Sony Ericsson T650i patri mezi nejkrasnejsi telefony tohoto svedsko-japonskeho vyrobce. Nechybi ji kov, sklo, kvalitni displej a vyborny fotoaparat. Presto je zakazniky velmi opomijena. Proc, to se asi nikdy nedozvime.
Prestoze je Sony Ericsson T650i na trhu jiz dele nez rok, do redakce na recenzi se nam dostal az nyni. Nahodou jsem si totiz vsiml, ze nam jeho recenze chybi, stejne jako recenze K770i, proto jsem si telefon vypujcil a zde vam prinasim jeho recenzi. Ackoliv se jedna jiz o starsi pristroj, budu se na nej stridave divat soucasnym pohledem a obcas take pohledem doby, kdy vzniknul, abych byl dostatecne objektivni.
Rozmery telefonu jsou 104 x 46 x 12,5 milimetru a hmotnost 95 gramu. Jelikoz je telo telefonu vyrobeno z kovu a na displej bylo pouzito mineralni sklo odolne proti poskrabani, jedna se o vybornou hodnotu, navic telefon svymi rozmery tak akorat padne do ruky. Predni strane dominuje aktivni displej s rozlisenim 240 x 320 pixelu, ktery je schopny zobrazit az 262 000 barev. Jeho uhlopricka by rozhodne mohla byt vyrazne vetsi, nez kousek pod hranici dvou palcu, na druhou stranu je diky tomu displej velmi jemny a problemy mu nedela ani primy slunecni svit. Nad displejem se nachazi mala kamerka, ktera oznamuje podporu siti treti generace a take videohovory.
Pod displejem se nachazi klavesnice, ze ktere jsem mel puvodne velky strach. Tlacitka totiz na fotografiich vypadaji dost mala a tak jsem byl zvedavy, jaky dojem na me udelaji ve skutecnosti. Prekvapily, a to dobrem slova smyslu. Ovladaji se velmi pohodlne, jejich stisk je jisty a diky dostatecnym mezeram prakticky nedochazi k preklepum. Na prave strane se nachazi spous fotoaparatu a dvojtlacitko slouzici k regulaci hlasitosti, na levem boku pak konektor Fast-port. Vyhradu mam k umisteni slotu na pameove karty, ktery se nachazi az pod zadnim krytem. Na horni strane se nachazi tlacitko slouzici k zapnuti telefonu a take posuvny zamek, pomoci ktereho lze oddelat zadni kryt. Na zadni strane pak hledejte nekrytou cocku digitalniho fotoaparatu, spolu s prisvetlovaci diodou a mrizkou hlasiteho reproduktoru.
Telefonni seznam je vicepolozkovy a vejde se do nej az 1000 kontaktu. Ke kazdemu z nich je mozne priradit velke mnozstvi doplnkovych udaju, celkovy pocet polozek ale nesmi presahnout hodnotu 2500. Stejny, jako u jinych modelu Sony Ericsson, i zde se o poctu znaku zbyvajicich do konce SMSky dozvime az tesne pred koncem. Pokud si behem psani SMS uvedomite, ze byste radsi napsali multimedialni zpravu, lze rozepsanou SMS snadno prevest do MMS. Emailovy klient si drzi vysoky standard u vsech telefonu Sony Ericsson a ani zde se nekona vyjimka. Umi automaticky kontrolovat emailovou schranku a problem mu nedelaji ani prilohy.
Organizacni funkce jiste uspokoji vetsinu uzivatelu, nechybi pet na sobe nezavislych opakovanych budiku, kalendar, ukoly, poznamky, stopky, kalkulacka, casovac a take moznost synchronizace. K pocitaci telefon pripojite pomoci USB kabelu, ktery naleznete jiz v zakladnim baleni, nebo pomoci technologie Bluetooth. Do sveta se pak podivate pomoci GPRS a UMTS, technologie EDGE bohuzel chybi. Telefon se dost dobre uplatni i pokud od nej ocekavate pobaveni. Predevsim se nabizi moznost vyuziti jako mp3 prehravac, pripadne si muzete dlouhe chvile zkratit poslechem radia s RDS. Vzhledem k pohodlne klavesnici, jemnemu displeji a dostatecne rychlosti pristroje jej lze doporucit take na Java hry. Zdaleka nejlepsi je ale na telefonu fotoaparat. Primo vychazi z modelu K800i a na kvalite fotografii je to velmi znat. Jsou ostre, barevne verne, radost se na ne divat. Fotoaparatu nechybi ani siroke moznosti nastaveni, to kdybyste chteli, aby vysledne fotografie byly jeste lepsi. Trochu se ale bojim, co se casem bude dit s nekrytou cockou fotoaparatu, preci jen poskrabani by moc prijemne nebylo.
Hlavni nedostatky:
Chybi EDGE
Malo men ve srovnani s K770i
Chybi krytka fotoaparatu
Obsah zakladniho baleni:
Telefon
Baterie
Nabijecka
256 MB pameÂťova karta
Datovy kabel
Pouzdro
Stojanek
Sluchatka HPM-75
Priznavam se, ze s odstupem delsi doby mi stale neni jasne, proc vlastne Sony Ericsson T650i nezaznamenal prilis velky uspech. Drive bych to pochopil, telefon na pocatcich prodeje nebyl zrovna levny, ale v soucasne dobe se jiz dlouho jeho cena pohybuje kolem 4000 korun a presto jej lide nekupuji. Priznavam se, ze se docela divim. Telefon je skutecne krasny, materialy jsou hodnotne, displej jemny, fotoaparat vyborny. Take na klavesnici se rozhodne pise vyrazne lepe, nez jak to mozna vypada. Pokud bych v soucasne dobe jiz tri telefony Sony Ericsson nevlastnil, s koupi T650i bych rozhodne nevahal. Jeho nastupce T700 sice prinasi moderni platformu A200 a vyhody s tim spojene, fotoaparatu ale chybi autofocus, coz je pro spoustu lidi neprijatelne.
Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány. Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2008-12-15 22:22:00O SAR toho bylo napsano jiz mnoho, priznavam se, ze jej u telefonu nejak nesleduji, pravdepodobne proto, ze sam moc nevolam, takze to pro me nepredstavuje takovy problem. Kolik lidi ale vi co je SAR a kolik podle toho vybira telefon?
. Autor: V.99 Datum: 2008-12-15 18:43:17Ze by kvoli 1.8 SAR? Mne osobne vysoke SAR docela vadi.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.