" />

Vazeni ctenari SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervovan a jiz nebudou pridavany nove clanky. Nicmene web bude nadale funkcni a muzete tak stale cerpat z obsahle databaze informaci o produktech Sony Ericsson.

Jak jiste vite, nove telefony jsou na trh uvadeny pouze pod znackou Sony, proto doslo k rozhodnuti na tomto webu dale nepokracovat.

Dekujeme vsem ctenarum, kteri nas cetli, a take vsem autorum, kteri pro vas psali.

Cast redaktoru pokracuje ve sve tvorbe a s jejich clanky se muzete setkavat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalsich.

 Vase SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na uplny zaver roku zde mame jednu prijemnou zpravu - do nabidky nasich operatoru se od ledna dostane dalsi komunikator rady XPERIA. Konkretne se jedna o model XPERIA Ray, ktery od zacatku pristiho roku najdete v nabidce operatora O2. Doufam, ze postupny navrat telefonu Sony Ericsson (a do budoucna jiz jen Sony) bude pokracovat i pristi rok. Kvalitou na to tyto pristroje rozhodne maji.
Podle ocekavani jeste do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) novy Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nova ROM prozatim jeste neni ve finalnim stavu a nehodi se pro bezne pouziti, brzy by ale mela byt plne funkcni a schopna nasazeni. Jindy bychom mozna po teto zprave jasali a slavili. Tentokrat je ale uvolneni testovaci verze velmi tiche - Sony Ericsson vzal FXP vitr z plachet, sam oficialne uvolnil testovaci ROM pro trojici komunikatoru XPERIA a po nekolika dnech usilovne praci komunity jsou jiz tyto ROM vhodne na bezne pouziti.
Vcera byl po trochu delsi odmlce certifikovan dalsi necustomizovany firmware pro komunikatory Sony Ericsson letosniho roku. Jsem rad, ze Sony Ericsson pouze nevyckava na prichod ICS a i do te doby se snazi svym zakaznikum poskytnout maximalni moznou podporu. Sam jsem zvedav, jestli se bude jednat o dalsi vylepseni stavajiciho Androidu 2.3.4 (oznaceni by tomu napovidalo) nebo vyrobce posune sve telefony jeste o stupinek vyse na Android 2.3.5, coz ale nepovazuji za moc realne.
Galerie
Sony Ericsson TXT Pro - poprve hloupe s QWERTY | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Saturday, 18. June 2011
Sony Ericsson priblizne pred tydnem po delsi dobe predstavil novy telefon bez otevreneho operacniho systemu. Po neprilis povedenem modelu Yendo se vyrobce rozhodl vratit k vlastni platforme A200, ani tentokrat ale necekejte klasicky typ telefonu, ktere vyrobce kdysi zdobily. Novinka disponuje dotykovym displejem a vubec poprve se v pripade Sony Ericssonu bez otevreneho operacniho systemu setkavame s QWERTY klavesnici. Prichazi levny a moderni komunikator?
txt_pro_1.jpg txt_pro_2.jpg txt_pro_3.jpg


Sony Ericsson zatim letos predstavuje pouze chytre telefony s operacnim systemem Android, na klasicke hloupe telefony jsme tak museli cekat celkem dlouho. Nyni jsme se konecne dockali a Sony Ericsson predstavil hned dvojici novych telefonu bez otevreneho operacniho systemu. Zajimavosti je, ze jejich predstaveni probehlo na socialni siti Facebook, trend socialnich siti se zkratka nezapre jak v samotnych funkcich novych telefonu, tak i ve stylu predstaveni jednotlivych novinek. Aktualne ma oficialni stranka Sony Ericssonu necelych 5 milionu fanousku a to uz je dostatecne zajimava skupina potencialnich zakazniku k tomu, aby nove predstaveni probehlo prave zde. Vliv socialnich siti se odrazil take na nazvech jednotlivych telefonu, zapomente na komplikovane nebo dlouhe nazvy, novinky na to jdou jinak. Hudebni telefon nese jmeno Mix Walkman (clanek o nem je nachystany na zitrek), druhy model (ktery si predstavime prave dnes) pak nese nazev TXT Pro. Pokud casto pisete delsi texty a moc vam treba nesedi operacni system Android, muze byt prave model TXT Pro tim optimalnim. Hodne ale bude zalezet na tom, jak si Sony Ericsson poradi s implementaci dotykoveho displeje do sve stavajici platformy. Kdysi uz tady byl hybridni pokus jmenem Aino, tam ale dotykovy displej fungoval pouze v nabidce medii a jinak se telefon ovladal standardne skrze tlacitka. Tentokrat je ale (az na zadavani textu) uzivatel skutecne odkazany pouze na dotykovy displej, sam jsem tedy hodne zvedavy na finalni reakce telefonu a na odladenost celeho prostredi.


Rozmery telefonu jsou 93 x 52 x 18 milimetru, hmotnost je rovnych sto gramu. Pokud uvazime pritomnost hardwarove QWERTY klavesnice, jedna se o prijemne hodnoty a predevsim nizka hmotnost si zaslouzi pochvalu. Dominantou telefonu je dotykovy displej, ktery vyuziva kapacitni technologii a je odolny proti poskrabani. Disponuje uhloprickou rovne tri palce a je schopen zobrazit az 262 tisic barev. To nejdulezitejsi jsem si nechal na konec - rozliseni je 240 x 400 pixelu, displej tedy zajisti dostatecne kvalitni obraz. Pod displejem se nachazi jedine hardwarove tlacitko, ktere by melo slouzit pro navrat na uvodni obrazovku. To nejzajimavejsi se ale objevi po vysunuti spodni casti telefonu doleva. Najdete zde hardwarovou QWERTY klavesnici, ktera slouzi pro zadavani delsich textu a na fotografiich vypada uplne stejne, jako na starsi modelu XPERIA X10 Mini Pro. Psani by tedy melo byt dostatecne pohodlne, nechybi napriklad veliky mezernik.

Osobne vitam predevsim fakt, ze jednotliva tlacitka jsou od sebe oddelena vyraznymi mezerami, nemelo by tak dochazet k preklepum. Uvidime ale az nazivo, jakou hmatovou odezvu klavesnice nabidne. Na horni strane se nachazi standardni microUSB konektor pro pripojeni k Pc (a samozrejme take nabijeni), nechybi ani zamykaci tlacitko a standardni audio konektor jack. Umisteni na tomto miste (uprostred horni hrany) jednoznacne vitam, podle meho se jedna o optimalni misto pro tento konektor. V levem dolnim rohu pak nechybi male ousko pro pripojeni snurky, telefon tak muzete nosit treba na krku. Na zadni strane se nachazi fotoaparat s rozlisenim 3,2 megapixelu, na autofocus ale rovnou zapomente. Pod zadnim krytem se nachazi baterie o zatim neupresnene kapacite, osobne ji odhaduji nekde na hranici 1000 mAh. Vzhledem k uzavrenemu operacnimu systemu ale ocekavam dostatecne dobrou vydrz.

Uzivatelske rozhrani na prvnich snimcich opet pripomina to, ktere muzete v praxi videt na malych komunikatorech Sony Ericsson s operacnim systemem Android. Opet zde najdeme v kazdem rohu displeje ikonu na oblibenou funkci, urcite pujde tyto funkce menit k obrazu svemu. Na prvnich fotografiich vypada temer stejne take vzhled jednotlivych ikon, dost mozna se tedy dockame vzhledove okopirovaneho prostredi prave z Androidu. Podobny pokus byl castecne uz u modelu Yendo, tam ale chybely jakekoliv pokrocilejsi funkce, takze doufam, ze tentokrat to bude mnohem lepsi. Krome standardnich funkci v oblasti komunikace a posilani zprav nabidne model TXT Pro take specialni aplikace pro socialni site Facebook a Twitter, ktere vam umozni sledovat informace o vasich pratelich (v tiskove zprave se pise o petici pratel, uvidime co toto omezeni bude znamenat v praxi...). Samozrejmosti je podpora technologie Java, vzhledem k netradicnimu rozliseni displeje ale nevim, kolik aplikaci a her bude korektne fungovat. Nechybi ani kvalitni prace s multimedii a vse doplnuje FM radio s RDS. Dostatecne kvalitni budou take organizacni funkce, ktere podpori jiz nekolikrat zminena QWERTY klavesnice. Telefon nabizi priblizne 100 MB volne vnitrni pameti, samozrejmosti je ale podpora microSD karet a vyrobce udava podporu az do velikosti 32 GB. Trochu zamrzi absence siti treti generace, naopak ale potesi podpora Wi-Fi. Osobne si ale myslim, ze budoucim majitelum nebudou site treti generace moc chybet, naopak Wi-Fi muze hrat velmi dulezitou roli.

Sony Ericsson tedy zkousi ozivit zaslou slavu svych hloupych telefonu, vetsina fanousku ale ocekavala neco trochu jineho. To ale pro novinky nemusi byt vubec problem, maji hlavu a patu a funkce na sebe logicky navazuji. Osobne si myslim, ze v novych modelech nemel chybet autofocus, preci jen mladi lide radi a casto fotografuji a toto muze zamrzet. Naopak absence siti treti generace nebo treba GPS modulu vubec nepovazuji za problem. Podobne, jako u mnoha jinych telefonu Sony Ericsson, ale o uspechu rozhodnou posledni dva faktory. A bohuzel to jsou faktory, ktere Sony Ericsson casto moc nezvlada. Jedna se samozrejme o dostupnost a cenu. Prave zodpovezeni techto dvou neznamych nam dotvori obraz o techto telefonech a hodne rozhodne o jejich uspechu. Podle poslednich zprav bychom se meli dockat v nasledujicicim ctvrtleti, pricemz telefon bude k dispozici hned v trojici barevnych variant. Jak to ale bude ve skutecnosti teprve uvidime....

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: pje Datum: 2011-07-12 17:15:57
Ja osobne A200 s qwerty vitam. Predne, HW qwerty se s cimkoli jinym (SW klavesnice, klasicka mobilni klavesnice) neda srovnavat a pro lidi, kteri vice pisi nez telefonuji, je to presne to prave. Tipuji, ze klavesnice je dle vzhledu stejna jako u Mini Pro, takze skvela. Jako velke minus ale vidim ovladani vyhradne dotykove - maji vubec v SE ergonoma??? Proc neni zakladni ovladani pomoci tlacitek pod displejem jako u Mini??? Ja na rozdil od autora povazuji absenci GPS modulu na problem, a to vzhledem k displeji - k cemu pak ten rozmer a dalsi parametry? Ja si snad opravdu budu slechtit Hazel...
Autor: mizzou Datum: 2011-06-20 08:40:07
veru tak tiez by som prijal miesto TXT PRO koncepcne podobny "hlupy" model ako slider AINO, ktory by clovek ovladal v beznych dennych situaciach naslepo jednou rukou a mal popritom poruke aj ozaj spickove vlastnosti pre pripad potreby, myslim velku dotykovu obrazovku na net a 8 mpx fotak s autofocusom, k hlupym telefonom mi akosi nesedi qwerty klavesnica, to by som prenechal modelom s OS, takto si SE zbytocne konkuruje sam sebe, pri rozhodovani medzi TXT PRO a MINI PRO by som urcite volil ten druhy aj ked drahsi, myslim ze nebudem sam co by takto volil
Autor: biketn Datum: 2011-06-18 16:11:46
stale nezaujimave pre mna, preco robia vsetky fony po novom potrebne ovladat dvoma rukami? je sice pekne ze ma "plnohodnotnu" klavesnicu, ale nech sa paci pisat na nej jednoou rukou ci jednym prstom ... uplne dokonaly fon by bol styl "Aino" dole vysuvaci s klasickou klavesnicou aka ma byt na fone plus android plnodotykovy displej, kvalitny fotak a v dnesnej dobe by nebol odveci ani dvbt prijimac aj na ukor mozno o milimeter sirsieho fonu - neviem preco zatial u nas nejak neponukane :-/ 
mam Arc a hodil by som ho najradsej o zem a rozdupal, zlata moja C905, cokolvek som na tom fone urobil behom sekundy bez toho ze by som sa na ten fon pozrel, tuna nieje mozne robit nic bez toho aby som mu venoval aspon nejaku pozornost ... ah "uzasna" moderna doba

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >