" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson představil model Mix Walkman a oživil legendární logo | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 19. červen 2011
Sony Ericsson před týdnem na sociální síti Facebook představil dva nové telefony a dnes se podíváme na model Mix Walkman. Výrobce se s tímto telefonem snaží trochu oživit zašlou slávu svých hudebních telefonů, nečekejte ale špičkově vybavený komunikátor. Spíše rozumný telefon bez otevřeného operačního systému, který se vyznačuje atraktivním vzhledem a věřme, že také nízkou cenou. Podaří se Sony Ericssonu dostatečně prodat své logo Walkman?
mix_walkman_1.jpg Mix_Walkman_phone_Back_Black_Gold.png mix_walkman_2.jpg


Hned na úvod si dovolím malou poznámku k výbavě nového telefonu. Ta totiž téměř kopíruje model TXT Pro, který byl představený právě současně s modelem Mix Walkman. Pokud tedy narazíte na podobné pasáže, nemusí to nutně být náhoda. Ve zkratce by se dalo říct, že model Mix Walkman se více soustředí na hudbu, naopak mu ale chybí hardwarová QWERTY klávesnice. Ve většině dalších parametrů jsou oba telefony stejné, to ale neznamená, že bychom dnešní článek odbyli. Pokud bude cena modelu Mix Walkman dostatečně zajímavá, mohlo by se jednat o velmi dobře prodejný telefon u mladších zákazníků. Pojďme se společně podívat, co všechno jim může nabídnout.Jak si můžete prohlédnout na tiskových fotografiích, telefon vypadá na první (i na druhý) pohled velmi dobře a rozhodně by se mohl líbit. Uvidíme, jaký bude naživo, ale co se designu týká, nevidím na něm chybu. Rozměry přístroje jsou 96 x 53 x 14 milimetrů, rozhodně potěší hmotnost 88 gramů. Přední straně dominuje kapacitní dotykový displej, který je odolný proti poškrábání a je schopný zobrazit až 262 tisíc barev. Jeho úhlopříčka je rovné tři palce a disponuje rozlišením 240 x 400 pixelů, které by měly zajistit dostatečně kvalitní obraz. Uživatelské rozhraní na prvních snímcích opět připomíná to, které můžete v praxi vidět na malých komunikátorech Sony Ericsson s operačním systémem Android. Opět zde najdeme v každém rohu displeje ikonu na oblíbenou funkci, určitě půjde tyto funkce měnit k obrazu svému. Na prvních fotografiích vypadá téměř stejně také vzhled jednotlivých ikon, dost možná se tedy dočkáme vzhledově okopírovaného prostředí právě z Androidu. Podobný pokus byl částečně už u modelu Yendo, tam ale chyběly jakékoliv pokročilejší funkce, takže doufám, že tentokrát to bude mnohem lepší. Samozřejmostí je podpora technologie Java, vzhledem k netradičnímu rozlišení displeje ale nevím, kolik aplikací a her bude korektně fungovat. Nechybí ani kvalitní práce s multimédii a vše doplňuje FM rádio s RDS. Dostatečně kvalitní budou také organizační funkce. Telefon nabízí příbližně 100 MB volné vnitřní paměti, samozřejmostí je ale podpora microSD karet a výrobce udává podporu až do velikosti 32 GB. Trochu zamrzí absence sítí třetí generace, naopak ale potěší podpora Wi-Fi. Osobně si ale myslím, že budoucím majitelům nebudou sítě třetí generace moc chybět, naopak Wi-Fi může hrát velmi důležitou roli. Jelikož se jedná o telefon řady Walkman, doufám že najdeme nějakou zajímavou bonusovou funkci či aplikaci. Tisková zpráva se zmiňuje o zábavném vyhledávání sklade, osobně bych ale více ocenil delší výdrž baterie nebo třeba kvalitnější podání hudby. Uvidíme ale naživo, jak se telefon projeví.

Novinka má určitě šanci dobře se prodávat, díky nižší ceně ale neočekávám, že by na ní výrobce nějak zásadněji vydělával. Loni výrobce hodně proklamoval, že se chce stát producentem prémiových telefonů. Zatím to tak ale moc nevypadá, sice jsme se na začátku roku dočkali představení kvarteta novinek, v prodeji je ale u nás z těchto telefonů pouze model Play a další telefony už míří podstatně níže. Za rozumnou cenu a v dostatečně dlouhé době by mohl mít tento telefon slušný úspěch. Obávám se ale, že ani modely TXT Pro a Mix Walkman nejsou tím návratem ke kvalitním hloupým telefonům, po kterém uživatelé volali. Znovu se tedy ptám, jestli se někdy dočkám telefonu na platformě A200 s QWERTY klávesnicí pod displejem. Nokia dávno podobný telefon nabízí a kdybych neměl spoustu výhrad proti jejímu uživatelskému rozhraní, dávno bych si tento telefon koupil. Výrobce by se měl zaměřit na rozmanitost svého portfolia, v tomto směru jsou obě novinky dobrým krokem. Ale je potřeba dál telefony ladit a uvádět na trh. Protože pouze telefony, které jsou skutečně na trhu, si mohou zákazníci kupovat a našemu oblíbenému výrobci tak přinášet kýžený zisk. Model Mix Walkman by měl být dostupný již příští čtvrtletí a to hned v kvartetu barevných variant, snad tentokrát výrobce termín dodrží...


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2011-06-20 14:01:40
opraveno :) Moje chyba
Autor: Sasakr Datum: 2011-06-20 11:43:36
"Dostatečně kvalitní budou také organizační funkce, které podpoří již několikrát zmíněná QWERTY klávesnice." 
Moc jsi kopíroval :-D 
 
Jinak co se tý javy týče, ono to tak nestandardní rozlišení není, když jsem kdysi testova Aino, tak většina her se roztáhla. Tady je problém, že se tam někam bude muset vejít ještě klávesnice, a to pak bude teprv nestandardní rozlišení.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >