karte, ktera je ukryta pod zadnim krytem telefonu
- v displeji se odrazi vse z okoli
- fotoaparat nema autofocus a absentuje take prisvetleni
- chybi dedikovana klavesa spouste fotoaparatu
- horsi kvalita fotografii

GreenHeart pokracuje

Zacatkem zari jsme si predstavili model C901 GreenHeart, ktery byl u Sony Ericssonu prukopnikem ekologie a dnes mame pred sebou dalsi model drzici se stejne koncepce. Jak vypada ekologie v podani Naite? V prve rade vas prekvapi baleni, uvedomite si, ze v konzumni elektronice neznamena vetsi baleni = kvalitnejsi produkt, ale ze i kvalitni veci mohou byt zabaleny usporne. ÂŽadne zbytecne papiry, zadne prebytecne plasty, usetrilo se na tisku manualu, ktery je v elektronicke podobe, na setreni energie se muzete s nizkonapeÂťovou ekologickou nabijeckou EP300 podilet take vy. Pri vypojeni konektoru z telefonu vas telefon navic zpravou upozorni, ze ji mate vytahnout i ze zasuvky. Nesmim zapomenout ani na kryty, ktere jsou minimalne z 50 % vyrobeny z recyklovanych plastu. V telefonu vas pak cekaji tematicke aplikace, jako je uhlikova kalkulacka Green Calculator, u niz zjistite, kolik CO2 zhruba podle zadanych informaci rocne vyprodukujete a kde muzete zivotni prostredi usetrit. Eco Mate vas odmenuje body za spravne zodpovezene otazky tykajici se zivotniho prostredi, rikejme tomu treba pasivni motivace. Samotneho me zajima, zdali predstaveni a uvedeni ekologickych modelu nebylo od Sony Ericssonu pouhym populistickym krokem, a zdali se dockame dalsich ekologickych pristroju. Pevne doufam, ze se objevi i dalsi zastupci, rekneme ideove rady, GreenHeart.

Lehky a kompaktni

Lehky a kompaktni pristroj, to jsou zakladni charakteristiky Sony Ericssonu Naite, tez oznacovaneho jako J105i, plastove kryty vypadaji dobre a presne licuji, takze ani neni patrne, ze byly vyrobeny z recyklovanych plastu. Barevna kombinace cerne a stribrne pusobi velmi dobre, mozna tim opticky tlaci telefon do vyssi cenove hladiny. Displej telefonu ma cerne oramovani, to same plati o pogumovanem zadnim krytu s vroubkovanim, i diky nemu se telefon dobre drzi. V kapse vas prilis tizit nebude, vazi pouhych 84 gramu, ani rozmery 108 × 47 × 12,6 mm nejsou nikterak velke, ba naopak, radi telefon k tem mensim zarizenim.

PA030258.JPG PA030250.JPG PA030253.JPG PA030271.JPG PA030257.JPG
PA030249.JPG PA030256.JPG PA030255.JPG PA030254.JPG PA030251.JPG

Hlavni ovladacim prvkem tohoto telefonu na platforme A200 je ctyrsmerova kurzorova klavesa s odlisenym potvrzovacim stredem. Ten ma jisty stisk, coz plati i pro vsechny ctyri smery klavesy. V pohotovostnim rezimu navic mohou jednotlive smery smerovat k uzivatelsky definovanym zkratkam. Dale zde nemohou chybet kontextove klavesy, jejichz aktualni cinnost zavisi na popisku nad nimi, vetsinou leva zobrazuje informace nebo moznosti, zatimco prava vraci o uroven v nabidce zpet. Aby jste se hned dostali do pohotovostniho rezimu, staci stisknout klavesu s cervenym sluchatkem, jejiz ukolem je take zapnuti a vypnuti pristroje. Klavesy se sluchatky pokracuji po stranach kurzorove klavesy a jsou vyrobeny z lesklych materialu. Protoze jsou okolni ovladaci prvky vyrobeny z jineho materialu, nesetkal jsem se pri testovani s zadnymi preklepy. Mam vsak male prsty, lide s vetsimi palci by mohli mit problem. Obligatni shluk klaves pro ovladani doplnuje klavesa pro vyvolani menu cinnosti. To zobrazuje aktualne spustene aplikace (diky podpore multitaskingu jich muze byt opravdu dost), nove udalosti, dalsi porci zkratek nebo rychly pristup a zalozky na web.

PA030270.JPG PA030276.JPG PA030267.JPG PA030269.JPG PA030260.JPG
PA030277.JPG PA030278.JPG PA030279.JPG PA030275.JPG PA030274.JPG

Alfanumericka klavesnice pak na tyto ovladaci prvky plynule navazuje a mohu o ni rici, ze je zarovana do jednoho bloku. Klavesy jsou sice velke, takze se do nich dobre strefite, na rychle psani to ale neni. Zvlaste, kdyz staci jen kousek a misto klavesy 3 vam palec sjede na korekcni cecko. Spodni rada klaves je na muj vkus az moc spodni hrane pristroje, ktera jinak nenabidne zadne ovladaci prvky. To plati i o horni hrane, jen na levem boku najdete konektor Fast Port a na pravem zase korekcni klavesy hlasitosti. Ty v pohotovostnim rezimu zobrazuji stav telefonu, pri foceni zase zoomuji scenu. Na jiz zminovanem zadnim krytu nalezneme mimo loga vyrobce jen cocku 2 Mpix fotoaparatu, jakekoliv prisvetleni chybi a absence dedikovane spouste jiz davaji tusit, ze autofocus neni na poradu dne.

PA030262.JPG PA030263.JPG PA030264.JPG PA030291.JPG PA030280.JPG  PA030281.JPG PA030282.JPG PA030290.JPG PA030289.JPG PA030283.JPG       

To same bych mohl rici o sundavani zadniho krytu, ktery je natolik krehky, ze jsem se nejednou obaval o jeho zlomeni. Duvodu pro jeho odklapeni muze byt dost, staci kdyz zminim slot pro pameÂťove karty microSD, ke kteremu se jinou cestou nedostanete. Pod zadnim krytem je jeste umistena baterie BST-33 s kapacitou 950 mAh, se kterou mi zarizeni vydrzelo okolo ctyr dni. Baterie vsak neni umistena ve spodni casti zadniho krytu, jak tomu byva u vsech telefonu, ale je naopak hned za displejem a smeruje s kontakty dolu. To jen tak na okraj.

Zprava se barvy meni

Podle papirovych specifikaci nabidne Naite 2,2" TFT displej s QVGA rozlisenim a podporou 262 tisic barev. Kdyby zustalo u toho, vubec bych se nezlobil, realita je vsak ponekud jina. Displej se pomerne hodne leskne, takze v nem vidite odrazy takrka vseho, z pohledu z praveho boku vsak dochazi ke znatelne korekci barev, tezko rici, zdali byl i displej vyraben ekologickymi technologiemi, ovsem na ovladatelnost telefonu to vliv zadny nema. Ovladaci prostredi, to je znama vec, na ktere Sony Ericsson nepotreboval nic menit a tak se take stalo. Pohotovostni rezim telefonu platformy A200 zobrazuje radek stavovych ikon, nasledovany nazvem operatora, hodinami, datem a radkem pro kontextove klavesy konce. Jeho tapeta muze byt staticka, animovana, nebo na ni muze byt umistena aplikace. U animaci bych jen dodal, ze mi neprijdou tak plynule jako u jinych modelu, na druhou stranu Naite neni bran jako multimedialni pristroj, takze mensi nedostatky mu budou muset uzivatele odpustit. Na sve si prijdou ti, kteri by chteli alespon castecnou nahradu za aktivni pohotovostni rezim, vse vyresi aplikace Calendar Wallpaper, ktera je umistena ve slozce aplikace. Jak jsme jiz ale nekolikrat zminovali u predeslych modelu, jeji vyuziti je pouze informativni, napr. do aktualniho zobrazeni se nijak rychle nedostanete, coz prakticky popira podstatu aktivniho pohotovostniho rezimu.

1~56.jpg 15~18.jpg 56~3.jpg 57~2.jpg 54~5.jpg 33~7.jpg 2~54.jpg 16~19.jpg 

Primo ze zakladniho zobrazeni vede leva kontextova klavesa ke kontaktum, prava slouzi k internetovemu hledani pomoci Google. K oblibenym funkcim vedou dve cesty, muzete si je namapovat na kteroukoliv ze ctyr smeru hlavniho ovladaciho kurzoru, nebo je umistit do zminenych zalozek menu cinnosti a srovnat podle potreby. Nejpouzivanejsi funkce tak mohou byt opravdu po ruce. Na pozadi pohotovostniho rezimu muzete primo vytacet kontakty, mam na mysli tzv. chytre vytaceni, kdy zadavate cisla a podle nich jsou kontakty filtrovany. Stiskem bocni dvojklavesy lze zjistit stav baterie nebo pameti v telefonu a na vymennem mediu, pri vypnutem displeji zobrazi hodiny i s pripadnymi zmeskanymi udalostmi. Zelene sluchatko zase zobrazi seznam vsech hovoru. Hlavni menu nabidne vzhled matice, kruhu i jedne ikony na displeji, k dispozici je i vzhled dany flashovymi schematy. Necekejte tedy zadne prekvapeni, nic noveho si Sony Ericsson neprichystal. Nebo jen prozatim? 

Textujeme a spravujeme kontakty

Textovy editor u novinky zustal pri starem, opet tedy mame na vyber mezi standardni zpravou, hlasovou zpravou nebo e-mailem. Pro snadnejsi pridani objektu do zprav je pripraven spodni radek ikon, umi zpravu obohatit o videa, obrazky, fotky, zvuky, nahravky a animace, pokud jej pouzijete, automaticky konvertuje zpravu na multimedialni, pro prechod mezi jednotlivymi snimky pak slouzi tlacitka do stran. Pri psani je na displeji k dispozici 8 radku textu, psat muzeme standardnim zpusobem nebo muzeme vyuzit prediktivniho psani s T9. Jak je jiz u Sony Ericssonu dlouhodobym zvykem, 20 znaku pred koncem zpravy zapocina odpocet zbyvajicich znaku. Pro cteni zprav displej vyuziva mensiho fontu, takze najednou uvidite az 9 radku textu, kde se vsak vejde znatelne vice pismen nez pri psani. Konverzovani v socialnich sitich ma svou budoucnost, historie s kazdym kontaktem je nejen moda, ale v dnesni uspechane a zapometlive dobe i povinnost. Naite podporuje zobrazeni v konverzacni podobe, stale vsak muzete vybirat jeste mezi klasickym zobrazenim Prijatych zprav. Telefon si zapamatuje rozvrzeni ktere pouzijete a pri pristim spusteni menu zprav jej znovu nabidne.

Zpravy lze v telefonu tridit, presouvat mezi telefonem a pameÂťovou kartou nebo je umisÂťovat do patricnych kategorii (napr. oblibene, dulezite, pracovni, popr. si muzete vytvorit svou vlastni). Ukladat je muzete do sdilene interni pameti telefonu nebo na pameÂťovou kartu, jejich maximalni pocet je tedy omezen jen zbyvajicim mistem ve vybranem uloznem prostoru. E-mailovy klient nabidne intuitivni a jednoduche nastaveni, staci jen zadat e-mailovou adresu a heslo a nastaveni se pokusi vyhledat sam. Pokud neuspeje, musite mu potrebne informace zadat rucne, ve vetsine pripadu freemailu by jste nemeli pocitit zadny problem. K odeslanym mailum muzete pridat i ruzne typy priloh. Zde neni co vytknout, standard psani zprav byl zachovan.

21~12.jpg 6~42.jpg 7~38.jpg 8~35.jpg 66~1.jpg 11~24.jpg 10~28.jpg 12~26.jpg

Telefonni seznam pojme az 1000 kontaktu, celkove jste jeste omezeni poctem cisel, kterych nesmi byt vice nez sedm tisic. Ve vetsine pripadu teto mety nedosahnete, takze si s touto kapacitou bohate vystacite. Ke kazdemu kontaktu lze pridat hned sedm cisel, tri e-maily, webovou adresu, obrazek, vlastni vyzvaneni a melodii zpravy nebo hlasovy prikaz. Chybet nemohou ani kontaktni informace na domovskou adresu a praci, poznamky ci narozeniny, ktere muzete hned zapsat do kalendare i s vybranim pripomenuti. Volat muzete z telefonniho seznamu, pres rychlou volbu dlouhym podrzenim klaves 1-9, nebo jiz zminenym chytrym vytacenim z pohotovostniho displeje. Vytacet muzete i hlasem, ke kazdemu kontaktu musite nahrat predem patricnou sekvenci, rozpoznavani je prekvapive temer vzdy presne. V prubehu hovoru muzete stiskem leve kontextove klavesy po vyberu z menu hovor i nahravat. Na miste je zminka i o videohovorech, predni kamerka je umistena nad displejem.

Planujme si cas

Sony Ericsson je tradicne silny v organizacnich funkcich, coz plati i u modelu Naite. Zakladem je pet na sobe nezavislych budiku, z nichz ke kazdemu z nich lze nastavit den opakovani, dobu odlozeni, jak se ma chovat v tichem rezimu, vlastni melodii, hlasitost, poznamku a obrazek. Budik samozrejme zazvoni i pri vypnutem telefonu nebo muze vyhravat radiem, nezapomente ale pred spanim pripojit sluchatka. Protoze je budik casto vyuzivanou funkci, ma pro sebe vyhrazenu pozici hned v hlavnim menu.

70~1.jpg 69~1.jpg 73~0.jpg 74.jpg 14~22.jpg 13~22.jpg 76.jpg 77.jpg 

Easteho vyuziti se dostane take profilum, k dispozici jich je sedm a kazdy z nich lze upravit podle vlastnich predstav, co se tyce zvuku telefonu ci prijimani telefonatu. Kalendar zacina pondelim (pokud to nevyhovuje vasim potrebam, muzete nastavit jiny den) a ma barevne odlisene soboty a nedele. Pokud pridavate novou udalost, muzete nastavit i delku trvani ci pripomenuti predem i pripadne opakovani a popisy. Ukoly si zase budou za vas pamatovat na to, co se nesmi zapomenout, poznamky lze zobrazit i v pohotovostnim rezimu. Kalkulacka ma v sobe rovnou integrovan prevodnik delky, plochy, objemu, hmotnosti a teploty, presto si vsak poradi jen se zakladnimi operacemi. Pokrocilejsi matematicke funkce pak muze pripadne obstarat az doinstalovana kalkulacka v Jave. Pomerne znamou nabidku doplnuji stopky a casovac, pameÂť kodu si muze zapamatovat vsechny vase hesla kryte jednim spolecnym heslem. Pokud bude chtit potencialni narusitel vase hesla zcizit a zada neplatny kod, vase hesla se zmeni k nepoznani.

Pripojim se k Macu i Linuxu

Sony Ericsson Naite si poradi s EDGE, UMTS i s HSDPA, takze pripadne brouzdani na internetu a stahovani souboru muze byt, v zavislosti na infrastrukture operatora, velmi svizne. Internetovy prohlizec NetFront nabidne prehlednou navigaci, libi se mi, ze telefon informuje obrovskou ikonou pres cely displej o pripojovani na celosvetovou siÂť, eliminuji se tim stavy, kdy se nechtene pripojite na wap, napriklad u brandovanych telefonu, kde je internet na jedne z kontextovych klaves. Pokud vam nebude prohlizec vyhovovat, neni nic jednodussiho, nez si nainstalovat freeware Operu Mini. Plnohodnotnou navigaci jako takovou necekejte, supluje ji aplikace GoogleMaps, ktera urcuje vasi polohu v zavislosti na souradnicich BTS stanic. Mapy jsou navic stahovany z internetu v realnem case, takze pokud chcete tuto sluzbu vice vyuzivat, premyslejte o neomezenem datovem tarifu.

75~0.jpg 23~10.jpg 48~4.jpg 49~5.jpg 34~8.jpg 58~2.jpg 78.jpg 39~4.jpg

Naite si pro vas pripravil 175 MB interni pameti, urcita cast je samozrejme zabrana predinstalovanymi objekty, takze pocitejte s realnymi 80 megabajty, o dalsi ulozny prostor se postaraji pameÂťove karty microSD. Zakladni baleni zadnou kartu neobsahuje, takze si muzete kartu o vami pozadovane velikosti koupit dodatecne. Urcite dobre reseni, koupite si presne tu kartu, ktera vam vyhovuje a nic nebude lezet v supliku zbytecne. Urcita zmena se objevila v pripojovani k pocitaci. Primo v menu telefonu si muzete vybrat vychozi USB rezim, na vyber mate mezi rezimem PC pro Windows, prenosem souboru, jinym operacnim systemem nebo MTP (Media Transfer Protocol). Po pripojeni k pocitaci s MS Windows budete chvili cekat, nez se telefonu priradi ovladace. Na jinych systemech jsem pripojeni nezkousel.

47~4.jpg 46~2.jpg 45~5.jpg 44~4.jpg 43~3.jpg 42~3.jpg 41~4.jpg 40~5.jpg

Protoze novinka spada mezi ekologicke telefony, nalezneme primo v menu uzivatelskou prirucku, kterou lze prochazet v internetovem prohlizeci. Mimo to muzete ze sekce uzivatelska napoveda stahnout nastaveni k webu a na MMS z internetu nebo zobrazit tipy a triky, ktere se budou hodit uzivatelum-zacatecnikum. Mimo USB lze vyuzit take Bluetooth s profilem A2DP, coz mimo jine znamena, ze si hudbu poslechnete i bezdratove.  

Do sirky jen manualne

Ekologicky telefon neznamena zadny kompromis, co se zabavy tyce, zkratka, kazdy telefon dnes musi predvest i nejakou tu porci zabavy a Naite neni vyjimkou. Zacneme u nestarnouci aplikace TrackID ke zjisteni podrobnosti u prehravane skladby a za sebe mohu rict, ze stale funguje temer bezchybne. Pozna ale povetsinou jen zahranicni interprety, s temi ceskymi byvaji potize. ÂŽadnou novinkou nejsou ani aplikace MusicDJ, PhotoDJ a VideoDJ, ktere slouzi, jak jiz nazvy napovidaji, ke skladani polyfonni hudby (nevim jake bude v dobe empetrojek vyuziti) a upravu fotek a videa na telefonu. U Naite se ani mobilni hrac neztrati, k dispozici ma hned ctyri prednastavene tituly - Brick Breaker, Kasparov Chess, QuadraPop a Sudoku. Zastavim se jen u QuadraPopu, ktery je pritomen ve sve druhe generaci, ktera nabidne instalovani temat do hry, ktera mohou kompletne zmenit barvy i padajici kameny.

30~9.jpg 26~7.jpg 32~9.jpg 25~9.jpg 5~48.jpg 61~1.jpg 62~1.jpg 63~3.jpg
 
O multimedia se opet stara sekce Media, ktera sdruzuje fotografie, hudbu, videa a zminene hry. Hudebni prehravac umi hrat i na pozadi, na popredi zobrazuje informace o skladbe nebo album interpreta. Otocit na sirku ho musime manualne, akcelerometr chybi. Samozrejmosti je ekvalizer vcetne MegaBassu s moznosti definovani vlastni upravy zvukoveho vystupu, nechybi ani Rozsirene stereo. Prilozena sluchatka, spunty, HPM-60 zni slusne, ale zazraky necekejte, pokud planujete Naite vyuzit jako plnohodnotny kvalitni prehravac hudby, doporucuji dokoupit lepsi sluchatka z siroke nabidky portfolia Sony Ericssonu. S pripojenym handsfree zahraje take FM radio s RDS. Videosoubory na Naite muzete prevest v programu MediaGo, staci vlozit soubor a aplikace jej prevede a presune do telefonu presne na miru jeho zobrazovacim moznostem a schopnostem.

Kez by tu byl autofocus...

Uz jen kvuli 2 Mpix snimaci bez autofocusu muzeme mluvit o kroku zpet, nebo alespon o preslapovani na stejnem mistne, na druhou stranu mobilni telefon muze dobre poslouzit jen pro foceni momentek a k tomu i takovato vybava postaci. Mel jsem vsak namysli spise interface fotoaparatu, v ktery je v zobrazeni na vysku, coz jsem jiz delsi dobu u Sony Ericsson nevidel. Asi proto, ze vyhrazena klavesa pro spousÂť chybi, takze je pro foceni vyuzivan potvrzovaci stred, narozdil od klavesy spouste na pravem boku modelu G502. V nastaveni nechybi moznost nocniho rezimu, samospouste nebo vyvazeni bile barvy. Muzete vyuzit ramecku, efektu (sepie, cernobily obrazek, negativ, apod.) nebo nastavit kvalitu obrazku (normalni nebo vysoka). Ke snimkum muzete pridat souradnice jejich porizeni (geo-tagging) nebo nastavit zvuk uzaverky vcetne ticheho rezimu. S kvalitou fotografii nejsem vubec spokojen, diky absenci autofocusu jsou obrazky mnohdy neostre, zabarvene do modra nebo presvetlene. Take barevna vernost rozhodne neni stoprocentni a to jsem snimky vyfotil za denniho svetla. Naite pouzijete jen pro foceni momentek, ktere budete ukazovat na displeji telefonu. Prenos fotek do pocitace ani moc nema smysl. Naite umi natacet i videosekvence, v nejvyssi kvalite maji QVGA rozliseni s 15 fps. Presto muze byt kvalita fotek zlepsena v budoucim firmwarovem updatu.





Zaverecne pocity?

Testovani telefonu mam sebou a jsem nazorove na hrane mezi uspechem a neuspechem. Pokud vsak prihlednu k cenovce, ktera je stlacena tesne pod hranici 3500 Kc, dostavam to, co slycham od vetsiny lidi ve svem okoli. Je to presne ten typ telefonu, ktery nabidne za pomerne malou castku potrebne funkce s normalnim vzhledem a i neco pomyslneho navic. Ocenit mohu prijatelne rozmery, osvedcenou platformu A200, podporu karet microSD nebo slusnou vydrz baterie. S Naite si pustite hudbu, budete brouzdat na internetu pres UMTS a EDGE a diky GoogleMaps i urcite, kde se nachazite. Po delsim pobytu na trhu navic spadne cena jeste nize, takze si troufam tvrdit, ze ve sve cenove hladine uz nebude mit vubec zadnou konkurenci. Na druhou stranu si myslim, ze se nastupce G502 mohl vice zamerit na lepsi ovladatelnost klavesnice, ale rozhodne nezklamal.

PB070357.JPG PB070358.JPG PB070360.JPG PB070361.JPG PB070363.JPG
PA030284.JPG PA030286.JPG PA030285.JPG PA030287.JPG PA030298.JPG 

Obsah zakladniho baleni:

- Sony Ericsson Naite
- baterie BST-33 s kapacitou 950 mAh
- ekologicka nabijecka EP300
- handsfree HPM-60

Za zapujceni dekujeme oficialnimu e-shopu Sony Ericsson, kde lze Sony Ericsson Naite zakoupit.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: MartinChroust Datum: 2009-11-19 07:31:29
Klavesnice ke me za dobu testovani neprirostla, nekterym se mozna ovlada dobre, nekterym ne, taky jsem Naite ukazoval znamym a kamaradum a z klavesnice nadseni nebyli. Takze kazdy ma sve potreby a uhel pohledu a kazdemu vyhovuje neco jineho
Autor: v6ak Datum: 2009-11-18 20:46:54
Copak? ÂŽeby CID 54?
Autor: Joza Datum: 2009-11-18 19:22:50
Ja co jsem telefon testoval (a nejen ja, ale dost lidi v mem okoli, treba pritelkyne, co ma G502 18 mesicu), tak jsme se shodli, ze klavesnice je jeste lepsi, ma velmi vyrazna tlacitka bez jakychkoliv vystrelku, jako stvorena na caste pouzivani. A2 uplouder ma zatim smulu, ale zmena podle me nebude dlouho trvat
Autor: v6ak Datum: 2009-11-18 15:46:18
Preklep: cixi 
Divim se: Joza AFAIK psal, ze Naite je na tom s klavesnici lepe nez G502. G502 je na tom IMHO dobre a treba s prehmatem na C mivam problemy minimalne. 
(Horsi to bylo u Nokie 3120, kde nad 3 bylo cervene tlacitko, ktere nabylo vystouple a tehdy ukoncovalo bez ptani...)
Autor: mironfs Datum: 2009-11-18 14:57:32
ako je na tom s pripojenim k a2 uploaderu? a co napr yari ten sa da pripojit?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >