" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson roku 2011 - kupředu jde Android | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 18. únor 2011
Dlouhou dobu se o tom již mluvilo, až poslední představení nových telefonů Sony Ericsson nám ale dalo jistotu v tom, že Sony Ericsson roku 2011 bude hlavně o komunikátorech s Androidem. Hloupé telefony bez otevřeného operačního systému, kdysi doména tohoto výrobce, ustupují výrazně do pozadí. Naopak smartphony s operačním systémem Windows Phone 7 jsou zatím v nedohlednu a jejich uvedení na trh není na pořadu dne. Zůstalo vůbec něco ze společnosti, kterou jsme v minulosti znali nebo zkrátka výrobce začíná úplně znovu a jinak? Operační systém Android je na obrovském vzestupu a soustředění se na něj je správným krokem, nemělo by ale v portfoliu zůstat také něco pro zákazníky, kterým Android z jakéhokoliv důvodu příliš nesedí? Sony Ericsson možná bude Androidů král, ale co jeho uživatelé...
Xperia_pro_3.jpgXperia_neo_2.jpgXperia_PLAY_2.jpgXperia_arc_2.jpg


Máme za sebou skoro celé první dva měsíce roku 2011 a také první dvě prezentace nových telefonů Sony Ericsson. V lednu jsme se dočkali jediného nového telefonu, kterým se stala nová vlajková loď společnosti - model XPERIA Arc. Nyní v neděli pak následovaly další tři nové telefony řady XPERIA - tentokrát jsou pojmenované Neo, Play a Pro. Každý z těchto telefonů vypadá úplně jinak, celé kvarteto má ale společnou spoustu vlastností a funkcí. Kromě jednotlivých modelů ale mají nové telefony význam jako celek pro další vývoj celé společnosti. Názorně nám totiž ukazují trend, jakým se bude Sony Ericsson a jeho produkty vyvíjet v letošním roce. Všechny telefony mají špičkovou výbavu, velmi kvalitní displeje a jsou doslova našlapány moderními technologiemi. Co je pak asi nejdůležitější - všechny čtyři telefony běží na operačním systému Google Android v nejnovější verzi. Sony Ericsson tak naznačuje, jakým směrem se vydá v roce 2011.

Sony Ericsson již dříve označil sám sebe za krále Androidů. Tehdy ještě šlo o prohlášení, které mělo s realitou velmi málo společného. Podle trendů posledních dní to ale vypadá, že se tohoto skutečně brzy můžeme dočkat. Výrobce sice zatím nepředstavil žádný tablet případně telefon s dvoujádrovým procesorem, vše je ale pouze otázkou času. Současná verze operačního systému Android ještě více jader nepodporuje, zatím tedy není kam spěchat. Moc se nebojím toho, že by si to Sony Ericsson tentokrát pořádně nepohlídal. Výrobce jde tvrdě za ziskem a k tomu vedou pouze kvalitní a dostatečně výkonné telefony, které se budou hodně prodávat. Levné a méně vybavené telefony ustupují do pozadí a dost možná v Sony Ericssonu naprosto končí. Osobně ale stále doufám, že tady zůstane skupina dobře vybavených telefonů bez otevřeného operačního systému. Tyto přístroje totiž mají své výhody a také dostatek fanoušků. Velmi nerad bych měl ze Sony Ericssonu výrobce pouze chytrých telefonů a komunikátorů, ačkoliv sám mám podobné přístroje samozřejmě moc rád a píše se o nich výrazně lépe, než o levných telefonech bez funkcí.

Z kvarteta novinek roku 2011 se jedná pouze o telefony s Androidem, přímo se tak nabízí srovnání s první čtveřicí telefonů, které nás provázely minulým rokem. Nebudu navzájem srovnávat jednotlivé modely, protože to dost dobře nejde. Novinky jsou ale mnohem dál... Nabízí bez výjimky nejnovější operační systém a maximum funkcí bez kompromisů. Každý z modelů má jednoznačně danou cílovou skupinu zákazníků a té má co nabídnout. Každý si může vybrat, co se mu hodí a co nejlépe splní jeho požadavky. Do doby dalšího představení nových telefonů navíc původní kvarteto Androidů vhodně doplní současné novinky, především se bude čekat na nástupce modelů XPERIA X10 Mini a X10 Mini Pro. Potěšil by také nějaký telefon střední třídy, všechny novinky patří k vrcholným zařízením a cenově nebudou dostupné pro každého. Výrobce jde přímo za svým cílem a s telefony roku 2011 se mu to může podařit. Neměl by ale zapomínat na to, že jen s Androidem nemusí uspět u každého a chtělo by to zachovat možnost volby. Osobně bych se tedy úplně nebránil ani komunikátoru s Windows Phone 7. V podstatě není důležité, jak moc kvalitní bude. Důležité je, aby měl Sony Ericsson v této nové oblasti svého zástupce. Do třetice by se pak mohl vrátit ke kvalitním telefonům bez otevřeného operačního systému. Samozřejmě, že telefony jako Cedar nepřináší výrobci žádný obrovský zisk. Jedná se ale o kvalitní telefony, které stále tvoří velkou část z celkového objemu prodejů. Vsadit pouze na Android by mohla být chyba, Sony Ericsson má větší potenciál...

Xperia_pro_2.jpgXperia_pro_3.jpgXperia_PLAY_1.jpg

Xperia_PLAY_2.jpgXperia_PLAY_4.jpgXperia_neo_3.jpg

Xperia_neo_2.jpgXperia_pro_1.jpgXperia_PLAY_3.jpg

Xperia_arc.jpg

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2011-02-18 08:34:43
Verbatim to napsal výborně - začínáme novou éru, můžete se přizpůsobit nebo začít hledat jinde...
Autor: verbatim902 Datum: 2011-02-18 07:07:36
njn - předtím to bylo A200 na tisíc způsobů (bylo mu přece vyčítáno, že to je pořád to samé-jen to jinak vypadá), teď je to android na tisíc způsobů - trochu mi to připomíná předchozí situaci, ale tak Play verze opravdu přináší něco navíc :-). Nemuseli by ty hlupáky úplně odstřelit. Chápu, že android jede kupředu (nidky jsme si nemyslel, že to řeknu ale s X10 MIni Pro jsem spokojenej - nicméně má W995 je a bude stále mým hlavním telefonem. Stačilo by představit Elm/Hazel inovovaně se standartnimi konektory. Co se týká levnějších modelů - tak jako telefon bez autofocusu-to by si mohl náš výrobce už opravdu odpustit. Kdo si tou koupí... A každy neechce/nepotřebuje android-né každý si rád stahuje nové aplikace a zkouší si přizpůsobovat telefon. 
 
Ale co nikdo nemůže nikdy zapřít, je to, že SE ten disajn opravdu umí! 
 
SE trochu kašle na své zákazniky v duchu: "My začínáme novou éru své existence na trhu a vy si to přeberte jak chcete a když to u nás nenajdete, tak si běžte jinam"
Autor: Tomcat Datum: 2011-02-18 03:00:43
Škoda platformy UIQ 3. SE této platformě vůbec nedal šanci - tedy nadupaný smart. P1i s průměrnou a zděděnou výbavou chodil přesto velmi dobře. Chápu, že každého neosplnil UIQ 3 s průměrně vybaveným smartem P1i.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >