Sony Ericsson T230 - nepravem opomijeny (pohled do historie) |
| Tisk |
|
Email
|
Jozef Cmar
|
Saturday, 16. May 2009 |
Je to jiz 5 let, co se zacal prodavat model T230 na ceskem trhu. V te dobe jsem vlastnil model T68i a nejak podvedome se mi model T230 nelibil. Pripadal mi velmi jednoduchy, neprilis vybaveny a ani vzhledove mi neprisel zrovna atraktivni. Vedle me T68i mi proste prisel jako chudy pribuzny. Po peti letech jej dostavam opet do rukou a muj pohled na nej jiz neni tak kriticky.
   
Pred par dny se mi povedlo do sbirky ziskat prakticky novy T230 vcetne pridavneho fotoaparatu MCA-30. jeho stav je skutecne perfektni, jak muzete sami posoudit z prilozenych fotografii. Po kratkych vzpominkach na modely T68i, T300 a P910i mi tak dnes dovolte napsat par slov o dalsim telefonu, ktey stal u zacatku spolecnosti Sony Ericsson, ale ktery si mou oblibu nikdy neziskal.

Rozmery telefonu jsou 101 x 44 x 19 milimetru a predevsim tlousÂťka by do dnesni doby asi nezapadla. Jine je to ale u hmotnosti, ta se udrzela tesne pod hranici 80 gramu, jedna se tedy o velmi lehky telefon. Displej disponuje rozlisenim 80 x 101 pixelu a myslim, ze na zakladni pouzivani telefonu bohate staci. Dokonce si troufam tvrdit, ze kdyz si odmyslim aplikaci TrekBuddy a s ni souvisejici prohlizeni map, vystacil bych si s podobnym displejem i v dnesni dobe a navic bych ocenil vyrazne vyssi vydrz telefonu. Narozdil od me T68i se ale displej dockal vetsiho poctu barev, presne 4096 jich telefon umi zobrazit.

Libi se mi klavesnice. Tlacitka jsou od sebe vyrazne oddelena, jejich stisk je jisty a k preklepum prakticky nedochazi. co mi naopak nevyhovuje je ctyrsmerove ovladaci tlacitko s potvrzovacim stredem. Ackoliv joysticky Sony Ericssonu byly castym duvodem k reklamacim, sam jsem u zatim zadneho telefonu Sony Ericsson s nimi problemy nemel a na ovladani telefonu mi joystick v T68i prisel vyrazne rychlejsi a pohodlnejsi, nez ovladaci tlacitko v T230. Jednotlive smery jsou totiz velmi nevyrazne a take potvrzujici stred se netiskne zrovna prijemne. To vse ma za nasledek, ze telefon radeji ovladam pomoci ciselnych zkratek (diky za ne). Prostredi telefonu je prakticky stejne, jako v pripade T68i a stejna je i vetsina funkci. Ocenuji predevsim pameÂť na cca 67 zprav (vyrobce uvadi 70), stejne tak pekne menu tvorene matici deviti ikon a dostatecne propracovany organizator. Abych ale jen nechvalil: absence Bluetooth a infraportu je velmi citelna a cim dele clovek telefon pouzival, tim vice mu chybel.

Spoustu zabavy si lze uzit s pridavnym fotoaparatem. Snimky maji rozliseni 640 x 480 pixelu a vzhledem k absenci bezdratovych technologii vede jedina cesta do Pc skrze datovy kabel, coz neni nejpohodlnejsi a na caste prenaseni snimku to neni. Hodne zamrzi absence technologie Java, na druhou stranu alespon nechybi technologie Mophun, jejiz budoucnost pred peti lety nevypadal uplne zle (jak je na tom technologie v soucasnosti asi neni treba rozebirat).

Pokud se na Sony Ericsson T230 podivam dnes a postavim vedle nej T68i, spoustu veci bych mu odpustil, na druhou stranu chapu, ze jsem se k nemu stavel pred mnoha lety velmi negativne. Vzhledove s T68i rozhodne nemuze souperit a take absence bluetooth je velmi citelna. Ani jedno uz ale v dnesni dobe, kdy jsem T230 neporizoval na bezne pouzivani, ale do sbirky, neni dulezite. Pro me je hlavni, ze se mi povedlo ziskat dalsi Sony Ericsson, navic tentokrat v naprosto bezkonkurencnim stavu a vcetne pridavneho fotoaparatu MCA-30. Mimo jine tak doma mam nyni kompletni trojici pridavnych fotoaparatu MCA-20, MCA-25 a MCA-30, proto se v brzke dobe muzete tesit na srovnani jejich fotografii.



Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte. |