" />

Forum

Sony Ericsson S312: jednoduchý se vzhledem vybavenějšího (preview) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Čtvrtek, 9. duben 2009
V úterý byl představen i model S312, který přináší každodenní funkce s lehkou dávkou designového osvěžení

Sony Ericsson S312 je podle indexového harmonogramu nástupcem Sony Ericssonu S302 a tomu se přizpůsobila i funkční nabídka, ale pěkně popořádku. Novinka se může pyšnit rozměry 100 x 46 x 12,5 mm a hmotností 80 gramů, líbit se budou nejen dvě barevné varianty (Dawn Blue a Honey Silver) i poměrně čerstvý vzhled. Stále je to podobný zavedený design, avšak můžeme zde vidět náznaky nových prvků jako je designově vyřešená klávesnice či povedená spojení barev. Dvoupalcový displej s vrstvou proti poškrábání používá rozlišení 176 x 220 bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev. Rozvržení základních ovládacích prvků zůstává při starém, klávesy pro ovládání hovorů nabídnou odlišný materiál.

 

Alfanumerické klávesy jsou mezi sebou propojeny vždy v jedné řadě, uvidíme jaké následky to bude mít při ovládání telefonu. Pohybujeme se v modelové řadě Snapshot, takže pro nás nemůže být překvapením, že 2 Mpix fotoaparát postrádá autofocus, v šeru ale dokáže snímanou scénu osvětlit. Novinka dále nabídne u kláves 3,6,9 a # zkratky pro rychlé nastavení fotoaparátu, což vídáme zejména u telefonů řady CyberShot. Hned po vyfocení snímku je možno jej pomocí funkce PhotoFix upravit, popř. ji hned odeslat na osobní blog. Na boku přístroje nalezneme i dedikovanou klávesu pro natáčení videa.

 

Avšak ani o hudební funkce nebude novinky ošizena. Díky podpoře paměťových karet Memory Stick Micro bude moci uživatel přehrávat soubory MP3 i bezdrátově přes bluetooth (díky profilu A2DP), přehrávač podporuje nastavení ekvalizéru včetně volby rozšířeného sterea. Poslouchat FM rádio s RDS půjde s pomocí připojených sluchátek, ty však v základním balení chybí, funkce TrackID je už poměrně delší dobu stálicí. O zábavu se postarají 3D Java hry nebo přehrávač videosouborů. Díky podpoře EDGE lze využít i těch rychlejších datových přenosů, podle tiskové zprávy se bude v telefonu nacházet webový prohlížeč Openwave. Telefonní seznam pojme 1000 kontaktů, spolehnout se můžeme i na poměrně pokraočilé organizační funkce.

 

Sony Ericsson S312 se na trhu objeví ve druhém čtvrtletí v modré barevné variantě (volný prodej), Vodafone a T-Mobile sáhnou společně k bílé barevné verzi, předpokládaná cena je stanovena na 2690,- Kč. Tento model ocení uživatelé, kteří chtějí slušně vypadající a zároveň základně vybavený přístroj s některými pokročilými funkcemi. O tom, zda bude populární, však rozhodne až postoj zákazníků.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Sasakr Datum: 2009-04-15 15:36:24
Mňo chtělo by to opravit ten nadpis...
Autor: soneri Datum: 2009-04-15 10:13:31
V podstate je to zrecyklovana nanovo zabalena K610i

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >