" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson představil nové telefony a získal novou tvář... | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 27. červen 2011
Máme za sebou představení hned tří nových telefonů Sony Ericsson, které jsme si podrobněji ukázali v trojici článků v minulých dnech. Výrobce to evidentně ještě nezabalil, současně se z něj ale postupně stává společnost dvou různých tváří a svým způsobem i dvou různých politik. Výrobce posiluje svou pozici v oblasti představování nových a zajímavých modelů, které mají reálnou šanci uspět na trhu. Současně s tím ale stále větší procento telefonů očekává vstup na trh a firma tak zbytečně přichází o zákazníky. Vždyť na uvedení na trh čeká už téměř stejný počet telefonů, jako jich nyní společnost nabízí...
ray_2.jpg txt_2.jpg active_2.jpg

mix_walkman_1.jpg txt_pro_1.jpg Xperia_mini_pro_2.jpg


V posledních dnech jsme se dočkali představení trojice nových modelů, dva nové modely pak předcházely ještě přibližně týden zpátky. Celkem to máme pět nových telefonů, na které se v současnosti můžeme těšit. Pokud nás ale sledujete pravidelně, pak jistě víte, že těch telefonů, na které se těšíme., je v současnosti podstatně více. Právě tady (a nikoliv v absenci AMOLED displejů nebo dvoujádrových procesorů) začíná problém celé společnosti a právě toto je hlavní důvod pro současné neuspokojivé hospodářské výsledky. Pokud zkrátka prodáváte málo telefonů, nemůže být v černých číslech.


Je to jen pár dní, co jsem opět po delší době vydal článek o portfoliu společnosti Sony Ericsson. načasování mi zpětně přijde dokonalé, článek vyšel ještě před uvedením dalších novinek na náš trh a současně přesně v době, kdy Sony Ericsson oficiálně představil další nové modely. Pokud si už na článek o portfoliu nepamatujete, nevadí. Ta nejdůležitější čísla vám rád připomenu. Od posledního článku stejného typu totiž v aktuálním portfoliu ubylo přibližně deset telefonů a v aktuálním prodeji (oficiální česká distribuce) se v současnosti nachází nějakých 14 telefonů a to rozhodně není mnoho. Ve většině případů se už jedná přeci jen o starší telefony, které náročným zákazníkům ne vždy mají co nabídnout. Samozřejmě se najdou nějaké světlé výjimky, je jich ale jako šafránu (a i to trochu přeháním). Naopak po posledním představení telefonů se rozhodl výrobce svou působnost rozdělit. V současnosti se množiny telefonů již se prodávajících a na vstup na trh čekajících svou velikostí téměř rovnají a to je zkrátka špatně. Ve třetím čtvrtletí by se k nám měla dostat skutečně spousta nových telefonů od Sony Ericssonu a mělo by dojít téměř ke komplexní obměně portfolia.

Otázka ale je, jestli se tak skutečně stane a zdali se Sony Ericssonu opět něco nepřihodí. Pokud by se hned teď začalo s prodejem všech oznámených telefonů, výrobce by na tom určitě netratil a alespoň trochu by si udobřil uživatele. Připomeňme si modely, na které v současnosti čekáme - XPERIA Arc, XPERIA Neo, XPERIA Pro, XPERIA Mini, XPERIA Mini Pro, TXT, TXT Pro, Mix Walkman, XPERIA Ray, XPERIA Active. To máme hned deset zajímavých a doufám že povedených telefonů, které se teprve chystají na trh. Toto číslo by podle mého nikdy nemělo být takto vysoké. není možné, aby výrobce připravoval vstup na trh současně pro 10 telefonů. Už nyní mám obavy, že to nebude úspěšně zvládnuté a nepochybně na to doplatí zrovna ty atraktivnější kousky. Výrobce tak po posledním představení telefonů ukazuje obě své tváře. Ta první, která už na trhu je, za moc nestojí a hospodářské výsledky společnosti tomu odpovídají. Ta druhá, která se teprve připravuje, je sice o poznání krásnější, výrobce na ní ale nevydělá ani dolar, dokud ji nedostane na trh. A to může být v případě společnosti Sony Ericsson veliký problém...Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2011-06-27 22:04:54
kontrola pravopisu ve FF si nevšimne všeho... Třeba to ještě někdy více doladí :)
Autor: C510 Datum: 2011-06-27 18:03:32
ok - ale opravit: P5ipomeňme, nevydělá ani dolat

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >