" />

Forum

Sony Ericsson T250i recenze | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 12. duben 2008
Model T250i patří k těm nejlevnějším z nabídky společnosti Sony Ericsson, přesto má ale co nabídnout.
100_6984.JPG100_6857.JPG100_6986.JPG

Design, displej a klávesnice
Jelikož jsem příznivcem černé barvy, telefon se mi líbil od první chvíle. Černá telefonu skutečně dominuje, na několika místech je pak vkusně doplněna barvou stříbrnou. Jedná se především o kontextová a čtyřsměrné tlačítko na přední straně, proužek obíhající kolem po celém boku telefonu a rámeček okolo fotoaparátu spolu s názvem výrobce na zadní straně. Na přední straně vaši pozornost zaujme především displej a klávesnice. Displej má podle mě rozměry i rozlišení odpovídající ceně, rozhodně není na místě jej kritizovat. Hodně zvědavý jsem byl z tiskových fotografií na klávesnici, ta totiž vypadala velmi slibně. Nyní, po osobní zkušenosti s T250i, mohu říci, že klávesnice je skutečně skvělá. Jak je vidět z fotografií, tlačítka jsou velmi velká, jsou navzájem oddělena a jejich používání je velmi příjemné. O něco málo horší dojem jsem měl z čtyřsměrného tlačítka, kde je každému směru napevno přiřazena jistá funkce, která je navíc také zobrazena u tlačítka. To pomáhá snadné orientaci zejména u méně zkušených uživatelů. Rozhodně patří k lepšímu průměru co se pohodlí týká, ale pokud to srovnám s úrovní zbytku klávesnice, pak jde o její nejslabší článek. Na bocích telefonu se nenacházejí žádná tlačítka, překvapením pro mě bylo umístění fast-portu na horní straně přístroje. Nesmím zapomenout na infraport, který se nachází na pravém boku telefonu.

100_6842.JPG100_6844.JPG100_6851.JPG100_6857.JPG100_6857.JPG

Zadní stranu okupuje čočka vestavěného digitálního fotoaparátu, která je poněkud vystouplá, takže mám strach o její životnost. Přímo pod čočkou se nachází velmi výrazná mřížka hlasitého reproduktoru a cca uprostřed zadní strany stříbrnou barvou vyvedený název výrobce. V dolní části se pak nachází samotné logo Sony Ericsson. Když jsem se snažil sundat zadní kryt, tak jsem z tenké linky na zadní straně usuzoval, že se buď bude oddělávat horní nebo dolní část zadního krytu. Po marných pokusech o oddělání některé z těchto částí jsem pochopil, že zadní kryt je tvořen jediným kusem plastu a na jeho sundání slouží malé žlábky na obou stranách telefonu, kam se vám tak akorát vejdou nehty. Pod krytem se nachází baterie  BST-36 s kapacitou 780mAh, která telefonu umí dodávat energie přibližně na dobu pěti dní, což je podle mě dostatečná hodnota. Zpracování celého telefonu je nadprůměrné, nemám k němu příliš mnoho připomínek. Na druhou stranu musím uznat, že co se týká pevnosti, tak ta se nevyrovná Sony Ericssonu M600i, který považuji za jeden z nejkvalitněji udělaných přístrojů vůbec. Celkové hodnocení vzhledu a zpracování nemůže být jiné, než kladné. Vzhled je decetní, příjemný, telefon má malé rozměry a je pohodlný na ovládání.

100_6934.JPG100_6933.JPG100_6934.JPG100_6978.JPG100_6987.JPG

Menu a funkční výbava:
Menu je uspořádáno poněkud jinak, než jsme tomu zvyklí u vyšších modelů Sony Ericsson, proto se mu budu věnovat o něco déle. Menu je tvořeno maticí devíti ikon, jejichž funkce jsou podle mě velmi dobře zvoleny. Přímo v menu tak například najdete ikonu budíku, což je funkce, kterou využívá spousta uživatelů a je velmi příjemné, pokud je takto často využívaná funkce dostupná přímo z menu telefonu bez nutnosti jej složitě hledat v podnabídkách. Vzhledem k tomu, že v menu jsou přímo vyhrazeny ikony pro fotoaparát, telefonní seznam a rádio, trochu nechápu, proč není možné nastavit rychlé spouštění funkcí žádnému ze čtyř směrů ovládacího tlačítka. Tyto funkce jsou tak zbytečně zdvojené. Místo nich by si někteří uživatelé jistě zvolili některé vlastní funkce. Na druhou stranu je třeba uznat, že telefon nemá zas tolik funkcí, aby se dalo každému směru nastavit něco užitečnějšího, než co je zde nastaveno od výrobce. Funkce jako takové nepřekvapí, nachází se zde vše, co lze očekávat u levného telefonu, tedy základní organizační funkce, rádio a fotoaparát.

100_6936.JPG100_6937.JPG100_6938.JPG100_6940.JPG
100_6941.JPG100_6942.JPG100_6980.JPG100_6983.JPG

Telefon má však také dva zásadní nedostatky, kterými je pro mě absence technologie Bluetooth a také Javy. Přeci jen tyto technologie už by měly být ve všech telefonech kromě těch skutečně nejjednodušších (a model T250i určitě nepatří k tomu úplně nejjednoduššímu na trhu). Zbytek funkcí je stejný jako u jiných levných telefonů Sony Ericsson, takže doporučuji přečíst si nějakou recenzi, například telefonu řady J a dozvíte se , co má i T250i. Potěšující je ale vysoká paměť na SMS zprávy, tu byste u starších modelů nenašli.

Fotografie pořízené modelem T250:
Snapshot021.jpgSnapshot022.jpgSnapshot025.jpg
Snapshot023.jpgSnapshot020.jpgSnapshot017.jpg
Snapshot018.jpgSnapshot014.jpgSnapshot016.jpg

Klady:
Nízká cena ( v současné době se dá sehnat za cenu jen mírně převyšující 1500 korun)
Pohodlné ovládání
Decetní vzhled
Rádio a fotoaparát
Velká paměť na SMS

Zápory:
Absence Bluetooth
Absence technologie Java

Obsah balení:
Telefon T250i
Nabíječka CST-60
Stereo sluchátka HPM-62
CD se software

100_6984.JPG100_6985.JPG100_6986.JPG

Závěr:
Asi je zbytečné skrývat, že si mě tento telefon velmi získal. Ano, stačí přidat pár stokorun a za svoje peníze dostanete mnohem lépe vybavený telefon. Sony Ericsson T250i je jednoduchý a výborně ovladatelný. Podle mě je vhodný jak pro začínající uživatele, tak i pro ty pokročilejší, u kterých může s přehledem plnit roli záložního telefonu. Základní a důležité funkce, které budou budoucí majitelé často využívat, jsou velmi snadno přístupné a rychle k dispozici. Vyjma zpráv a telefonního seznamu tím mám na mysli především rádio a budík. Poté, co jsem měl model T250i na necelé dva týdny na recenzi, začínám uvažovat, že bych si jej sám pořídil jako druhý telefon a používal jej ve chvílích, kdy bude můj primární telefon bez energie případně na akcích, kde smartphone nepotřebuji a vystačím si s malým telefonem, ze kterého si zavolám případně pošlu SMSku.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >